Gump: Pes, který naučil lidi žít

xxxxxxxooo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Gump: Pes, který naučil lidi žít - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost, Zvířátka
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: Štěpán Peterka
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Půjčil jsem si tuto hru z knihovny, pro hraní s dětmi. Dneska jsem ji zkoušel rozchodit, tedy jenom sólo, což u kooperativních her není problém. Odehrál jsem dvě partie, první tedy necelou, protože jsem ji přerušil a šel číst znovu návod :o)

Podruhé už to šlo líp, ale co mě u této hry zarazilo, že tam může dojít k patovému stavu, kdy hráči nemají povinnost dobírat si karty z balíčku (resp. nemají povinnost hrát karty na ruce), ale současně jediný možný způsob prohry je ten, že ten balíček vyčerpají. Nevím, jestli jsem něco nepřehlídl, tak mě kdyžtak opravte. Když bych citoval manuál, tak:

-----------------
Když je hráč na tahu, udělá postupně následující povinné akce: 
 • Hodí kostkami.
 • Vybere si, s jakou figurkou chce hrát a pohne s  ní.

 

KONEC HRY
Hráči vyhrají tehdy, když se Béďa s Gumpem šťastně setkají na jednom poli.
Pokud dojde balíček karet a hráč, který je na řadě, si nemůže dobrat kartu, kterou by si vzít měl, končí hra 
neúspěchem.
-------------------

Může se tady na konci stát, že pokud bude dobírací balíček prázdný, nikdo nebude chtít zahrát kartu, po níž by si musel dobírat další. Takový konec může dopadnout dvěma způsoby - mezi Gumpem a Béďou neexistuje přímá cesta, pak nemá cenu hrát dál. A pak, že přímá cesta existuje a pak se to může zvrhnout v urputné házení kostkami, aby se ty dvě figurky setkaly. Už ale nelze používat karty (protože by to byla prohra) a může to trvat docela dlouho, což není u hry pro děti moc dobrý.

Jinak se mi hra docela líbila, ale nemám to vyzkoušené s dětmi, uvidím. Škoda, že ten konec hry není nějak ošetřen pravidlově, u Pandemicu taky není možné donekonečna běhat po mapě a léčit, dokud to nevyléčím.

 

EDIT: Ještě jsem se na to díval a ten problém s nejasným koncem hry trochu řeší lokace Louka (dober kartu) a Statek (odhoď všechny karty v ruce). V obou případech by to znamenalo konec hry, pokud by byl dobírací balíček prázdný a hráče by na tuto lokaci poslaly kostky…
 

21.8.2021 17:59:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Potvrzuji. Vůbec je to rychlokvaška. Pravidla odbytá a nepromyšlená. Hra nudná. Tedy ve dvou. Čím více hráčů, tím lépe - ztíží se to. Ve hře se nic neděje, jen se hází a čeká na dobrý skutek. Vhodné dát si podmínku na určitý počet komet. Čím méně hráčů, tím více komet. Také je možnost přidat pravidlo odhození přebytečných karet z ruky, aby v ruce zůstaly tři.

23.1.2023 23:55:09

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět - exkluzívny KS PLAYMAT CZ
Zaklínač: Starý svět - exkluzívny KS PLAYMAT CZ
Akt. cena: 2025 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas