Helios - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Filosofia Editions
Hans im Glück
Z-Man Games
Autoři: Martin Kallenborn
Matthias Prinz
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Moc pěkné euro, zajímavé mechanismy, perfektní komponenty...
29.5.2014 09:31:34

rach
A příbližná úroveň složitosti a možnosti rozhodování? Jde mi o nějaké přiblížení, jestli je to jako "tak jsem si vylosoval kartičku s klášterem a kam ji položím", nebo "když půjdu sem, pak sem a sem a Pepa nepůjde sem, tak za dvě kola budu mít dost síly na to, abych ho zařízl" nebo něco mezi.
Viděl jsem to jen v krabici a slyšel jsem na to zatím jediný názor a to, že "je to takové jednodušší" (bylo to teda od hráče, co je zvyklý na jiný kalibr, ale i tak :) )

29.5.2014 11:03:52

kew
ahoj, no BoraBora nebo Trajan to není (komplexností). Ale to jak si poskládat dlaždice a jak z nich dostat co nejvíc není úplná trivka, klasické rozhodování co postavit dřív platí i tady.

V Podmitrově to s náma hrál Ládínek, a vcelku v pohodě nás prvohráče přehrál. Takže šťastná výhra začátečníka nehrozí. Já oceňuju rozumný hrací čas, snadný setup, srozumitelné pravidla které se dají rychle vysvětlit. U nás doma se hry celkem točí a po téhle asi sáhnu častěji než po dvou výše zmiňovaných právě kvůli té relativní "snadnosti" protože hráváme i se sousedy apod. kteří tohle ještě můžou zvládnout...

Pokud máš spíš nějakou hardcore hráčskou skupinu tak Vás to asi neurazí ani nenadchne.

29.5.2014 11:48:12 | Upraveno autorem (porovnej)

rach
díky za shrnutí, každopádně to tam vypadalo hezky, takže pokud se k tomu dostanu, rád si zkusím :)

EDIT: Mi se tam líbil třeba Istanbul, takže nemůžu říct, že co není komplexní, to nehraju. By se mi uvařil mozek :)

29.5.2014 12:10:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew
Nevím, jestli ten hráč, který ti řekl, že je to jednodušší, jsem náhodou nebyl já. Každopádně jsem to hrál jednou v Podmitrově, je to sice jednodušší, ale podle mě dobré. Řekl bych, že to patří mezi pravidlově jednodušší a rychlejší hry, u kterých se ale musí plánovat a přemýšlet, jako třeba ten Istanbul. Jde tam o přikládání dlaždiček tak, aby vynesly co nejvíc bodů, v kombinaci se sbíráním surovin a stavěním budov, což je princip, který mám rád. Mohlo by se to chytit.

8.6.2014 13:55:01

Vybíráme z Bazaru

Sushi Go! nové vo fólii
Sushi Go! nové vo fólii
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas