Imperium: Dějiny

xxxxxxxxxo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Imperium: Dějiny - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk, Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Osprey Publishing
Autoři: Dávid Turczi
Nigel Buckle
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Dotaz na Lišku: bylo by prosím možné zveřejnit tabulku s původními (anglickými) názvy jednotlivých karet a jejich českým překladem? Proč se na to ptám - poměrně často dohledávám informace k některým kartám. Zatím jsem odpovědi vždy našel na  diskusních fórech BGG, ale hledání odpovědí poměrně často zdržuje právě neznalost původního názvu karty (jehož přesné zadání by hledání urychlilo). V poslední době např. hledání dotazu ke kartě “Lodě” (tipoval jsem, že původní název je “Ships”, ale jde o “Boats”) nebo kartě “Dobývání” (tipoval jsem “Conquest”, ale jde o “Conquer”). Pardon, pokud uvedené příklady obsahují jakoukoliv chybu - lovím je z paměti.

PS: výše uvedené není rozhodně myšleno jako jakákoliv kritika překladu - proti němu nemůžu říct křivého slova. 

26.11.2023 13:22:28

@Hawkie  

Třeba ti pomůže tento přehled ze stránek vydavatele ;-)

https://www.ospreypublishing.com/media/fabf01yt/imperium-civilisation-spotlights.pdf

 

26.11.2023 13:49:34

@Bandy75 Díky moc, ale tohle bohužel nepomáhá - co bych potřeboval je jmenný přehled/seznam karet, které jsou ve hře, ideálně ve formě tabulky s AJ originálem a CZ překladem názvu každé karty. 

26.11.2023 14:09:36

Myslel jsem, že české karty máš, a anglickou spáruješ podle obrázku ;-)

Edit: už to vidím, nejsou tam všechny…

26.11.2023 15:14:11 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bandy75 Asi nerozumím, jak to myslíš. Ano, české karty mám. Ale ani potom ten odkaz nepomáhá, a to minimálně ze dvou důvodů: ani zdaleka neobsahuje všechny karty ve hře a neumožňuje rychlé fulltextové vyhledávání (i kdyby všechny karty obsahoval, potom hledat podle  porovnávání obrázků, při cca 250 různých obrázcích, to fakt nechceš… :)…).

Ideální by fakt byla jednoduchá tabulka s EN názvem karty v jednom sloupci a CZ překladem ve druhém. 

26.11.2023 15:31:08

Vybíráme z Bazaru

Mindbug EN Pioneer
Mindbug EN Pioneer
Akt. cena: 15 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas