HeroQuest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Milton Bradley
Autoři: Stephen Baker
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má někdo, zná někdo?

Já to objevil, pročetl pravidla, stáhnul veškeré dostupné materiály z netu (např. kompletně upravenou a vylepšenou základní hru všetně všech rozšíření) a jsem docela nadšen ...

Zatím jsem to nehrál, ale přijde mi, že oproti Descentu to víc staví na příběhu a atmosféře (u originálních Descent questů stojí příběh dost stranou a obvykle je poměrně primitivní), bude to míň "masové" (tedy neustávající boje se stovkou nestvůr jako v D) a obecně mi přijde, že to má výrazně blíž ke klasickému pen&paper RPG, což je pro mě velmi vítaná vlastnost ...
5.9.2009 10:27:51

merlin
myslím, že je to něco jako předchůdce warhemmer questu.
o něco akčnější než descent, ale trochu jednodušší, už si nepamatuju jestli je to kooperativa nebo je tam overlord.
po revoluci v germánii jsem si hlupák koupil jen dva dodatky, kvůli figurkám do DrD. neměl jsem v té době tušení, že existují takové komplexní deskovky.
a hrál jsem párkrát jen ten W. Quest

6.9.2009 09:17:39

to Boldrick
No Warhammer Quest je další zajímavá záležitost, kterou hodlám v brzký době probádat :-) Ale Heroquest mě dost uchvátil, jednak principem mapy (x místností na mapě a podzemí se tvoří pokládáním dveří a zaslepováním chodeb - jednoduché a geniální) a pak především stylem hry, který je skutečně výrazně blíže klasickýmu AD&D a spol než třeba takovej Descent ...

6.9.2009 14:43:10

merlin
mě se WQ dost líbil, rozhodně živější než descent
ještě si vzpomínám, že jsem to hrál na zx spectru:-)

7.9.2009 22:17:05

Warhammer Quest
Jak jsem psal u Descentu: těším se až nám tuhle hru přidají do seznamu. Jinak Merline teď stahuju Warhammer Quest snad se všema rozšířeníma a vypadá to úžasně. Descent sice neznám, ale tohle se mi líbí už jen kvůli světu Warhammeru. Takže pak o tom můžeme poreferovat a taky o tom včem se liší WQ od HQ;)

11.9.2009 13:31:37

hero quest
ja HeroQuest mam koupil jsem ho za 1000,-SK asi před 12 lety. Velmi pekne vymodelované figurky to má ... existuje i PC verze pro DOS. Zakladní HQ má aj zopár rozšírení avšak ty se mi nepodarilo sehnat. Hra má i mnoho rekvizit v podobe skřín, knihoven, zbrojírna, stol, tron ... no nejhezčí jsou stejne Goblini a orkové, kostlivci z kosou ... nafotim vám pár svých fotek...

11.9.2009 15:57:38

MArián
Fotky by byly super! Už se těším :)

11.9.2009 16:08:12

2Marián Dzurilla
na hero questu mám pocit dělali lidé z GW, jelikož má stejné příšery jako WFB té doby. což vysvětluje jejich vysokou kvalitu.

mám právě dvě rozšíření. jedno s kostlivci, mumiemi a zombiemi se sekáčky
a druhé s gobliny, orky a fimiry (jednooké obludy, které k rozmnožování potřebují lidské ženy:-))

11.9.2009 17:36:11

FotoZ
poslal jsem zopár fotek na schvaleni(19ks), avšak digiták nemam tak omluvte kvalitu mujho telefonu... ;o)

16.9.2009 09:50:41

...
abych nezapomnel. nekterý jsem stihl i namalovat (gobliny z pomýšenýma botama - z kořisti, orkové v ruzne rezavejícim brnení (plácnutím po zádech), kostlivce z kosama, zombie z ruznyma kalhotama i mumii ...) no pak jsem mel moc práce a tak sem to odložil na duchod... Puvodne mneli být múmie 2 no ja to koupil bez ní a taky bez Elf-a postavy hrdinu proto jsem dostal i lepší cenu. Bohužel na Fimíry Chaos-krigery a Gargoyla nedošlo i když už v hlave mám predstavu ;o) P.S. Barbarian-ovi se pri stehováni ulomil meč a nestih sem ho prilepit tak je na fotkach retušovan, mimo... to istý si odnesl i 3-tí z Fimiru kterýho jsem ze stejnýho duvodu nefotil. Taky muzete na fotkách videt i prach jelikož teď hraju Descenta ... taky ho obarvím až v duchodu ;o))

16.9.2009 10:06:12

rbx

fotky
mate je tam, ale nektere jsem schvalil jen diky tomu, ze to asi nikdo jiny lepe nenafoti z duvodu nedostupnosti. U masovejsi hry bych par fotek poslal do kose.

16.9.2009 10:36:49

Marián
Díky za supr fotky;) mohl by jsi ještě nafotit herní materiál? Dík

16.9.2009 14:26:31

Sakra, ta hra vypada tak bombasticky
vyrabet se mi to nechce protozer to vypada na fest fusku a nemam figurky, ale na eBayi je par zajimavych nabidek, akorat skoda z z nich nejde presne poznat mira opotrebeni. Chtelo by to reprint, hned bych to bral.

16.9.2009 14:37:43

figurky
Figurky vypadaj skvěle. Já si pořídil levně zásobu figurek z Dungeons&Dragons miniatures a ty jsou na to ideální :-) Mám už pohromadě sadu nestvůr i hrdinů pro základ Heroquestu a přemýšlím, co s hracím plánem... Dá se i objednat, našel jsem to někde v eshopu spolu s pár dalšíma komponentama ...

16.9.2009 15:04:59

hru mam plus tri rozsirenia
hru som prvy krat hral ked mi bolo asi 11 alebo dvanast a nechala vo mne hlboku brazdu, mal som ju pozicanu asi na tri dni. teraz po cca 17 rokoch som ju objavil na BGG a neyavahal som a presvedcil priatelku nech mi ju kupi ako darcek na narodky. Dalsie tri rozsirenia som si kupil bey jej vedomia, kvoli comu sme sa dost pohadali. Musim povedat hra je super a mam ju v americkej verzii. je lepsia komplexnejsia a rozhodne napinavejsia ako euro. priklad: zatial co v euro verzii maju vsetky prisery len jeden bod zivota, v americkej ich maju od jedna po styri. ak by si chcel niekto niekedy vyskusat, mozme sa dohodnut. momentalne byvam v Mlade Boleslavi. pokial si chce niekto omrknut mozem doporucit http://www.heroquestdownloads.com/
PS: uz dlhsiu dobu pracujem na sukromnom rozsireni nieco v style Descent: The Road to Legend
PS: sice som descent nikdy nehral ale kvoli pravidlam a jednoduchosti (a prave v nej je krasa) sa mi zda heroquest nedostihnutelny.
ak bude cas napisem recenziu, moju prvu

17.9.2009 10:30:34

dodatok
neprecital som si celu diskusia ale komponenty az na tie plastove najdete komplet na adrese ktoru som udaval nizsie aj z hracim planom, rozmer jedneho dielika je cca 22*22mm
fotky sem mozem dat tiez. chlapik od ktoreho som to kupil vymaloval par figurok jena sa o gargoilu, stvoricu hrdinov a jedneho orka. musim teda potvrdit najkrajsie su miniatury orkov a su ich tam hned styri druhy (rozdiel v zbraniach) inac hraj je pre dvoch a piatich

17.9.2009 10:43:10

Vybíráme z Bazaru

Insert Lost Ruins of Arnak 3D Tisk ZÁKLAD
Insert Lost Ruins of Arnak 3D Tisk ZÁKLAD
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas