Hrady - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3–5
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1990
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Mylorde, právě přišla zpráva, že hrad padl v bitvě, veškerá obrana byla pobita a blíží se k nám. Musíme ..." Nestihl dopovědět posel, protože ho přerušila východní stráž: "Řítí se na nás z východu veliká armáda!" "Je to ještě horší, na západě vidíme také přicházet armádu! Je jich příliš mnoho, to nezvládneme! Musíme co nejdříve přivolat posily a doufat, že přijdou včas!", ozvala se západní stráž hradu.

I takto může vypadat obrana hradu v této hře. Staňte se jedním z knížat a snažte se dobýt co nejvíce hradů a získat kontrolu nad krajem.

Hrady jsou jednoduchá hra na pochopení. Dala by se definovat jako středověké dobývání hradů. Důležité v této hře je taktizování. Hra je určena pro 2-5 hráčů.

Příprava hry

Herní plán se rozloží na stole a erby se umístí na hrady hodnotou dolů. Každý hráč si zvolí barvu a hráči se dohodnou na pořadí.

Průběh hry

Hra se skládá ze 3 fází:

  1. Hod kostkou. Hráč hodí kostkou a podle toho, jaké ćíslo mu padlo, postaví svou figurku na příslušné políčko na hracím plánu.
  2. Pohyb. Posune se s rytíři o 3 políčka (buď jedním o tři, nebo třemi a každým z nich o jedno).
  3. Boj / dobývání / obrana. Pokud hráč stojí vedle políčka, kde je nepřátelský rytíř nebo hrad, tak se na něj může přesunout a dochází k boji / dobývání / obraně. Boj vyhraje ten, kdo má větśí převahu rytířů. Dobývání / obranu vyhraje ten, kdo má větší počet rytířů (obránci se počítají k rytířům i hodnoty erbu-obránců).

Konec hry

Hra končí, když hráč dobude předposlední hrad (poslední hrad mu automaticky připadne). Každý hrad má určitý počet bodů.

Vítězem se stane ten, kdo má nejvíc bodů.

Shrnutí

Jednoduchá a zábavná hra s prietorom na různé taktiky, s malou mírou náhody (hod kostkou k určení počáteční pozice hráče). "Špatná" náhoda (rozházené rozmístění rytířů) nanejvýš způsobí větší výzvu pro hráče ;)

Autor: 3blackrose3

Vybíráme z Bazaru

Similo Fantastic beasts
Akt. cena: 130 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas