Harry Potter: Boj o Bradavice

xxxxxxxxoo hodnoceno 292x (Seznam vlastníků)

Harry Potter: Boj o Bradavice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Kosmos
REBEL.pl
The OP (dříve USAopoly)
Autoři: Andrew Wolf
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Hral uz nekdo?
28.11.2016 15:00:50

Re: Dojmy?

Hezkej deckbuilding z prostředí HP.
Hra je rozdělena do 7 částí jako knihy a pokaždé přináší nové prostředí, záporáky a mechanismy.
Zatím jsem hrál sám(za 2 postavy) až do 3. hry, obtížnost celkem lehká, zvlášť po pár kolech, kdy jsem si vybudoval lepší balík karet. Před koupí hry jsem viděl různé gameplaye, obtížnost se bude zvyšovat a poslední hru7 je prý těžké vyhrát.
Jediné co mi chybí jsou čistící karty, ty by se ale měly objevit v rozšíření. A znovuhratelnost? Karty se točí, přinášejí nové kombinace, ale opakují se, takže uvidíme po pár hrách

23.1.2018 14:52:34

Re: Dojmy?
Hrajeme s dcerou, jsme u 5. hry. Přesně, jak píše RaweN, s každou hrou se trochu mění mechanismus a roste obtížnost. My měly problém už s pětkou, ale řekla bych, že ve více hráčích by to bylo jednodušší. V sedmičce do hry vstupují viteály, které je potřeba zničit, ke všem záporákům to myslím vážně bude obtížné.

Přestože je hra celá v aj, není mechanismus těžký a aj na kartách zvládnou i děti (hra je uvedená od 11 let, já hraju s dcerou 11 let).

Já velmi oceńuji, jak je hra velmi pěkně navázaná na svět HP, protivníci, předměty, pomocníci a kouzla vycházejí z filmu. Příkladem je například hezké kouzlo Accio, kterým hráč může z odhozeného balíčku přivolávat předměty, apod.

Rozšíření jsem zatím bohužel nesehnala.

3.2.2018 20:30:53

Dojmy
tl;dr: Celkem slušná hra, záleží jak moc hráče táhne Harry Potter, mechanika stavění balíku při hře a plně kooperativní hra. Angličtina je jednoduchá, hrami poznamenaná děti 9+ si vysvětlené karty pamatují, nebo se pruběžně doučují slovíčka.

Mě osobně to zas tak moc nenadchlo, ale ani neurazilo. Přijde mi to jako takový celkem obyčejný deckbuilding, je to osvěžené postupným přidáváním nových prvků. Ale u mě to asi naráží na vlažný vztah k HP - byť knihy samotné jsem četl, filmy viděl a i se mi to celkem líbilo. Hru hraju s juniorem a jeho kamarádem/spolužákem - tomu se to líbí asi nejvíce.
Je jasné, že největší dojem udělá téma. Pokud někdo HP doslova "žere", tak je to pro něj asi "must have". Jako velmi pěkný deckbuilding mám již Ascension, takže až tohle dohrajeme, budu zvažovat, jestli to raději nepošlu dál. Je pravda, že jsme zatím dohráli teprve 4. hru, takže uvidíme, co nás čeká dál a pak ještě rozšíření...
Určitě je to prima hra pro někoho, kdo žádný deckbuilding nemá, líbí se mu námět (Harry Potter) a líbí se mu kooperativní styl hry.
Co se týče Angličtiny, tak kluci se učí 2. rokem (4. třída, 9/10 let) na základce. Pravidla jim vysvětlím, to není problém. Karty přečtu a snažím se je vždy naučit pár pojmů, aby se zároveň s hrou naučili i nějaká nová slovíčka. Ono je to takové motivační a později nebudu muset řešit češtinu u her, což je plus :)
Ano, obtížnost hry se stupňuje. Zajímavé je i to, že hra má etapy odpovídající dílům románu (celkem tedy 7 krabiček her) a každý přináší nějaký nový prvek či změnu do hry. Také se zlepšují samotní hrdinové - dostávají nové schopnosti. Takže hra jako takové rozhodně není "blbá" a za ty prachy je to zábava na solidní dobu.

Jinak juniorovi hra moc nesedí, musíme ho ke hře ukecat. Nevím, je-li to Angličtinou, tématem, nebo mechanismy - zkusím to z něj vytáhnout. Deckbuilding (Ascenssion) jinak docela hraje (u Ascension mu trochu vadí téma, víc pokovené provedení karet - což vadí i mě) a myslím, že mu přijde i herně zajímavý (kombinovaní a stavění balíku při hře). Jeho kamarádovi se to líbí evidentně víc, ale důvod také nevím. Ale kamaráda (řekl bych) deskovky celkově dost přitahují, tak možná i proto.
Čili zcela obecně bych si troufl tvrdit, že pro hráče rodinných her a příznivce HP je to fajn hra.

30.11.2018 22:23:36 | Upraveno autorem (porovnej)

RaweN - čistící karty; doba hraní
Jo, to je pravda. Takové to "čištění" balíku, kdy efekt nějaké karty umožní nějakou jinou zcela vyřadit ze hry tam chybí. Rovněž by možná nabylo na škodu, kdyby každá etapa hry měla celý vlastní balík karet. Takto se nové karty namíchají k předešlým a společný balík se pouze zvětšuje a "ředí". Na druhou stranu alespoň do 4. hry to celkem funguje. Je vhodné si brát karty, které zrychlují procházení balíčku (lízání karet za odhození jiné a podobně)...

Ve 3 hráčích je to zatím docela pohoda. Ještě jsme neprohráli, ale hry se postupně prodlužují. Doufám, že se to pro příště nestane překážkou... Domnívám se, že ta poslední nám trvala ke 2 hodinám. Jinak děcka principy deckbuildingu vstřebala dost rychle (včetně potřeby točit karty - mít karty s efektem dobírání karet).

30.11.2018 22:32:30

Verika - rozšíření
Rozšíření jsem kupoval tady: https://goo.gl/oAEoo5

30.11.2018 22:45:34

Nevyužitý potenciál
Koukal jsem na pár videí o hře a jen mi to přijde nebo tam je nevyužitý potenciál HP tématu? Chci tím říct, že se mi to jeví jako Dominion s kabátem HP. Když mi to vyvrátíte, budu jenom rád. HP mám velmi rád a pokud by hra za to stála, tak beru. Ale takhle mi to přijde zbytečné.

30.11.2018 22:57:05

alvad
Dominion jsem několikrát hrál a... Ano, je to podobné, je to deckbuilding. Koupená karta jde zpravidla na odhazovací balík hráče, ale...
- Není stálá nabídka karet. Nabídku karet tvoří náhodný výběr ze společného balíku.
- Hráči se snaží spolupracovat. Ledaskdy je lepší "se obětovat", abych pomohl spoluhráči v jeho následujícím tahu.
- Je tam docela rozumně zakomponované jak hra "škodí" hráčům. Byť je to náhodné a minule nám to hned zkraje dost "zatopilo".
- Je v tom to téma. Nejsem úplně pravý fanda, ale jestli tě HP hodně bere a spolupráce je spíše výhoda, než překážka, tak bych to rozhodně zkusil.

30.11.2018 23:34:34

čeština
Blíži sa príchod českej verzie hry a ja by som sa chcel spýtať na dojmy po dlhšej dobe, alebo po prejdení celej hry (znovuhratelnosť, fungovanie mechanizmov a pod.).
Syna Harry P. baví, ale mne moc nesedia karty a tie fotky z filmov na nich. :)

16.6.2020 09:35:01

pbch
Tak to mám podobně, ale ani syna HP moc nebere. Hodně to bavilo synova spolužáka, kterého téma táhlo mnohem víc než nás.
Za mě osobně to není marná hra. Dohráli jsme to bohužel jenom do 4. hry. Když to syna nebaví, tak to házím na bazar.

16.6.2020 10:25:18

pbch
Čakáme na túto hru v češtine. Viem už dlho, že ju má vydať REXHry, ale zatiaľ som nič bližšie od Vianoc nepočul... Máš nejaké bližšie info o dátume vydania, prosím?

EDIT: aha, už sme našli niečo nové... ešte nedávno, keď sme hľadali, nič nikde nebolo... sorry teda za zbytočnú otázku

16.6.2020 11:54:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Srpen
Na Planetě her mají předobjednávku na srpen

16.6.2020 12:05:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Hodnoceni

Za me prumerna, lehce nadprumerna hra. Koho nelaka tema, tak dle me nema smysl (a priadne muze misto toho zkusit retheme Toy Stories) Pro fanouska HP ale super zalezitost. Z licencovanych veci to dle me patri k tomu lepsimu. U me je nejvetsi problem, ze ty posledni hry jsou na ten typ hry moc dlouhe (treba 2 h ve 2) a plus kdyz to hrajete dle ofic pravidel, tak to ma kolisavou obtiznost - v podstate setup muze rozhodnout o vyhre/prohre.

16.6.2020 21:13:46

Hra
Pořád to na mě někde vyskakuje ,jako reklama.
Téma jde kolem mě a nezajímá. Jen dotaz,to na těch kartách jsou vážně fotky z filmu ? To je hnus velebnosti :+).

27.7.2020 09:45:40

...
Žádné čištění balíčku, žádné velké kombení.
Ale i pro mě, komu je HP celkem lhostejný, je to hra příjemná.
Pokud si někdo chce jen tak v pohodě kouzlit, nic složitého nevymýšlet a nemá nic proti deckbuildingu, tak podle mě s touto hrou nešlápne vedle.

27.7.2020 12:14:48

Bastacka
Fotky z filmu na kartách ma taktiež úplne odradili. Pôsobí to na mňa veľmi lacným dojmom. Keby som zbadal hru rozloženú na stole, ihneď by som si pomyslel, že je to nejaký podomácky vyrobený paškvil. A pritom tam mohli byť všelijaké pekné kreslené obrázky...

27.7.2020 14:32:12

Ew

Fotky

Tiež sa mi hnusia karty kde sú fotky z filmu skoda , ale kto má rád zase HP sa im to možno páči napr mojej sestre

27.7.2020 18:36:22

Pridam se ke kritice
Taky mi vadi fotky z filmu.
Ja bych klidne uvital i kdyby to byly ty infantilni ilustrace co jsou na prebalech knizek (tech puvodnich od albatrosu)

27.7.2020 19:03:16

za mě cajk
to, že v licencované hře Harry Potter jsou použity fotky z dá se říct kultovních filmů mě nijak nepřekvapuje a kdyby to tak nebylo, tak by asi řada hráčů brblala o dost víc, za mě osobně rozhodně není grafika horší než v Dominion nebo Clank... https://boardgamegeek.com/image/3461066/harry-potter-hogwarts-battle

27.7.2020 20:08:51

fotky
Podobně jsem to měl s Lord of the Rings deckbuildingem. Screenshoty z filmu mi přišly vyloženě hloupé, ale po první hře jsem to přestal vnímat negativně a ve skutečnosti se mi to pak i začlo celkem líbit, protože ty karty hezky odpovídaly dějově i fluffově tomu screenshotu. Takže za mě osobně to problém určitě není. A ruku na srdce cílovka téhle hry jsou jednoznačně fanoušci, kteří by ilustrace ocenili mnohem méně, než fotky z filmů. A navíc ilustrace by to hodně prodražily. Fotky jsou nejspíš zahrnuty v rámci licence.

27.7.2020 21:05:34

Fotky
Souhlas s H. Pána prstenů deckbuilding jsme měli dnes na stole a ty fotky k tomu vyloženě skvělé sedí a dokreslují atmosféru. V tomto duchu očekávám, že Bradavice budou podobné. A věřím, že dcera to ocení daleko víc než ilustrace ;-)
M

27.7.2020 21:23:28

Fotky
Já to psal z pohledu hráče, kterého to téma vůbec nezajímá.
Musím to ukázat někomu, kdo má rád HP, ať mi řekne jak se mu to líbí.


27.7.2020 21:52:08

Bastacka
Ja mam rad HP knizky. Tedka je ctu dceri pred spanim, takze to sjizdim podruhe a mam obcas pri cteni husinu z toho jak je to dobre :).

Filmy mi nevadi, podivam se kdykoliv. Ale proste mi vadi ilustrace z filmu ve hrach.
Koukni v google obrazcich na harry potter TCG. V tomhle stylu by se mi to libilo

28.7.2020 13:09:55

Fotky
Já mám HP hodně rád, vyrostl jsem na tom a četl jsem ani nevím kolikrát. Ale fotky z filmu mi děsně vadí (a filmy mam taky rád, takže to není tím, že by se mi nelíbily filmy), kdyby byly ilustrace, tak hru beru, takhle to je za mě pass.

28.7.2020 21:20:36

Silas
Na tvém místě bych to zkusil. Třeba to vezmeš na milost. Navíc, prodat to můžeš vždycky.

29.7.2020 11:54:09

hru jsem prodal
Tak nějak mi přišlo že ta hra mě vlastně ani nepotřebuje. Většinou se koupí nejdražší možná karta, pak už jen míchám a ubírám si srdce i za tahu jiných hráčů. U té hry nemám pocit, že mám něco ve svých rukou. Náhodnost maximální. První roky až triviální výhry od 6 roku záleží jaký 3 padouši se vám sejdou na začátku, dál jaké karty se objeví v nabídce, těch je opravdu hodně a ve 2 hráčích nemáte šanci se někdy k lepším kartám dostat. A tahy nepřátel, katastrofa sama pro sebe :). Jen otáčíte karty a ubíráte srdce a sčítáte negativní schopnosti aktivních padouchů. Obrana minimální. Legendary En. Alien je hra na stejném principu, ale tam si opravdu prožijete co jste viděli ve filmu. Mechanika postupu vetřelců je suprová.
Na druhé straně mojí ženě jakožto skoro nehráčce se hra líbí. Takže asi tak :)

..Deskovky Teplice..

16.9.2020 09:57:55

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu
Kronika zločinu
Akt. cena: 480 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas