nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Infinite City

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Brent Keith
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vidím město nekonečné, jehož sláva hvězd se dotýká!

Hráči se stávají staviteli, kteří společně budují futuristické město ve stylu art-deco. Usilují o ovládnutí co největších čtvrtí.

Hra probíhá v kolech. V každém kole zahraje hráč z ruky jednu ze svých pěti kartiček, umístí ji na stůl tak, aby stranou sousedila s již položenou kartičkou, položí na ní svůj žeton a provede pokyny uvedené na kartičce. Kartiček je cca 20 druhů a umožňují hráči provádět nejrůznější efekty: zvýšit počet kartiček na ruce, provést další tah, provádět různé manipulace s žetony, apod. Na konci kola si hráč doplní ze zásoby příslušný počet kartiček.

Hra končí v okamžiku, kdy nějakému z hráčů dojdou žetony, případně je umístěna pátá kartička "elektrárna". Dohraje se kolo a nastává bodování. Hráč obdrží body odpovídající počtu umístěných žetonů, avšak pouze za čtvrtě obsahující minimálně tři sousedící kartičky s jeho žetonem. Dále se přičítají body za zvláštní budovy a za převahu speciálních "stříbrných" budov.

Vítězí hráč s nejvíce body.


Infinite city patří mezi rychlejší a jednodušší hry založené na pokládání kartiček (dílků) a jejich obsazování žetony hráčů. Vzdáleně připomíná Carcassonne.

Autor: PJ

Vybíráme z aukcí

Ticket to Ride + rozšíření, Steam verze [EN]
Ticket to Ride + rozšíření, Steam verze [EN]
Akt. cena: 55 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>