Harry Potter: Boj o Bradavice

xxxxxxxxoo hodnoceno 295x (Seznam vlastníků)

Harry Potter: Boj o Bradavice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Kosmos
REBEL.pl
The OP (dříve USAopoly)
Autoři: Andrew Wolf
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Hral uz nekdo?
28.11.2016 15:00:50

Ta hra je dobrá... na podpal v kamnech!
Neskutečně nevyvážená a hloupá hra. Hráli jsme ve čtyřech hráčích všech 7 ročníku a nic tak špatně navrženého jsme dlouho neviděli. Musí se to hodně upravit, aby to nebylo jen čistě o náhodě ale taky o nějakém hraní.

Hráli jsme s těmito úpravami pravidel:
1) Na konci tahu může hráč odhodit jednu kartu z nabídky.
2l Při nákupu může hráč jednou za tah "propálit" kartu ALOHOMORA!, aby tak obdržel jeden peníz navíc a zároveň vyřadil tuto kartu ze hry.
3) Omráčený hráč si obnovuje životy až na začátku svého tahu.
4) Po poražení poloviny nepřátel hrdinové automaticky přechází na druhou lokaci, pokud se již tak nestalo (v 7. ročníku nebylo potřeba).

Ale těch úprav by mohlo být mnohem více. Třeba by z toho nakonec udělali zábavnou hru...
__________________
HRANÍ U NÁDRAŽÍ
https://www.facebook.com/hraniunadrazi/

9.12.2020 16:19:18

ad nevyváženost hry

Musím souhlasit s tím, že ta hra je fakt dost nevyvážená. To, jak někteří píší, že hra jede na autopilota je podle mě jen zčásti pravda, rozhodně se musí dělat nějaká rozhodnutí a není to o tom jen koupit nejdražší dostupnou kartu, ale je pravda, že je to halvně o náhodě a o tom co a kdy ti přijde na ruku. O tom samém byl ale popravdě zatím každý čistý deckbuilding co jsem hrál, většinou popravdě ještě více náhodný než HP.
Ale zpět k té nevyváženosti: dost hru zachrání ofiko varianty co jsou napsány v pravidlech a to obzvláště ta s tím dát 2 nepřátelské žetony na první lokaci (na další už za nás ne). Čím dřív se totiž hra dostane do druhé lokace, tím je pravděpodobnější, že to bude napínavé až dokonce. Jinak s náhodou, že ti nechodí dobré karty na začátku bohužel nic neuděláš, stejně jako se skladbou nepřátel.

Celkově, kdybych měl vyjádřit dojmy, tak některé partie byly fakt super, jiné byly buď od začátku jasně vyhrané nebo prohrané (těch zase tolik ale nebylo). Od té doby co ale hrajeme s přidáním dvou žetonů na lokaci na začátku, tak máme samé až do konce napínavé partie nebo jasné prohry :D

Hru bych ale těm co nejsou fanoušci HP nedoporučil, mě osobně sice baví, ale hlavně proto, že to baví přítelkyni, která je fanouškem HP.

14.12.2020 09:23:57

mne sa páči
Koľko ľudí, toľko chutí. Nám sa hra páči. Prešli sme ju vo dvojici. Ron a Hermiona. Každý víkend jeden ročník. Takže sme mali Zábavku na dva mesiace a nezunovala sa nám.
Čo sa týka náhodnosti v hre - nám to vyhovuje. Keď sme napr. hrali Hry o Tróny tiež sme si väčšina odhlasovali prvok náhody v bitkách. Jednému sa to nepáčilo lebo chcel si všetko prerátať. možnosti, hrdinov na ruke aj nepriateľových... ale nám to príde, že v živote nejde o to, že si človek niečo všetko naplánuje ale je to dosť aj o náhode a šťastí. Harry Potter predsa tiež aj v 7. knihe použil expeliarmus a nie nejaké náročnejšie kúzla.

Čo sa týka vlastných pravidiel tak som len každým ročníkom upravoval nepriateľov(do ďalších rokov sme posúvali len tých čo s v príbehu opakovali. napr. Bazilisk ostal len v druhom) a spojencov tiež podľa kníh. Tak Dumbledor v siedmom už nebol v ponuke rovnako ako Oliver Wood od 5.
a keďže sme hrali len dvaja tak v 6 a 7 ročníku sme si na začiatok odhalil 9 a nie 6 rokfordských kariet

14.12.2020 20:29:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Zklamaní
Já se musím přidat k negativním reakcím. Vše mělo klapnout, hraní s přítelkyni, milovníci HP, deckbuilding je naše oblíbená mechanika u her, ale..
Ve dvou hráčích je hra neskutečně jednoduchá. Nebyla tam žádná výzva, každopádně se nám po první hře líbila. Myslím si, že to, proč jsme se ke hře vraceli, byla zvědavost, co přinese další rok, jaké přijdou karty, další mechaniky, nepřátelé, černá magie.. jak tato natěšenost opadla, tak jsme si uvědomili, jak je hra mechanická, v podstatě tam není vůbec žádné rozhodnutí (mimo výběru karet, ale v 7 roce už víte, jaký karty potřebujete), hra hraje sama a vy se akorát přizpůsobujete situacím, které zpravidla nedokážete ovlivnit. Stane se z toho jen monotónní počítání komu ubrat životy, jaké dostanete zranění, kolik máte peněz.. ve dvou hráčích neskutečně jednoduché, ve čtyřech hráčích takřka nevyhratelné. To, jaké máte šance, určuje náhoda. Úspěch nebo neúspěch ovlivní to, jací přijdou nepřátelé a co přijde do nabídky bradavickych karet, není to na hráčích.
Je mi to fakt líto, těšil jsem se, ale šla z domu..

15.12.2020 07:26:35

Sklamanie
Po viac ako mesiaci aktívneho hrania spolu s deťmi (3 hráči) musím skonštatovať, že hra nie je vôbec vybalancovaná. Rodinná hra je to tak do 5.ročníka. Potom začína mechanické utrpenie v podobe neustáleho prideľovania si zranení za rôzne efekty, kedy je hráč, ktorý nie je na ťahu schopný dostať sa z 10 až na omráčenie a nedokáže to nijakým spôsobom ovplyvniť.
Bradavických kariet je v 7.ročníku príliš veľa a tie dôležité sa nemusia dostať vôbec do hry. Smola je ak sa tam stretnú len drahé karty. Nie je šanca na ne našetriť.
Zistili sme, že najhorším nepriateľom je Lucius Malfoy. Ak sa dostane do hry na začiatku, tak to môžete hneď zabaliť. Hrdinovia nemajú ešte dostatok útokov a Lucius v pohode stíha liečiť seba aj ostatných. O žetóny nepriateľov nie je núdza. Lokáciu nimi zásobujú karty čiernej mágie a omráčení hrdinovia.
Ak si chcete vo vyšších ročníkoch hru užiť, doporučujem použiť niektoré úpravy pravidiel spomenutých nižšie. Najlepšie odobrať Luciusa Malfoya z hry, alebo si pridať do základného balíka zopár užitočných bradavických kariet naviac.

1.2.2021 12:13:43

kvalita karet
Teď jsem dostal hru půjčenou, byla před námi hraná asi 10x a kvalita karet je tedy příšerná, zakladní balíky jsou ošoupané jak hospodské mariášky...

1.2.2021 12:27:19

...
Když jsem se jako malý díval na nějaké kreslené seriály, nepočítám anime, tak to bylo něco fantastického, i akční filmy a seriály byly uff, dechberoucí. Ted, když se na ně ohlédnu, tak si občas říkávám "jak se mi to jen mohlo líbit".

Problém je, že už nejsem cílovka pro daný pořad, seriál, film... a s touhle hrou je to stejné. Ne každý deckbuilding můžete hrát s dětmi, ne každý deckbuilding je dobrá entrance hra.

Pokud jste zapálený hráč a nedej bože ještě milovník DB, tak tohle rozhodně není pro vás. Házet do toho tucty svých pravidel abyste si jí užili? Proč ne, jsou to vaše peníze a čas, ale pokud člověk píše kritiku, měl by ještě zmínit, že ta hra prostě není jen dělaná pro něj.

Já jsem fanoušek DB a tenhle počin rozhodně nepatří mezi kvalitní reprezentanty žánrů, ale když bych svou přítelkyni chtěl do něj uvést a ještě k tomu je fanouškem HP, měl bych jasnou volbu. To samé si dovedu představit - kdybych uvažoval o hře, kterou bych hrál s dětmi, jejž nechtějí hodiny propočítávat tah anebo nechtějí přemýšlet, co všechno se může či nemůže stát.

just sayin :-)

24.3.2021 16:19:13 | Upraveno autorem (porovnej)

hraní ve dvou
ještě k tomu hraní ve dvou: určitě je potřeba aby každý hrál za dva hrdiny, tedy aby se simulovala hra ve čtyrech, jinak je ta hra nesmírně primitivní.

25.3.2021 06:02:29

Matewr84

Hraní DB za dvě postavy mi příjde jako dost nešťastný způsob, jak upravit obtížnost hry. Správa dvou balíčku je dost nekomfortní.

25.3.2021 06:58:27

Francooaa

Přece není důvod psát u každého dojmu ze hry i to, pro koho si myslím, že je hra určená. Většinou hráč napíše důvody, proč se mu hra líbí nebo nikoli a pak je na ostatních, jestli jsou ochotní akceptovat zmíněné neduhy, které třeba jim příjdou nepodstatné. Názor je vždy subjektivní a hráč ho nemusí omlouvat dodáním, že hra není určená zrovna jemu.

25.3.2021 07:10:17

juanitos
jo, chápu proč se ti to nepozdává a je pravda, že to vyžaduje o kousek víc soustředění, ale popravdě, třeba u HP jsem si na to zvykl po první partii a bral jsem ty dva balíčky vlastně jako jeden jen rozdělený na dvě části (například podpůrná část a útočná část), jestli chápeš jak to myslím :D

25.3.2021 07:11:07

Matewr84

Já hraní za více postav nemám rád všeobecně a míchání dvou balíčku, to už je na mě přespříliš, ale chápu, že je někdo ochotný na to přistoupit pro zlepšení hratelnosti:)

25.3.2021 07:33:31


Hrajeme s přítelkyní (mimochodem velkou fanynkou HP). Nedávno jsme prošli 6.ročníkem a tudíž nás čeká poslední a musím říct, že nás hra baví a na každý nový rok se velmi těšíme. Je pravda, že je hodně o náhodě výběr soupeřů či karet v nabídce (my i hrdiny vybíráme náhodně - mít Rona je za trest), ale pokud nedostanete hned na začátku kombinaci Beatrix, Mozkomora a ... tak to jde v rámci kooperace porazit. Určitě se těším až zkusíme hrát ve třech jestli se obtížnost zvýší. Každopádně dle reakce přítelkyně pro fanoušky HP povinnost :-D

15.4.2021 22:37:25

Hru jsme si pořídili až v tomto roce. Máme za sebou víkend plný všemožných kombinací ročníků. Nejprve od 1. ročníku do 7. pak vybraných pár ročníků, které nám dali zabrat.

Spousta z Vás tu píše, že hru nemůže ovlivnit, že si prostě koupíte nejdražší kartu a to je celé. Nám trval 5. ročník třeba 1 a půl hodiny, protože jsme přemýšleli, jestli koupit kartu za 2 + kartu za 5, nebo karty za 4+3.

Hra je o náhodě, jak Vám přijdou nepřátelé, ale na druhou stranu Vás to nutí přemýšlet, jestli zlikvidujete nejprve Bartyho Skrka, nebo Luciuse Malfoye. Jde o Vaše priority. Hrajeme zatím ve 2 a 5. ročník jsme 2x nedali a 2x dali. Podle mne (nejsem znalec všech deckbulding her) je hra zajímavá a není jen čistě o náhodě, ale také o tom, jak spolupracujete a jak se rozhodnete hrát. Jestli silou a je Vám jedno, že u toho párkrát lehnete, nebo jestli pomalinku dávat blesky a držet si zdraví. 

Hru jednoznačně doporučuji už jen kvůli kartám, které jsou pěkně zpracované. Vůbec mi nevadí, že jsou tam použité fotky z filmů - podle mne pro hráče mnohem pochopitelnější, než kdyby tam byly kreslené postavy (pro nezaujatého možná..). Jediné, co přítelkyni vadilo, že například ve 2. ročníku u mladého Raddla je fotka z filmu 6. mě osobně to neuráží, ale pokud jste perfekcionista, tak Vás to bude zpočátku štvát.

Za mne mohu doporučit všem, kteří HP mají rádi a chtějí si užít pohodový večer, víkend. Pohodová oddychovka :)

22.2.2022 10:06:53

Tak po dlhšej dobe som spolu s dcérou odohral znova všetkých 7 ročníkov. Teraz bez syna, ktorému sa nechcelo hrať. Musím povedať, že hra v 2 hráčoch je oveľa jednoduchšia. Prvých 6 ročníkov sme si užívali a ľahko sme ich vyhrali. Potrápil nás až 7.ročník, ktorý sme vyhrali na druhý pokus. Mali sme šťastie, v ponuke bradavických kariet boli od začiatku dve karty na odoberanie žetónov nepriateľa z lokácie. Celú hru sme sa udržali na prvej lokácii.
Konečne sme si hru užili a bavili sa. V 3 hráčoch to bolo väčšinu trápenie.

15.8.2022 15:16:51

Moje dojmy po dvou hrach.

 

Prvni hru sem hral se synem 5,5 let , prvni rocnik. Lehka hra pro deti, kdyz sem mu cetl texty tak se pqk sam rozhodoval co vyuzije.

 

Druha hra ve trech , prvni rocnik, o poznani akcnejsi, toci se vic karet cerne magie. Syn uz vedel vsechny znacky a rozhodoval se sam. Spokojenost.

 

Za me zatim spokojenost. Dobra hra s detma.

Sme zvedavi co nae potka ve druhem rocniku.

9.3.2023 08:02:51

O víkendu jsme si zkusili Vzestup Smrtijedů (který nás absolutně nebavil) a potom jsme doma poprvé vytáhli Boj o Bradavice. Neměli jsme od toho tím pádem skoro žádná očekávání, jelikož jsme čekali tu samou hrůzu, ale jen v kartové verzi.

No. A. nakonec jsme to na jeden zátah dohráli až do šestého ročníku :DD ve dvou. Kdyby nebylo pozdě večer, zahráli bychom klidně i sedmý.

Já jsem z toho nadšená moc. Jasně, není to Frostpunk či jiné hry, u kterých se hlava vaří, a taky je tam opravdu kopa náhody –  třeba šestý ročník jsme vyhráli s prstem v nose, jelikož nám na začátku padlo do nabídky hodně dobrých karet, taky Lucius Malfoy (kterého jsme tak sejmuli jako prvního a nemohl dělat neplechu) či jiné. Ale bylo to super. Pouštěli jsme si k tomu soundtracky z filmů nebo u některých ročníků i oblíbené scény z filmů.

Je hlavně důležité od toho nic nečekat. Je to hra z roku 2016, která má díky filmové grafice oslovit miliony fanoušků a je přístupná tak, aby si ji zahrál opravdu každý. Filmová grafika mi nevadí, nicméně jako fanouška mě trochu ruší, že třeba v druhém nebo třetím ročníku jsou fotky scén z Relikvie a naopak. Kdyby tohle bylo vyladěné, bylo by to perfektní. Naopak oceňuji, že i postavy “stárnou”.

A co se týče herního hlediska, tak jak jsem psala výše, je tam kopa náhody. Někdy karty příjdou, někdy ne. Někdy jsme měli takovou kombinace nepřátel, že nám to již při odhalování událostí sebralo 8 životů, někdy to bylo opravdu s prstem v nose. Nicméně tady tu náhodu nevnímám negativně, prostě to tak je. Budování balíčku taky není až zase taková velká věda, musí se hodně pracovat s tím “co je”, takže na začátku se musely kupovat karty, které nebyly až tak dobré. No ale pořád lepší, než 5x Alohomora. :D Strategie tam nějaká byla, sice malá, ale byla, jelikož jsme postupem přišli na to, že některé nepřátele se nevyplatí zabíjet a je lepší si je podržet až k Voldemortovi, protože tak moc neškodí. Co vidím jako nevýhodu je repetitivnost. Tím, že se v každém ročníku začíná se stejnými kartami, tak je to pořád dokola a dokola - nasbírat nějaké karty, začít dávat pecky, léčit se… ATD. A v podstatě jak rychle progres nastane, závisí pouze od toho, jaké karty příjdou do nabídky.

Jinak, nefanouškům nemá hra moc co nabídnout. Není to tak, že pokud někdo nezná film nebo knihy, tak bude v nevýhodě, to vůbec, ale jednoduše si to tolik neužije, protože ta herní stránka hry není až tak skvělá. Za nás velkou roli hrála HP atmosféra.

Suma sumárům, za mě skvělá věc. Čas nám utíkal rychle a po zahrání jsem se cítila dobře.  V brzké době dohrajeme sedmý ročník a pak další rundu vidím na pohodový čas Vánoční, se světýlky a filmem v pozadí.

 

6.11.2023 08:39:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kōhaku
Kōhaku
Akt. cena: 2 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas