Here I Stand - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

zážitky

naše vaše zážitky s touto bezva hrou
2.5.2012 08:24:02

1.5.2012
Angličan- David Elenistar
Francouz- Saša zgrywus
Papež – Jenda SSZGSA
Protestant – Myšák
Habsburk – Petr ježura
Ottoman – Olaf Olaf

1. kolo

Zprávy ze světa –Turecko blesku rychle obsadilo Bělehrad a hned na to Budapešť. Pro západní svět je to jednoznačné pochybení Habsburské monarchie. Ta měla možnost Maďarsko podpořit, místo toho řešila své zámořské plavby. Po tom, co Turkové začali klepat na dveře Vídně, Habsburk své priority přehodnotil a začal se plně věnovat válce s Tureckem.
Papež začal řešit náboženské rozepře s Protestantem. Protestant se mocně opřel do německy mluvících zemí a na svou víru obrátil více jak polovinu měst!
Francouz není v žádné válce a pouze zbrojí. Žádný zámek nepostavil.

Zprávy z domova
Naše velmoc se dohodla s Francouzi na ignoraci Skotska. Za ubohou almužnu Francouzský král odmítl Skotsku jakkoli pomáhat. Jindřich proto vytáhl s velikou armádou k Edinburgu a obsadil ho velice rychle. Byl to masakr, při kterém nedošlo prakticky k žádným ztrátám na anglických životech.

2.kolo

Ze světa
Turecká hrozba nabývá reálných rozměrů a pouhým štěstím se nezmocňuje Vídně. Habsburk musel přesunout svého generalissima právě do těchto zemí. Pouhou taktickou chybou Turka Vídeň stále odolává.
Papež stále ztrácí na Protestanta. Ten obrací na svou víru již skoro celé německy mluvící země. Francouz se obrátil na Habsburka s otevřenou válkou. I přes značné potíže dobývá Navaru. Habsburk se snaží Francouze vyhnat svou španělskou armádou, ale kvůli strategické chybě v zásobování ztrácí značné síly ve španělsku.
Francouz se též zmocňuje nezávislého města Méty.

Z domova
Jindřich se rozvádí s Kateřinou. Upevňuje svou moc ve Skotsku. Uzavírá alianci s Habsburkem. Posílá objevitele na západ. Dále se naše Impérium připravuje na případný konflikt ze strany Francouzů.

3. Kolo

Ze světa.
Válka u Vídně pokračuje. S těžkým ztrátami na obou stranách. Vídeň stále odolává.
Papež začíná vyhrávat debaty a dokonce upálil jednoho kacíře na hranici.

Z domova
Vyhlášení války žabožroutům přineslo krvavý konflikt, který se odehrával na severu Francie. Zde je stručný přehled událostí:
1. Jindřich vytáhnul s nejsilnější armádou na západě a začal obléhat Paříž.
2. Francouz stahuje jednotky z okolních měst a spěchá pomoci Paříži. První veliká bitva končí slavně pro naši mocnou zemi! (4:1 pro angličana)
3. Naše armáda se pokouší obsadit Paříž, ale ta se štěstím odolává. (1:1 – v Paříži zbyl jeden regular)
4. Francouz se opět pokouší přijet na pomoc Paříži. V druhé veliké bitvě dochází k obrovským ztrátám na životech. Bohužel bitvu vyhrávají a naše armáda se musel stáhnout směrem ke Calais (5:3 pro Francouze)
5. V Calais Jindřich nabírá posily a přijíždí k nebráněnemu městu Rouen a obléhá ho.
6. Francouz sebral zbytky sil v Paříži a jede na pomoc svému přístavnímu městu. Jelikož však velmi hustě pršelo, tak k boji prakticky nedošlo. A Francouzi se museli stáhnout zpět. (0:0)
7. Naše velmoc obsazuje Rouen
Nakonec Francouzi žadoní o mír a po značném diplomatickém úsilí vracíme Francouzům naše nově dobyté město.


2.5.2012 08:24:20 | Upraveno autorem (porovnej)

kua
Super report, hned bych hral. Musime s Ozzym vytvorit nejakou druhou skupinu, jinak se uz ke hre asi nedostanu :(

2.5.2012 08:55:01

gev

sydo:
Sign me in!

Mě teda Jenda dokonce nabízel, že mi svůj papežský stolec přepustí, ale zase jsem nedal termín - holt první máj byl lásky čas... :-)

2.5.2012 09:04:51

gev
parada, zarodky jsou, pak neco zpunktujeme po SZ. Treba i Jenda si s nami zas nekdy zahraje :)

2.5.2012 09:07:34

Sydo
Já neváhám pánové.. :) Ta hra je naprosto boží! :) Ale Protestant je nyní hrozně agresivní... musím asi přelouskat všechno abych věděl co s ním... Pacholek! :)

2.5.2012 09:26:25

HIS
Já chci taky! ;)

A v současné partii držím protestantovi palce, doufám, že to tomu nenažranému papeži natře!

2.5.2012 09:33:01

Elissa
Cožžžžeeee.. :D Do telefonu jsi přála mě abych vyhrál.. no ty jsi ale potvora! :D Počkej až budeme hrát spolu... jak po flusu.. jak po flusu.. :D

P.S. Moc děkuji za grilování.. je fakt, že jsem se přežral! :D

2.5.2012 10:04:56

Elissa
No a je to - jeste Falco a je nas sest :) Uz se tesim na Virgin Queen.

2.5.2012 10:22:08

ještě něco
Nejhorší je, že ted se to fakt rozjíždí. Skončili jsme diplomatickou fází pro 4. kolo a už se nemohu dočkat zítřka večer. Tak hustou atmosféru, která panovala při vyhlašování válek a aliancí právě po této diplofázi, jsem již dlouho nezažil. Budu rád, když třeba i ostatní přispějí. Rozhodně jsem neobsáhl vše důležité. Například jsem zapomněl, že se mi podařilo popravit svou druhou ženu, která mi nedala. Syna. A hned s tou další mám krásnou holčičku Alžbětku.

2.5.2012 12:14:17

Elanistare
no vidíš koukám, že jsi nezahálel. Hele já jak jsme hrál tak jsem se na nějakého Frantíka vykašlal, toho si stejně podal Habsburk s papežem, bo se nějak tlačil do Itálie. Manželky střídaly ložnici s popravištěm, Anča mi dala Alžbětu (a srdce prostestanta zaplesalo neb rozjel reformaci v Anglii), což mi samozřejmě jako správnému Jindrovi nestačilo a ve 4 kole jsem měl už zdravého Edíka.

2.5.2012 12:24:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Hustá...
No, bylo to velice zajímavé... Hasburk chtěl po papeži opravdu hodně a tím, že jsme se nestihli dohodnout, musel jsem odmítnout.. Což krásně okomentoval Turek, když řekl : Máš kliku, už bych letěl na tebe! :D

Takže ted nevím jak se spíš postarat o sebe než ještě řešit turka.. :D A na rovinu, turek mi nevadí tolik jako protestant, který oproti minulé hře se do mě obul velice ostře a přiznám se, že pro mě ( jako hráče ) to je zatím asi nejzajimavější partie...

2.5.2012 13:08:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius
No jo no. Jako správný Král francouzský jsem se dožadoval svých práv na vévodství Milánské a Republiku Janov... Což by ani nebyl špatný tah, kdyby se mi ty Janovany podařilo dobýt. Ale houževnatě se bránili, a já si na nich vyplýtval armádu, a to nejen Italskou, ale nakonec i ty armády z pohraničí. Nemůžu prostě skousnout, že bych byl Francouz bez Janova. A když už konečně padl, tak zahrál Papež kartu díky které zbytky mé armády dezertovaly... Rád bych si zase někdy zahrál, tentokrát už by Janované určitě podlehli dříve!!!

2.5.2012 18:30:19

Do "top ten"
bych směle zařadil výkon Jindřicha VIII (Shako) při naší hře na Palubě. V prvním a druhém impulsu prvního kola nakoupil jednotky a ve třetím impulsu vyrazil na Edinburgh (což nikoho nepřekvapilo). Co překvapilo bylo to, že Edinburgh dobyl téměř na konci třetího KOLA. Počítali jsme to a než se anglická armáda poprvé trefila, hodil 23x kostkou :D Tyto hody se staly obveselením celého stolu a všichni napjatě čekali, kdy skotové zemřou stářím (popř. nudou).....
Načež házel na syna a na první pokus zplodil zdravého mužského potomka.

Usoudili jsme, že Shako je výrazně lepší v posteli než na bojišti, ale nebyli jsme si jistí, jestli je to pro vládce Anglie ta správná vlastnost....

3.5.2012 07:17:09 | Upraveno autorem (porovnej)

3.5.2012 - dohrávka z prvního máje
4. kolo
Na východě se dějí věci. Turek se žene s obrovskou armádou na Vídeň. Bohužel pro něj mu nepřálo pěkné počasí a on byl nucen přerušit vpád do Rakouska. Toho využil Habsburk a mistrně přesvědčil Roxanu, že Sulejmana chce doma. Tím se Turkové velmi zdecimovali a prakticky ztratili v tomto období šanci získat Vídeň.
Reformace pokračuje v Německu a hlavně se velmi silně projevila v Anglii. Kde se na protestantskou víru obrátilo 8! Měst. Papež nelenil a odpověděl také silně. A více jak polovinu jich překonvertoval zpět.
Opět naše mocné Impérium vyhlásilo válku Francii. Po minulých zkušenostech se do války hlásil kde kdo. Vyrazili jsme s obrovskou armádou, avšak lstiví žabožrouti nás nepříjemně překvapili ze zálohy a první bitva pro nás neskončila slavně. A museli jsme se vrátit zpět. Ztráty byly veliké, ale naštěstí v přední linii stáli žoldáci svatého otce. Škoda jich. Francouz posílil a my jsme odpověděli dalším mocným útokem. Povraždili jsme mnoho francouzsky mluvících vojáků, avšak válka se tímto zastavila na mrtvém bodě a dále, prozatím nepokračovala.
Turci zdrcení neštěstím u Vídně vyhladili nepřátelské loďstvo ve Středozemním moři a ovládli ho tak od Turecka až po Gibraltar. Toho využili Francouzi, kteří na tomto byli domluveni s prašivými tureckými psi a bleskově obsadili Barcelonu. Načež začali s Habsburkem vyjednávat příměří. Tato jednání podpořili pirátskými nájezdy na habsburskou kolonii Kuba.
5. kolo
Turek s Habsburkem uzavřeli příměří a proto se muslimové obrátili na jiného úhlavního nepřítele. Papežský stát. Vylodili se u břehů Itálie, ale hrdinní křesťanští bojovníci, nejen že odvrátili nepřítele, ale zajali i toho k Mekce modlícího se ďábla Sulejmana. A tím silně oslabili tureckou armádu.
Francie dále válčí s naším mocným státem. Válka je spíše poziční a nedochází k územním ztrátám. Nutno podotknout, že Francie je válkou sužována natolik, že nepostavila zatím jediný zámek.
V Anglii slavíme, protože se našemu největšímu králi narodil krásný zdravý chlapec, dědic dynastie – Eduard. Přejeme mu mnoho zdraví!
Protestant s Papežem se v tomto období dohodl na neaktivitě v Anglii.
6. kolo
Náš mocný stát uzavírá po dlouhé době alianci s Francií a bok po boku se postavili novému společnému nepříteli Habsburkovi. Ten do poslední chvíle nevěděl, jak to s ním vlastně myslíme. Vyhlásili jsme mu však nečekanou válku a bleskově zaútočili na Antverpy. Toto město obléháme tak dlouho, že jsme na konec byli nuceni odtáhnout zpět. (na 14 kostkách bylo potřeba hodit jeden zásah… nepodařilo se) Během obléhání umírá náš svatý král Jindřich VIII. a nahrazuje ho jeho syn Eduard. Tím se rozbouřila nová vlna protestantské reformace.
Zajímavou událostí je jistě fakt, že protestantští žoldáci plení Řím. Jistě smutný pohled pro Papeže, kterému se navíc ještě donedávna po jeho zemi procházela turecká armáda.
Naši bratři na život a na smrt z Francie, rychle obsazují dvě Italská klíčová města. A stávají se jednou z velmocí. Navíc jejich král nechal postavit krásný zámek.
(v tuto chvíli je to bodově velice vyrovnané a šanci na vítězství mají hned tři mocnosti – Anglie, Ottoman a Habsburk)
Anglii výrazně pomohl protestant, když v rekordním čase přeložil bibli do angličtiny a nekonvertoval prakticky celou Anglii. (Angličan tak měl 23 bodů, ale bohužel se mi na třikrát nepodařilo sedmi kostkami obsadit Antverpy, kde byla jedna jediná jednotka. Dvakrát nepadl ani jeden zásah napotřetí jsem měl kvůli Habsburkovi špatné počasí.)
Turecko mělo vítězství nadosah jednak kvůli slavnému dobytí Vídně. Pomocí zrady, kterou proradný Turek plánoval velmi dlouho. A druhou výhodou bylo najmutí generála Charlese Bonbóna. Ale druhým esem v rukávu byla Roxana, která Sulejmana donutila k rychlému přepadení Prahy. (Olaf musel hodit na 6 kostkách alespoň jeden zásah – Nepadl ani jeden a zůstal tak na 24 bodech)
Poslední kdo mohl vyhrát byl Habsburk. (hlavně díky štěstí, že nesmyslně ubránil Prahu a Antverpy. Chyběli mu tři body. Poslal jak objevitele tak dobyvatele do Ameriky. Pokud by mu padli oba, tak dostal právě tři body. Objevitel uspěl. Jeden bod. K úlevě nás všech, dobyvatel Inky nedobyl. Takže společně s angličanem 23 bodů)
Francouz za námi zaostával jen pár bodíků. Ten v posledním kole nahrál asi pět bodů. Výrazně mu pomohla aliance s Anglii.
Protestant s Papežem ztráceli cca deset bodů na vedoucí mocnosti.
Obecně jsme Olafa prohlásili vítězem. Já nabral beztak spoustu bodů jenom kvůli Protestantovi a Habsburk měl být o pár bodů zpátky, kvůli těm dvěma městům. 
Na závěr chci poděkovat za fantastický zážitek. Děkuji Panchymu, který nás zachránil a nahradil Myšáka, který bohužel nemohl. Je to skvělá hra… a tohle byla pro mě nezapomenutelná partie!
Elenistar


4.5.2012 01:55:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Elenistar
Opet super report a opet mam touhu hrat :(

4.5.2012 07:02:13

Elenistar
vzhledem k tomu, že HIS znám celkem dobře, tak mi to nepřijde, ale z těch reportů se nezasvěcený nemůe pochopit, že tohle všechno se vejde na papír, desku a pár žetonků... neuvěřitelnej mazec!

4.5.2012 07:07:36

Hrani
Musim rict, ze takto rozbourenou hru jsem jeste nikdy nehral. Bylo to neskutecne a i kdyz to hraji po nekolikate, nestacil jsem se divit co vse se da vymyslet a jake momenty jde zazit. Pro me asi byl nejsilnejsi kdyz turek nekolik kol mlatil hasburka a pote, co hasburk " uprosil " o mir se turek vydal na me. Videl jsem to teda dost blede, ale nakonec se me vojsko hrde branilo a povedlo se mi zajmout Sulejmana.:) Turek koukal jak puk!:) navic kdyz na me prislo kolo, jeho druhy velitel byl navzdy odvolan z mapy a tak se najednou olaf ( turek ) ocitl sam.. Sice mesto ziskal, ale za velikou cenu..:)

Opravdu neskutecne hrani!:))

Dekuji kluci, bylo mi cti!

4.5.2012 08:16:23

další?
Těším se na další partii. ROzhodně mi vyhovovala skupinka, se kterou se to hrálo. Budu chtít zkusit někoho jiného. A snad jenom nechci papeže nebo protestanta. Rád bych viděl Angličana v jiném světle. Mám pocit, že aby někdo dokázal obsáhnout tuto hru, musí si to aspon jednou zahrát za každou stranu. Aby pochopil motivy jednotlivých mocností. Je to tvrdě o kostkách... ale to dává té hře šťávu. Kdyby tomu tak nebylo, nebyla by třeba tahle partie tak epická... a nezapomenutelná. Rád bych zažil alespon jednou pocit, kdy se všichni spikávají proti vám. Tohle jsem za anglána nezažil. I když jsem byl chvilku ve vedení a můj alianční spojenec - prodejný papež - okamžitě prohlásil, že je potřeba mě zaříznout. Naopak, všichni se se mnou chtěli paktovat. Jaj... jsem toho plnej... kdy teda hrajem znovu?

4.5.2012 08:56:24

Elenistar
Já jsem taky pro..:) A za anglána jsem včera vymyslel docela pekelnou věc.. :) Teda, myslím si to! Ale musel bych se spojit s protestantem, což mu nedělá problém..:)

No, ale já příště rozhodně chci hrát protestanta, pač chci vědět jaké to je být na druhé straně a cítit jak ti všichni pomáhají a nikdo tě neprodá..:)

4.5.2012 09:19:20

Elenistar
Mě se nejvíc líbí ta diplomacie s Tebou :) Např. v tom kole, kdy jsem ve skutečnosti velmi dobře věděl, že na mne všichni s Francouzem i Turkem zaútočíte, to probíhalo asi takhle:

Habsburk (já): Budeme pokračovat ve spojenectví?
Angličan (Elenistar): Jasně.
Habsburk (já): Dobře, co chceš za to, abys mne nenapadnul?
Angličan (Elenistar): Proč bych tě napadal, budeme pohračovat ve spojenectví.
Habsburk (já): Hm. (odchází hledat jiný způsob, jak se angličanovi ubránit)

:D

4.5.2012 09:54:46

další hra
Zahrál bych další partii co nejdříve. Jestli to nevadi, tak bych zkusil dohrát celou hru za papeže.

4.5.2012 09:59:16

Elenistar
A ještě jsem si všimnul, tys vůbec nepoužíval reformační akce za Angličana, ne? "If Cranmer is on the map, the English power may also undertake the Publish Treatise action, although the cost for the action is 3 CP. Treatises published by the English always target the English language zone." To by totiž naopak zase posilovalo Protestanta, který byl bodově pozadu. Zároveň by mu mohlo dávat víc smysl, aby reformoval spíš Francii.

4.5.2012 10:01:24

Zgrywus
Můj stolec je ti volný..:) Jak jsem slíbil..:D

4.5.2012 10:01:24

ach
ach ľudia, táto hra je podľa všetkého riadny náklad a neskutočne ste ma zase raz na ňu nažhavili!! Už sa pripravujeme pol roka že ju ideme hrať, raz sa nám to hádam podarí :)) . Možno aj vďaka takýmto rajcovným slovám (dúfam že to nieje vulgarizmus :)) ). Takže vďaka ľudia za tieto parádne stimuly :)

4.5.2012 10:31:44

Jezura
:D mě to tam strašilo celou dobu. Jsem pořád nevěděl, co to znamená. ALe tak Protestant byl dost samostatný v tomhle ohledu. Zkrátka jsem nevyužil všechny možnosti. Jej... Docela mě láká ten tvůj Habsburk... nebo i frantík :)

4.5.2012 10:44:37

Vybíráme z Bazaru

Descent: Legends of the Dark
Descent: Legends of the Dark
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 3 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas