nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Hanabi

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 25 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Abacus Spiele
Asmodée Editions
Cocktail Games
Les XII Singes
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Ještě trošku střelného prachu - co se může stát...

Hanabi je kooperativní hra, ve které jsou hráči postaveni do role strůjců ohňostroje ve středověkém Japonsku. Cílem je pobavit diváky co nejvíc ohromujícím ohňostrojem.

Jedná se o karetní hru, hráči se snaží z karet seskládat postupky v pěti barvách (žlutá, červená, modrá, zelená a bílá) od jedničky do pětky. Každý drží na ruce 4-5 karet (podle počtu hráčů), které má lícem od sebe. Principem hry totiž je, že vidíte na karty spoluhráčů, ale ne na svoje. Ve svém tahu musí každý hráč provést jednu akci. Na výběr má tři možnosti:

1) Zahrát kartu: pokud je karta jedničkou barvy, která ještě na stole neleží, nebo karta zapadá do již započaté řady, zůstane na stole a hráč si dobere novou kartu. Pokud karta nesplňuje žádnou z těchto podmínek, hráč „rozzlobil bohy“ a karta se odhodí. Rozzlobit bohy si může tým dovolit jen dvakrát, třetí špatně zahraná karta okamžitě ukončí hru prohrou všech hráčů.

2) Poradit spoluhráči: Hráč si vybere partnera a tomu pak ukáže všechny karty dané hodnoty (např. „jedničky“) NEBO všechny karty dané barvy (např. „modré“). Důležité je, že může být sdělen pouze jeden druh informace (barva/hodnota) a to navíc o všech kartách, které podmínku splňují. Pro sdělení nápovědy je nutné otočit žeton nápovědy, kterých má tým k dispozici osm.

3) Odhodit kartu: Pokud hráč ví, že jeho karta se již týmu nehodí (nebo prostě nemá co jiného udělat), může kartu z ruky odhodit a za to obnovit jeden žeton nápovědy. Poté si dobere novou kartu.

Pokud se hráčům povede dokončit celou řadu jedné barvy (od jedničky do pětky), za odměnu je obnoven jeden žeton nápovědy.

Hra končí, pokud je vyloženo správně všech 25 karet (absolutní vítězství), pokud jsou třikrát rozzlobeni bohové (prohra hráčů) a nebo pokud dojde balíček karet. V tom případě každý z hráčů odehraje ještě jeden tah a dojde k částečnému vítězství hráčů, při kterém se spočítá, kolik karet hráči stihli vyložit. V pravidlech je pak stupnice, podle které se hráči dozví, jak na jejich výtvor reagoval dav diváků.

Autor: Kew

Rozšíření hry

Hanabi: Die Bonus-Plättchen (2015)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 5 hráčů od 8 let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Získaná ocenění

Vítěz

  • 2013 - Spiel des Jahres

Vybíráme z aukcí

Gorechosen (namalovane fig.)
Gorechosen (namalovane fig.)
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>