HeroQuest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Milton Bradley
Autoři: Stephen Baker
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tmavé jeskyně. Krvelačné příšery. Smrtící pasti... a mnoho dalších hrůz! Jak jednou vstoupíš do tajuplného světa Hero Quest, už není cesty zpět.

Jeden z hráčů se zhostí role temného čaroděje Zargon, který bude s pomocí příšer snovat intriky proti hrdinům a sledovat, jak se hrdinové stanou oběťmi jeho lstivých pastí.

Ostatní hráči musí bojovat proti Zargonovi a mohou si svého hrdinu vybrat z následujících:

  • Barbar - Nejsilnejší bojovník! Málokdo ho v boji na život a na smrt porazí.
  • Elf - Pyšný šampion v boji porovnatelném pouze s jeho uměním čarovat.
  • Kouzelník - Mistr v čarování. Jeho vědomosti a magie jsou jedinečné.
  • Trpaslík - Obávaný bojovník s unikátní schopností zneškodňování pastí.

Váš první úkol začína! Zastavíte pekelné jednotky zla? Ochráníte zemi před zničením? Vše závisí jen na vás. Hodně štěstí...

překlad z rubu krabice hry

 

HeroQuest je kooperativní hra pro dva až pět hráčů, z nichž jeden se zhostí role pekelného Pána jeskyně a podle připraveného scénáře odkrývá jeho nástrahy čtyřem hrdinům. V boji proti nim může Pán jeskyně využívat různých pastí, příšer a temných čar. Ponurou atmosféru kobek a jeskyň dokreslují umělohmotné a kartonové modely zařízení (nábytek apod.).

Při samotné hře se hráči střídají: hrdinové vs Pán jeskyně. Ten vstupuje do hry v případě, pokud se hráčům na herní ploše podaří odhalit některý z herních prvků. Kolo každého hráče se skládá ze dvou fází: pohyb a akce. Akcí se rozumí: útok, kouzlení, a v případě hrdinů i hledání pastí, jejich zneškodnění, hledání pokladů, hledání tajných dveří. Útok se provádí pomocí bojových kostek, přičemž pro příšery je jejich počet pevně daný kartou té které příšery a u hrdinů rozhoduje jejich výzbroj.

Pán jeskyně v HeroQuestu zvítězí, pokud se mu podaří eliminovat všechny hrdiny. Ti vítězí tehdy, když se jim podaří splnit úkol daný scénářem a nemusí přitom ani prozkoumat celý dungeon.

Po splnění úkolu a vítězném návratu z kobky mohou hrdinové navštívit zbrojnici a za získané peníze si mohou nakoupit lepší zbraně a/nebo brnění, které jim pomůže na dalších výpravách.

Délka hraní jednoho úkolu ze základního scénáře je cca 30-45min a tento scénář obsahuje celkem 14 úkolů.

Autor: rasto2

Vybíráme z Bazaru

Pexetrio: Dinosauři
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas