Hector and Achilles

xxxxxxoooo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Hector and Achilles - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
PHALANX
Autoři: Francesco Nepitello
Leo Colovini
Marco Maggi
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Info o hře a dojmy z hraní

Kdo tuto hru vlastní a jaká vlastně je?
Na netu jsem našel jen odkaz na video, které přikládám:

http://www.youtube.com/watch?v=mTM-xb0zylY

Hra je jen pro dva a nevypadá špatně, ale rád bych znal i názor nějakého vlastníka této hry?
8.1.2011 11:41:54

Pravdila
Na BGG jsem našel ke stáhnutí CZ pravidla od Jiřího Jansy. No, hohl klidně vystavit pravidla i sem. Ale toho pána nzenám, takže nemohu za nikoho mluvit. Nicméně si pravidla nastuduji a uvidím jak se bude hra jevit.

Tak mi dnes hra přišla. Ale zatím ji mám schovanou pro syna, tak až se dostanu k hraní, přiložím foto i dojmy z hraní. :-)

9.1.2011 12:42:47 | Upraveno autorem (porovnej)

k infu
jen jsem četl pravidla v angl. a docela mne zaujala.Jdu si to koupit a pak dám vědět

3.8.2011 21:27:23

Nuže?
Tak se kluci trochu rozepište...

10.8.2011 01:14:47

ikri
Hru teď moc nehrajem, ale v podstatě jde o zajímavou karetku. Každý z hráčů má svůj balíček karet a svoje hrdiny. Po vylosování, kdy se rozhodne ze kterého balíčku se bude v tomto kole hrát. Vykládají se karty a podle hodnoty karet (čím vyšší, tím lépe) se pak rozhodne kdo zvítězí. Každý během tahu může "nasadit" svého hrdinu (ten má zpravidla vyšší bodovou hodnotu). Na konci se provede vyhodnocení a ten kdo má vyšší součet, v tomto kole otáčí žetonem osudu. To je další zajímavá věc, neboť žetonem osoudu soupeř rozhodne, které karty se budou počítat.
Prostě není to tak jednoduché jak se zdá a i když rozhoduje svým způsobem i náhoda, není tomu tak vždy a do jisté míry se musí taktizovat. V určitý okamžik se můžeš vzádat a tím si zachránit svého hrdinu - dostaneš však žeton hanby. (to je v případě, kdy nemáš v ruce dobré karty), jelikož na konci kola odstraní poražený svoje karty stranou a již s nimi nehraje, zatímco vítěz si je vrátí do své hromádky. Jakmile nemáš karty, nebo nasbíráš určittý počet trestných bodů (žetony hanby) prohráváš definitvně.

14.8.2011 10:29:19

konečně
Omlouvám se za zpoždění
Jen máme jeden problém a to zda se kumuluje efekt hrdiny a žetonu štěstí.
Jinak docela svižná a pohodová karetka.

20.5.2012 12:41:58

to jarmuk:
Jak to myslíš "žeton štěstí"? Máš na mysli žeton osudu?

20.5.2012 13:51:47

Vybíráme z Bazaru

Rone
Rone
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas