nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Hector and Achilles

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
Phalanx Games
Autoři: Francesco Nepitello
Leo Colovini
Marco Maggi
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hector a Achilles - dva hrdinové, kteří mezi sebou svedli souboj o bájné město Tróju, tak jak to ve svém eposu Ilias vylíčil básník Homér. A tak nás i tato karetní hra, zavede do doby, kdy se proti sobě tito hrdinové utkají.

Popis hry a komponentů

Jedná se karetní hru pro 2 hráče. Uvnitř se nachází celkem 108 hracích karet, které jsou rozděleny na karty řecké a trojské armády. Karty jsou pak barevně rozděleny do 6-ti barev v hodnotách  1,2,3 a 4.  Dále pak ve hře nalezneme  6 žetonů přízně bohů (3 pro každého hráče), stejný počet žetonů „hanby„  a také stejný počet žetonů osudu, které jsou čtvercového tvaru a na svých stranách mají  jednu z 6-zi barev,  které jsou i na kartách. Pro začínajícího hráče je určen žeton útočníka a pro oba hráče dvě hrací desky, které slouží pro uložení hracích karet dle pravidel. V každé sadě karet nalezneme 12 karet hrdinů (6 pro každého hráče) s hodnotami 3,4,5 a 6. 

Obsah hry

Příprava a průběh hry

Každý hráč si rozdělí své karty na 4 balíčky po 12-ti kartách a 6 karet hrdinů si dá stranou. Na hrací desce jsou místa pro každý balíček karet, včetně ten s hrdiny vyznačeny, dále si každý hráč vezme po 3 žetonech hanby a přízně bohů. Hráč který hraje za Řeky si vezme žeton útočníka a tím pádem začíná první bitvu. Mezi obě hrací desky se položí 6 žetonů osudu, vrchní žeton si položí doprostřed a ve fázi vyhodnocení bitvy může určit  jaká barva karet bude pro bitvu tou rozhodující.

Hráči se pak střídají v tazích a každá bitva má 4 fáze.

 • Příprava
 • Boj  - ten se dále dělí na:
  1. akce útočníka
  2. akce obránce
  3. kolo osudu
 • Vyhodnocení bitvy
 • Ověření vítězství

 

Hraci plany pro oba hrace Hrdinove Troje Hrdinove Reku

 

Ve svém tahu může každý hráč provést jednu z 5-ti akcí, mezi které patří výměna karty, výměna hrdiny, nasazení hrdiny, vylepšení jednotky nebo opustit bitu a zbaběle prchnout. Každá fáze má svůj význam, který je pak popsán v pravidlech.

Jakmile se bitva dostane do fáze boj – kolo osudu, může hráč, jehož armáda je silnější, otočit žetonem osudu o 90 st. doleva nebo doprava a tím změnit barvu karet, které se budou v bitvě počítat pro určení vítězství. Je-li součet karet stejný, žetonem se neotáčí.

Pakliže se hráč v průběhu bitvy, rozhodne pro útěk, může si zachránit některé cenné karty, (zejména kartu hrdiny), ovšem je za tento počin penalizován žetonem hanby.

Konec a hry a určení vítěze

Po skončené bitvě, si vítěz smí ponechat své vyložené karty, které vrátí na původní balíček, naopak poražený své karty odstraní ze hry. Jestliže si chce vzít poražený hráč zpět svého hrdinu, kterého do bitvy nasadil, může obětovat 1 žeton přízně bohů a hrdinu si vrátí zpět do svého balíčku. Každý hráč má 4 balíčky karet a 1 balíček s kartami hrdinů. Jakmile jsou všechny balíčky karet spotřebovány a v posledním balíčku, který se nazývá „domácím“ zůstane hráči méně než 5 karet, je poražen a hra končí.

Autor: Kent

Další názvy této společenské hry

 • Hektor und Achill

Vybíráme z aukcí

Machi Koro - CZ
Machi Koro - CZ
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>