Hit Z Road - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Zombie
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Space Cowboys
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Ahoj, jmenuji se Martin. Já, moji rodiče a má sestra jsme v loňském roce zažili dost velké dobrodružství. Ztratili jsme pár dobrých přátel, ale také jsme si na cestě našli nové. Svět se rozpadá, ale aspoň žijeme na přímém slunci. Už žádná škola. Také mám novou práci. Vyrábím munici pro tátu, který s ní může střílet zombie. Nudil jsem se, a tak jsem udělal tuhle hru o loňském výletu. Doufám, že se vám to bude líbit.“

Hit Z Road je desková hra pro jednoho až čtyři hráče o hororovém výletu z Chicaga do Los Angeles uprostřed zombie apokalypsy. Hráči budou muset být vynalézaví, aby zvítězili nad soupeři a přežili cestu.

Příprava hry:

Každý hráč si vybere barvu a vezme si svého hlavního přeživšího. Každý si vezme čtyři pozůstalé, čtyři žetony munice, čtyři plyny a čtyři žetony adrenalinu. Náhodně se rozdělí desky iniciativy mezi všechny hráče. Na dosah hráčů se umístí aukční deska, kostky, zbývající přeživší, deset zombií, dvě desky kontaminovaných oblastí a všechny žetony. Nakonec se vytvoří balíček karet dobrodružství.

Průběh hry:

Hra se skládá z osmi kol. Každé kolo se skládá ze tří fází:

  • Plánovací fáze: Hráč s deskou iniciativy #1 si lízne osm karet dobrodružství a umístí je lícem nahoru na stůl ve čtyřech řadách po dvou. Každá řada představuje jednu možnou cestu.
  • Dražební fáze: Nyní se draží cesty. Na základě výsledku si hráči vymění desky iniciativy (nejvýše přihazující si vezme iniciativu #1 atd.).
  • Fáze setkání: Během této fáze se hráči střídají podle desek iniciativy. Aktivní hráč si vybere jednu ze zbývajících cest a vyřeší karty na ní. Poté je na řadě další hráč. Každá karta dobrodružství se řeší ve třech krocích:
  1. Prohledávání: Hráč si vezme všechny vyobrazené prostředky na kartě.
  2. Událost: Hráč vyřeší událost na kartě.
  3. Boj: Během boje hráč musí porazit všechny vyobrazené zombie na kartě. Souboj probíhá kostkami.

Konec hry:

Chtějí-li mít hráči šanci na vítězství, musí alespoň jeden z jejich přeživších dorazit do Los Angeles. Následně vyhrává hráč s nejvyšším počtem vítězných bodů.

Autor: CzechWin

Vybíráme z Bazaru

Shamanz
Shamanz
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 3 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas