Infidel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Richard H. Berg
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Už to někdo hrál? Chápu správně, že to je lehce komplexnější verze men of Iron?
19.9.2011 13:11:12

eyron
jo jo, je to tak. je to dokonce druhý díl série. MoI jsem hrál jednou a je to pěkné a fakt dost jednoduché pravidla. V podstatě pohyb a pak jen tabulka různých modifikátorů hodů na útok, v závislosti na terénech atd. Bylo to fajn, ideální žetonkovka pro "začátečníky". Tohle má být už komplexnější, pravidel víc, ale pořád by to měl být v podstatě filler :)

19.9.2011 13:30:28

infidel
mam to doma pravidla jsem cetl uz 3x (bohuzel ani jednou nehral) a oproti MoI je to trosicku slozitejsi jsou tam pridane manevry pro jizdu, counter charge a retreat before combat, pro lucisniky na konich neco jako hit and run atp.

podle me je nejvetsi rozdil oproti MoI fakt ze v kazde bitve se strany zasadne lisi taktikou boje. v Moi byly armady vicemene poskladane stejne v Infidelu jsou krizaci silne hovada ktere je tezke zabit a je jich relativne malo, seraceni maji horsi obrany ale jejich pomerne dost a pouzivaji taktiku hit and run

19.9.2011 13:40:06 | Upraveno autorem (porovnej)

loser
Ty jo, hned bych si zahrál. škoda že na mě jenda tak dlabe :(

19.9.2011 13:45:51

elenistar
tak se muzem domluvit a klidne dojed :D nebo ti napisu az pojedu nekdy do prahy

19.9.2011 13:49:13

Loser
Díky za info! A vykašli se na pražáky a dojeď si zahrát za náma ;-)

19.9.2011 13:57:48

eyron
Vůbec ho neponoukej ty ďáble!

19.9.2011 14:01:26

eyrone
samozrejme na pozadani vysvetlim komukoliv a zahraju s kymkoliv

19.9.2011 14:26:32

Loser
tak to se taky hlásím o instruktáž, na revanš nabízím lekci v ASL :)

19.9.2011 14:29:05

To je mi pěkné!!
Takhle se dávat dohromady aniž bych o tom věděl! :D Tak já to naučíl Losera a on pak takhle? A ty Davide? Ty jenž jsi byl také u jedné hry kterou jsem kvůli tobě rozložil abych zjistil, že dobrý ale že musíš běžet? :D

Tak to teda ne.. tady se bude hrát jen s Jendou! :)

P.S. Tak někdy dáme na u vás nějaký turnaj ne? :)

19.9.2011 14:36:21

po dvou hrach
tak sem to konecne zkusil vcera s assadem a dneska s eyronem a hra mi prijde hodne dobra, extra silni jsou rytiri, porazit je chce oblikceni prevahu a jeste stesti na kostku, az se to nezda je hodne dulezite jaky maji velitere aktivacni rating a kazda ztrata velitele jde hodne poznat

28.9.2011 21:49:39

Výkřik... :)
Já na tu hru nemohu přestat myslet!!! :( Hned bych zahrál...

28.3.2012 14:31:36

zahrání
to je skvělé, rád bych si ji otestoval :), bylo by někdy možné? Ale ještě jsem nestihl přečíst pravidla :(

28.3.2012 18:55:45

re
Poslušně hlásím, že jsem dostal za křižáky v Antiochu pěkně na zadek od Vixton, pro niž to byla první žetonková hra. Oujé!

12.8.2012 16:56:22

eyrone
nesmutni Antioch je za krizaky fakt tezky podle me... Kazdopadne palec nahoru pro Vixton

13.8.2012 10:53:51

re
Kdybych hrála za křižáky, myslím, že za hodinku nemáme o čem debatovat. Udělala jsem pár pěkných chyb v manévrování a křižáci to tam mají fakt blbé, co se prostoru týče, jednotek taky nemají zrovna kopec.

Prvně jsem měla smrt v očích, ale řekla jsem si, že když to zvládla Trsťa, tak já taky :-))

13.8.2012 10:59:35

Antiochie
No, hrál jsem ji asi třikrát, dvakrát zvítězili muslimové, jednou jen díky nehorázného štěstí křižáci (byli bod od útěku a hodili nulu, muslimové byli daleko devět bodů a tu devítku taky hodili...). Problém je ten, že to nemám s kým hrát, takže jde o solitérní hry.

13.8.2012 12:18:46

Antioch
Pro mě zatím nej mapa... Teď jsme to hráli s Jezurou a jako křížák jsem vyhrál.. Zatím 3 hry, 2 výhry a pokaždé za křížáky..:)

Z toho mám fakt radost.. ale je to peklo.. vykopat ty lenochy z hradu a donutit je vůbec nějak inteligentně se postavit proti hordě turků..:)

13.8.2012 13:46:07

Antiochie
No, oni Muslimové u mně mají všeobecně dost velké štěstí na aktivace... Klidně se stane, že jedou třikrát po sobě a křižáci se jen dívají. A taky se v klíčové chvíli dokáže dostat na mapu ten oddíl, co zaútočí křižákům do zad.
Já hrál zatím jen Antiochii (3x) a Montsgisard (4x). Chystal jsem se na Dorylaeum, ale z toho sešlo, takže asi zkusím v blízké době nějakou menší, asi Arsuf.

13.8.2012 16:20:33

Antiochie
Ono se v mém případě potvrdilo, že hod na aktivaci může být hodně krutý. Vixton během své první aktivace dostala na bojiště 4 skupiny posil (z 5), mně padla „bonusová“ aktivace jen jednou a tak jsem nedostal polovinu jednotek z města… Holt aktivace je v téhle hře ostrá… A tak mě napadá, používáte někdo „Seizure“? Já to ani jednou nezkusil, přijde mi to jako strašný risk…

14.8.2012 09:17:04

Eyron
To je co draku? :) Já si nepamatuji celá pravidla ale podle tvé reakce to bude něco odvážného...

14.8.2012 10:17:49

Jendo
to je ze se pokusis prevzit iniciativu hodem na vlastniho velitele, ze necekas az souper selze. Myslim si ze v nejakou kritickou chvili to zkusit by se dalo v nekterych scenarich urcite, ale vetsinou je pravdepodobnost toho ze souper neuspeje vyssi nez ze ty uspejes se svym hodem

14.8.2012 10:28:53

Loser
Nojo.. už mi to je jasné..:) Ale mám pocit, že se to v Antiochu za rytíře vyplatí.

14.8.2012 10:54:10

Seizure
Nepoužívám, protože většinou je ta pravděpodobnost nižší, přesě jak píše cSf.Loser

14.8.2012 13:14:41

speedy
Ale jestli jsem to pochopil, tak ty to hodis vzdycky tak jako tak. Bud za tu nebo druhou stranu.

14.8.2012 13:26:28

Elenistar
Ano, ale myslím to takhle: Jede muslim, odehraje svůj tah. A potom si musím jako křižák vybrat, jestli se pokusím o seizure. Většinou si nehodím, takže si hodím za muslima, jestli se mu povede aktivace a hraju dál...
Proč většinou ne? No, muslimští velitelé mají aktivační číslo tak 3, navíc za pokračování v aktivaci je postih -1, na desetistěnné kostce (0 je 0, ne 10) mají pravděpodobnost 30%, že pojedou dál a 70%, že to nedají a pojede křižák (pokud dobře počítám) Křižáci mají velení třeba tak 4, takže mají 50%, že uspějí v seizure a pojedou, nebo že dají muslimovi další volnou akci. Takže to je 20% k dobru...

14.8.2012 13:47:35

Vybíráme z Bazaru

Truhlaříci
Truhlaříci
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas