Here I Stand - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

zážitky

naše vaše zážitky s touto bezva hrou
2.5.2012 08:24:02

Návrh termínu další hry
http://www.spoluhraci.cz/-Here-I-Stand-1-2/kalendar/akce/club_id/3116/action_id/82299
http://www.spoluhraci.cz/-Here-I-Stand-2-2/kalendar/akce/club_id/3116/action_id/82300

4.5.2012 11:20:52

gev

Zážitky...
Díky všem, co mě vzali do kruhu rodinného a vydrželi s Otomanem, který v podstatě nevytáhnul paty z Istanbulu. Příště už se to rozhodně nestane, příště to ta Vídeň bude... I když po včerejšku to vidím spíš na Řím! :-)

Fakt to byla bomba! Kdy příště? :-)

1.6.2012 08:27:04

gev
kluci to včera řešili... a padl tam návrh 12 a 14 červen... pravděpodobně tedy beze mne... ale to neva, páč je vás na to hafec

JInak včerejší hraní pro mě a nejen pro mě, byla jedna velká zkušenost. těším se na další partii

1.6.2012 08:33:13

HIS
Kdo vyhral?

1.6.2012 08:42:51

gev

sydo:
Jeho papežské vychokoprevaschaditělšstvo, Saša X., Paranoidní. Vykuk byl nenápadnej jak pšouk v kravíně a najednou měl na konci 4.(!!) kola 25 bodů...

Ale za to stejně můžou ty jednotky nenasazovaný z kurfiřství, viď, Jeníku? ;-)

1.6.2012 08:52:59

gev

Elenistar:
Výborně, jdu informovat manželku, aby věděla, kdy bude na zvěřinec zase sama!! :-)

1.6.2012 08:54:01

Gev
Abych se přiznal, byl jsem ze včerejší hry dost zklamaný.. :( Kdyby se nepopletlo to počítání tak bych asi dopřeložil spíše Aj Nový zákon a hned bych ho srazil víc.. ale tím, jak jsem řešil jak Hasburka, tak i Papeže to prostě nešlo uhlídat...:(

Snad se na to příště dá majzla! :)

1.6.2012 09:26:07

jenda
Taky nemohu říci, že bych byl potěšený z včerejšího hraní. Naštěstí mi náladu spravily skitty kits... doufám, že nám to ježura pujčí do toho hradiště.. i když se dost cukal...

1.6.2012 09:49:02

gev

SSZGSA:
Pochopil, Otoman Ti nešel na ruku a nezbavil Tě Habsburka... Já se fakt příště polepším a budu mnohem vetší sviňa ;-)

1.6.2012 10:02:50

včerejší hra
Za sebe musím říci, že vaše zklamání tak úplně nesdílím :)
Jak si rozdělíme mocnosti příště? Já bych chtěl celkem zkusit protestanta.

1.6.2012 10:03:29

gev

příště
Já zkusím dát opravdového turčína, takže já bych si to rád zopakoval...

No a po včerejšku se naučím si sledovat body... Kdybychom byli důslední, 2 body za pirátství by se mi neměly uznat, protože jsem je zapomněl připsat...

1.6.2012 10:33:49

příště
Na příští hru bych se jako former player opět rád účastnil, díky.

P.S. Beru cokoliv kromě Francie.

1.6.2012 17:45:54 | Upraveno autorem (porovnej)

12.6.
Já jdu do Protestanta.. nějak mi to nedá a chci to vymakat..

To Jezura : Přečtu si ten test..:D

1.6.2012 18:13:18

gev

test
Eeee... Neudržel jsem od včerejška myšlenku - jakej test, kde?

Edit: Jde zrejme o tohle - http://boardgamegeek.com/filepage/76154/here-i-stand-reformation-rules-quiz-and-guide...

1.6.2012 19:28:14 | Upraveno autorem (porovnej)

12.6.
Rychlo report – 3 kola
• Anglie
o Obsadil Skotsko a Francie intervenovala. Válku však zažehnali společně následující kolo.
o Menší objevy v Novém světě
o Nemocný Eduard
o Prakticky žádná válka s nikým
• Francie
o Postavil tuším dva zámky
o Nějaké menší objevy
o Obsadil Metz
o Uzavřel mír prakticky se všemi
o Vytvořil však největší aktuelní armádu v Paříži
• Papež
o Obsadil Florencii a Janov, o který následně přišel, dále pak se přidal na stranu Benátek
o Prakticky přišel o veškerý vliv v Německu
o Postavil kus chrámu
o A upálil nějakého řečníka
• Protestant
o Zreformoval Německo
o Něco přeložil
o Silně podporoval Turky
• Ottoman
o Historie prakticky plně souvisí s Habsburky
• Habsburk
o Získal veliké zásluhy na zámořských objevech
o Dobyl Inky, Máje i Aztéky
o S Francií a Anglií pořád v míru
o S Tureckem v permanentní válce
o Uzavřel sňatek s Maďary a počal se je silně bránit – Turek se však zmocnil Bělehradu a Budy –Proradný Protestant zařídil, aby zemřela veliká část Habsburské Armády a tím pozval Turky! Do Vídně. Naštěstí byl pravý Bůh na naší straně a ve slavné bitvě Turky odrazil! (Tur:Hab - 19:11 a výsledek byl 5:8!) Habsburkové však nelenili a hnali Turky sviňským krokem postupně až do Istanbulu. Habsburkové tak opět osvobodili Budu a Bělehrad. Díky tomuto slavnému vítězství jsme zajali jak Ibrahima tak i mocného Sulejmana. Ve středozemním moři jsme překvapili piráta Barbarossu a i toho jsme zajali.
o Adrian Doria i s Janovem se přidal na naši stranu.
o Vyhlásili jsme válku Benátkám a tím i Papeži, jelikož se u něj objevili nečisté mocenské pohnutky
• Celková situace
o Do slova a do písmene – na západní frontě klid. Ale je to klid před bouří. Tři západní síly: Anglie, Francie a habsburské Španělsko jen zbrojily a neválčily. Nový svět byl rozebrán. Očekává se tedy v následujících letech dramatický pohyb. Vše závisí na diplomatických jednáních.
o Šmalkald za dveřmi a protestant má velmi slibnou situaci! A je nutno ho brát v potaz
o Celý východ je ve válce. Habsburkové s Turky jsou stále ve válce, ačkoli Ottoman nemá nejsilnější pozici. Stále má jen Sulejmana, kterého vykoupil ze zajetí. Habsburkové jsou mimo jiné ve válce s Papežem.
o Následující diplomacie bude tedy zásadní jako nikdy předtím!

13.6.2012 11:52:44 | Upraveno autorem (porovnej)

dodatek
Papež-Havelock
Protestant- SSZGSA
Habsburk-já
Anglie-Ježura
Turek-zgryvus
Francie-olaf

13.6.2012 11:55:05

zamačkávám slzu
...hned bych se přidal, ta hra mě fakt baví.

13.6.2012 12:05:55

ad Klopik
Mě taky, taky zamačkávám ;/.

13.6.2012 12:23:39

Report 4. A 5. Kolo
• Anglie
o Kromě toho, že na samém konci obsadil Antverpy, snad neudělal nic
o V závěru investoval silně do anglické reformace, což mu přineslo spoustu bodů a vyhoupl se až na 25!
• Francie
o V posledních dvou kolech dál jen zbrojila a stavěla zámky
o Byla v permanentním míru s každým
• Papež
o V jednu chvilku měl velikou šanci zvítězit na autowin
o Postavil zbytek chrámu
o Vyložil Koperníka
• Protestant
o Obrátil celé Německo a spoustu dalších políček, čímž získal hodně bodů od papeže
o Dál podporoval Turky
• Turek
o Viz Habsburk
• Habsburk
o V 4. Kole si vyžádal mír s Turkem, čímž si uvolnil ruce na papeže
o Diplomacie se mu dařila a v západní Evropě s ním stále nikdo nechtěl válčit. Kromě Anglie, ale té se stejně do otevřené války nechtělo
o Přestože Francie přispěchala na pomoc papeži, podařilo se nám obsadit Benátky. A to díky zrádci, který tam pobýval.
o V tom samém okamžiku Karel V. zaútočil na samotný Řím!
o Proradný Francouz však zařídil, že celá armáda žoldáků odešla bůhvíkam a plenění Římu se nekonalo
o V pátém a posledním kole přituhovalo. Do vedení se dostal jak protestant tak i Angličan. Turek nám vyhlásil válku a jediný, s kým jsme neválčili, byli Francouzi. Těm stačila za alianci jedna pevnost ve Francii.
o Turek se do nás opřel mocně a obsadil Tunis a mocnou armádou oblehl i Bělehrad. Avšak naše armáda umí bránit proti Turkům, jak předvedla před deseti lety ve Vídni. Bělehrad zůstal tak v naší državě.
o Zázračným vítězstvím proti silně střežené Ravenně jsme toto město obsadili a stali se také po druhé vládci Itálie.
o V samotném závěru partie jsme uzmuli tuším Wittenberg a získali poslední 25. bod.
• Závěrem: Zvítězil Habsburk, přestože měl stejně bodů jako Angličan. Ale v předchozím kole měl více bodů Habsburk. Burkové zvítězili díky velikému štěstí, které je provázelo již od začátku. Stručný výčet: 9 bodů na objevech conquestech, všechny tři Indiánské země, které opravdu vynášely a každé kolo tak hrál s 11 kartami. V prvním kole diplomatický sňatek s Maďary plus Jan Zápolský. Štastné odražení přesily Turků ve Vídni a pak v šestém kole podobně v Bělehradě. Zázračné obsazení tří italských měst. Janov pomocí karty Adrian Doria, Benátky kartou Zrada! a Ravenna velikým štěstím na kostkách. A určitě toho bylo více… zatím nejlepší partie, co jsem hrál. Hra za Habsburka je skutečnou výzvou. Je zajímavý pocit, když během diplomatické fáze sám sedíte nad mapou a všech pět protihráčů společně řeší, co s vámi. 

14.6.2012 23:52:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Report
...jsem rád Davide, že Habsburkům neděláš ostudu a že jsem tě to za ně naučil hrát :-)

15.6.2012 08:40:39

gev

report
Plus!

+zamačkávám slzu, že jsem u toho nebyl... :-(

15.6.2012 08:49:33

hm
tak zvesti o konfliktoch v európe ktoré sa konali 1.7. 2012 v Banskej Bystrici sa šíria ako huby po daždi :) http://www.c3iopscenter.com/currentops/?p=18641 .

19.7.2012 21:52:20

stokyi
Velmi pěkné, gratulace. Určitě ale nebudu sám, kdo to očekával. :)

19.7.2012 22:02:13

Vybíráme z Bazaru

Kufr Citadel Skirmish (prázdný)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 19 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas