nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Harry Potter: Boj o Bradavice

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
USAopoly
Autoři: Andrew Wolf
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Hral uz nekdo?

28.11.2016 15:00:50


Hrajeme s přítelkyní (mimochodem velkou fanynkou HP). Nedávno jsme prošli 6.ročníkem a tudíž nás čeká poslední a musím říct, že nás hra baví a na každý nový rok se velmi těšíme. Je pravda, že je hodně o náhodě výběr soupeřů či karet v nabídce (my i hrdiny vybíráme náhodně - mít Rona je za trest), ale pokud nedostanete hned na začátku kombinaci Beatrix, Mozkomora a ... tak to jde v rámci kooperace porazit. Určitě se těším až zkusíme hrát ve třech jestli se obtížnost zvýší. Každopádně dle reakce přítelkyně pro fanoušky HP povinnost :-D

15.4.2021 22:37:25

Matewr84

Já hraní za více postav nemám rád všeobecně a míchání dvou balíčku, to už je na mě přespříliš, ale chápu, že je někdo ochotný na to přistoupit pro zlepšení hratelnosti:)

25.3.2021 07:33:31

juanitos
jo, chápu proč se ti to nepozdává a je pravda, že to vyžaduje o kousek víc soustředění, ale popravdě, třeba u HP jsem si na to zvykl po první partii a bral jsem ty dva balíčky vlastně jako jeden jen rozdělený na dvě části (například podpůrná část a útočná část), jestli chápeš jak to myslím :D

25.3.2021 07:11:07

Francooaa

Přece není důvod psát u každého dojmu ze hry i to, pro koho si myslím, že je hra určená. Většinou hráč napíše důvody, proč se mu hra líbí nebo nikoli a pak je na ostatních, jestli jsou ochotní akceptovat zmíněné neduhy, které třeba jim příjdou nepodstatné. Názor je vždy subjektivní a hráč ho nemusí omlouvat dodáním, že hra není určená zrovna jemu.

25.3.2021 07:10:17

Matewr84

Hraní DB za dvě postavy mi příjde jako dost nešťastný způsob, jak upravit obtížnost hry. Správa dvou balíčku je dost nekomfortní.

25.3.2021 06:58:27

hraní ve dvou
ještě k tomu hraní ve dvou: určitě je potřeba aby každý hrál za dva hrdiny, tedy aby se simulovala hra ve čtyrech, jinak je ta hra nesmírně primitivní.

25.3.2021 06:02:29

...
Když jsem se jako malý díval na nějaké kreslené seriály, nepočítám anime, tak to bylo něco fantastického, i akční filmy a seriály byly uff, dechberoucí. Ted, když se na ně ohlédnu, tak si občas říkávám "jak se mi to jen mohlo líbit".

Problém je, že už nejsem cílovka pro daný pořad, seriál, film... a s touhle hrou je to stejné. Ne každý deckbuilding můžete hrát s dětmi, ne každý deckbuilding je dobrá entrance hra.

Pokud jste zapálený hráč a nedej bože ještě milovník DB, tak tohle rozhodně není pro vás. Házet do toho tucty svých pravidel abyste si jí užili? Proč ne, jsou to vaše peníze a čas, ale pokud člověk píše kritiku, měl by ještě zmínit, že ta hra prostě není jen dělaná pro něj.

Já jsem fanoušek DB a tenhle počin rozhodně nepatří mezi kvalitní reprezentanty žánrů, ale když bych svou přítelkyni chtěl do něj uvést a ještě k tomu je fanouškem HP, měl bych jasnou volbu. To samé si dovedu představit - kdybych uvažoval o hře, kterou bych hrál s dětmi, jejž nechtějí hodiny propočítávat tah anebo nechtějí přemýšlet, co všechno se může či nemůže stát.

just sayin :-)

24.3.2021 16:19:13 | Upraveno autorem (porovnej)

kvalita karet
Teď jsem dostal hru půjčenou, byla před námi hraná asi 10x a kvalita karet je tedy příšerná, zakladní balíky jsou ošoupané jak hospodské mariášky...

1.2.2021 12:27:19

Sklamanie
Po viac ako mesiaci aktívneho hrania spolu s deťmi (3 hráči) musím skonštatovať, že hra nie je vôbec vybalancovaná. Rodinná hra je to tak do 5.ročníka. Potom začína mechanické utrpenie v podobe neustáleho prideľovania si zranení za rôzne efekty, kedy je hráč, ktorý nie je na ťahu schopný dostať sa z 10 až na omráčenie a nedokáže to nijakým spôsobom ovplyvniť.
Bradavických kariet je v 7.ročníku príliš veľa a tie dôležité sa nemusia dostať vôbec do hry. Smola je ak sa tam stretnú len drahé karty. Nie je šanca na ne našetriť.
Zistili sme, že najhorším nepriateľom je Lucius Malfoy. Ak sa dostane do hry na začiatku, tak to môžete hneď zabaliť. Hrdinovia nemajú ešte dostatok útokov a Lucius v pohode stíha liečiť seba aj ostatných. O žetóny nepriateľov nie je núdza. Lokáciu nimi zásobujú karty čiernej mágie a omráčení hrdinovia.
Ak si chcete vo vyšších ročníkoch hru užiť, doporučujem použiť niektoré úpravy pravidiel spomenutých nižšie. Najlepšie odobrať Luciusa Malfoya z hry, alebo si pridať do základného balíka zopár užitočných bradavických kariet naviac.

1.2.2021 12:13:43

Zklamaní
Já se musím přidat k negativním reakcím. Vše mělo klapnout, hraní s přítelkyni, milovníci HP, deckbuilding je naše oblíbená mechanika u her, ale..
Ve dvou hráčích je hra neskutečně jednoduchá. Nebyla tam žádná výzva, každopádně se nám po první hře líbila. Myslím si, že to, proč jsme se ke hře vraceli, byla zvědavost, co přinese další rok, jaké přijdou karty, další mechaniky, nepřátelé, černá magie.. jak tato natěšenost opadla, tak jsme si uvědomili, jak je hra mechanická, v podstatě tam není vůbec žádné rozhodnutí (mimo výběru karet, ale v 7 roce už víte, jaký karty potřebujete), hra hraje sama a vy se akorát přizpůsobujete situacím, které zpravidla nedokážete ovlivnit. Stane se z toho jen monotónní počítání komu ubrat životy, jaké dostanete zranění, kolik máte peněz.. ve dvou hráčích neskutečně jednoduché, ve čtyřech hráčích takřka nevyhratelné. To, jaké máte šance, určuje náhoda. Úspěch nebo neúspěch ovlivní to, jací přijdou nepřátelé a co přijde do nabídky bradavickych karet, není to na hráčích.
Je mi to fakt líto, těšil jsem se, ale šla z domu..

15.12.2020 07:26:35

mne sa páči
Koľko ľudí, toľko chutí. Nám sa hra páči. Prešli sme ju vo dvojici. Ron a Hermiona. Každý víkend jeden ročník. Takže sme mali Zábavku na dva mesiace a nezunovala sa nám.
Čo sa týka náhodnosti v hre - nám to vyhovuje. Keď sme napr. hrali Hry o Tróny tiež sme si väčšina odhlasovali prvok náhody v bitkách. Jednému sa to nepáčilo lebo chcel si všetko prerátať. možnosti, hrdinov na ruke aj nepriateľových... ale nám to príde, že v živote nejde o to, že si človek niečo všetko naplánuje ale je to dosť aj o náhode a šťastí. Harry Potter predsa tiež aj v 7. knihe použil expeliarmus a nie nejaké náročnejšie kúzla.

Čo sa týka vlastných pravidiel tak som len každým ročníkom upravoval nepriateľov(do ďalších rokov sme posúvali len tých čo s v príbehu opakovali. napr. Bazilisk ostal len v druhom) a spojencov tiež podľa kníh. Tak Dumbledor v siedmom už nebol v ponuke rovnako ako Oliver Wood od 5.
a keďže sme hrali len dvaja tak v 6 a 7 ročníku sme si na začiatok odhalil 9 a nie 6 rokfordských kariet

14.12.2020 20:29:56 | Upraveno autorem (porovnej)

ad nevyváženost hry

Musím souhlasit s tím, že ta hra je fakt dost nevyvážená. To, jak někteří píší, že hra jede na autopilota je podle mě jen zčásti pravda, rozhodně se musí dělat nějaká rozhodnutí a není to o tom jen koupit nejdražší dostupnou kartu, ale je pravda, že je to halvně o náhodě a o tom co a kdy ti přijde na ruku. O tom samém byl ale popravdě zatím každý čistý deckbuilding co jsem hrál, většinou popravdě ještě více náhodný než HP.
Ale zpět k té nevyváženosti: dost hru zachrání ofiko varianty co jsou napsány v pravidlech a to obzvláště ta s tím dát 2 nepřátelské žetony na první lokaci (na další už za nás ne). Čím dřív se totiž hra dostane do druhé lokace, tím je pravděpodobnější, že to bude napínavé až dokonce. Jinak s náhodou, že ti nechodí dobré karty na začátku bohužel nic neuděláš, stejně jako se skladbou nepřátel.

Celkově, kdybych měl vyjádřit dojmy, tak některé partie byly fakt super, jiné byly buď od začátku jasně vyhrané nebo prohrané (těch zase tolik ale nebylo). Od té doby co ale hrajeme s přidáním dvou žetonů na lokaci na začátku, tak máme samé až do konce napínavé partie nebo jasné prohry :D

Hru bych ale těm co nejsou fanoušci HP nedoporučil, mě osobně sice baví, ale hlavně proto, že to baví přítelkyni, která je fanouškem HP.

14.12.2020 09:23:57

Ta hra je dobrá... na podpal v kamnech!
Neskutečně nevyvážená a hloupá hra. Hráli jsme ve čtyřech hráčích všech 7 ročníku a nic tak špatně navrženého jsme dlouho neviděli. Musí se to hodně upravit, aby to nebylo jen čistě o náhodě ale taky o nějakém hraní.

Hráli jsme s těmito úpravami pravidel:
1) Na konci tahu může hráč odhodit jednu kartu z nabídky.
2l Při nákupu může hráč jednou za tah "propálit" kartu ALOHOMORA!, aby tak obdržel jeden peníz navíc a zároveň vyřadil tuto kartu ze hry.
3) Omráčený hráč si obnovuje životy až na začátku svého tahu.
4) Po poražení poloviny nepřátel hrdinové automaticky přechází na druhou lokaci, pokud se již tak nestalo (v 7. ročníku nebylo potřeba).

Ale těch úprav by mohlo být mnohem více. Třeba by z toho nakonec udělali zábavnou hru...
__________________
HRANÍ U NÁDRAŽÍ
https://www.facebook.com/hraniunadrazi/

9.12.2020 16:19:18

hru jsem prodal
Tak nějak mi přišlo že ta hra mě vlastně ani nepotřebuje. Většinou se koupí nejdražší možná karta, pak už jen míchám a ubírám si srdce i za tahu jiných hráčů. U té hry nemám pocit, že mám něco ve svých rukou. Náhodnost maximální. První roky až triviální výhry od 6 roku záleží jaký 3 padouši se vám sejdou na začátku, dál jaké karty se objeví v nabídce, těch je opravdu hodně a ve 2 hráčích nemáte šanci se někdy k lepším kartám dostat. A tahy nepřátel, katastrofa sama pro sebe :). Jen otáčíte karty a ubíráte srdce a sčítáte negativní schopnosti aktivních padouchů. Obrana minimální. Legendary En. Alien je hra na stejném principu, ale tam si opravdu prožijete co jste viděli ve filmu. Mechanika postupu vetřelců je suprová.
Na druhé straně mojí ženě jakožto skoro nehráčce se hra líbí. Takže asi tak :)

..Deskovky Teplice..

16.9.2020 09:57:55

Silas
Na tvém místě bych to zkusil. Třeba to vezmeš na milost. Navíc, prodat to můžeš vždycky.

29.7.2020 11:54:09

Fotky
Já mám HP hodně rád, vyrostl jsem na tom a četl jsem ani nevím kolikrát. Ale fotky z filmu mi děsně vadí (a filmy mam taky rád, takže to není tím, že by se mi nelíbily filmy), kdyby byly ilustrace, tak hru beru, takhle to je za mě pass.

28.7.2020 21:20:36

Bastacka
Ja mam rad HP knizky. Tedka je ctu dceri pred spanim, takze to sjizdim podruhe a mam obcas pri cteni husinu z toho jak je to dobre :).

Filmy mi nevadi, podivam se kdykoliv. Ale proste mi vadi ilustrace z filmu ve hrach.
Koukni v google obrazcich na harry potter TCG. V tomhle stylu by se mi to libilo

28.7.2020 13:09:55

Fotky
Já to psal z pohledu hráče, kterého to téma vůbec nezajímá.
Musím to ukázat někomu, kdo má rád HP, ať mi řekne jak se mu to líbí.


27.7.2020 21:52:08

Fotky
Souhlas s H. Pána prstenů deckbuilding jsme měli dnes na stole a ty fotky k tomu vyloženě skvělé sedí a dokreslují atmosféru. V tomto duchu očekávám, že Bradavice budou podobné. A věřím, že dcera to ocení daleko víc než ilustrace ;-)
M

27.7.2020 21:23:28

fotky
Podobně jsem to měl s Lord of the Rings deckbuildingem. Screenshoty z filmu mi přišly vyloženě hloupé, ale po první hře jsem to přestal vnímat negativně a ve skutečnosti se mi to pak i začlo celkem líbit, protože ty karty hezky odpovídaly dějově i fluffově tomu screenshotu. Takže za mě osobně to problém určitě není. A ruku na srdce cílovka téhle hry jsou jednoznačně fanoušci, kteří by ilustrace ocenili mnohem méně, než fotky z filmů. A navíc ilustrace by to hodně prodražily. Fotky jsou nejspíš zahrnuty v rámci licence.

27.7.2020 21:05:34

za mě cajk
to, že v licencované hře Harry Potter jsou použity fotky z dá se říct kultovních filmů mě nijak nepřekvapuje a kdyby to tak nebylo, tak by asi řada hráčů brblala o dost víc, za mě osobně rozhodně není grafika horší než v Dominion nebo Clank... https://boardgamegeek.com/image/3461066/harry-potter-hogwarts-battle

27.7.2020 20:08:51

Pridam se ke kritice
Taky mi vadi fotky z filmu.
Ja bych klidne uvital i kdyby to byly ty infantilni ilustrace co jsou na prebalech knizek (tech puvodnich od albatrosu)

27.7.2020 19:03:16

Ew

Fotky

Tiež sa mi hnusia karty kde sú fotky z filmu skoda , ale kto má rád zase HP sa im to možno páči napr mojej sestre

27.7.2020 18:36:22

Bastacka
Fotky z filmu na kartách ma taktiež úplne odradili. Pôsobí to na mňa veľmi lacným dojmom. Keby som zbadal hru rozloženú na stole, ihneď by som si pomyslel, že je to nejaký podomácky vyrobený paškvil. A pritom tam mohli byť všelijaké pekné kreslené obrázky...

27.7.2020 14:32:12

...
Žádné čištění balíčku, žádné velké kombení.
Ale i pro mě, komu je HP celkem lhostejný, je to hra příjemná.
Pokud si někdo chce jen tak v pohodě kouzlit, nic složitého nevymýšlet a nemá nic proti deckbuildingu, tak podle mě s touto hrou nešlápne vedle.

27.7.2020 12:14:48

Vybíráme z aukcí

Predám hru Unbroken
Predám hru Unbroken
Akt. cena: 680 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>