Guláš - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní, Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MINDOK - logo
Autoři: Jason Glover
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Guláš je lahodný a chutný pokrm, který se vyznačuje svou bohatou a plnou chutí. Je to jedno z nejoblíbenějších jídel v české a středoevropské kuchyni. Představuje dokonalou kombinaci masa, cibule, koření a vývaru.

Když se poprvé dotknete lžící té slastné hmoty, cítíte, jak se na jazyku rozpouští a jak vaše chuťové pohárky začínají tančit radostí. Měkké kousky masa, plné aroma a šťavnatosti, se kombinují s příjemnou pikantností a trochou koření. Je to doslova nebeský zážitek pro vaše chuťové buňky.

Zima se nám dostala do vsi a s ní i čas na tradiční sousedský guláš. Těšíme se na společné vaření a posezení. Ale pozor! Náš gulášový den přiláká i hladové škůdce, kteří by chtěli ochutnat náš výtečný guláš dříve, než my. Musíme být tedy obezřetní, abychom naši pochoutku uchovali pro sebe.

O co ve hře jde:

Hráči se ocitnou ve vesnici a představují sedláky, kteří se těší z úrody a společně vaří slavnostní guláš. Cílem hráčů je vařit guláš, přidávat do kotlíku oblíbené doplňky, ale zároveň se bránit proti hladovým škůdcům, kteří by chtěli vše sníst. Hlavním úkolem je správně odhadnout, kdy je guláš dokončen. Kdo jako první získá 5 vítězných bodů, stává se vítězem.

Příprava hry:

Roztřiďte karty přísad a škůdců. Na stůl položte 6 karet škůdců lícem vzhůru. Zbytek karet přísady zamíchejte a udělejte z nich balíček, který položte lícem dolů na stůl. Hráč, který jako poslední vařil guláš, začíná první kolo. Další kolo začne hráč, který v předchozím kole zvolal „guláš!.

Průběh hry:

Hráči se střídají na tahu po směru hodinových ručiček. Ve svém tahu si každý hráč dobere kartu přísady, podívá se na ni a provede jednu ze tří akcí: Přidá přísadu do kotlíku, předhodí ji škůdci, nebo zvolá „guláš! pro ukončení kola. Pokud někdo zvolá „guláš!, kolo končí a probíhá vyhodnocení.

1. Přihození do kotlíku: Přidejte kartu doplňky do kotlíku.

2. Předhození hladovému škůdci: Položte kartu doplňky na kartu případného škůdce na stole. Tímto škůdce odeženete. Pokud se vám to nepodaří, škůdce sežere vaši oblíbenou přísadu z kotlíku, pokud tam je.

3. Zvolání „guláš!: Pokud jste přesvědčeni, že hodnota kotlíku dosáhla nebo překročila 12 bodů, můžete zvolat „guláš! a ukončit kolo.

Vyhodnocení kola:

Pokud je hodnota kotlíku alespoň 12 bodů, hráč, který zvolal „guláš!, získává 2 vítězné body. Pokud je hodnota kotlíku nejvýše 11 bodů, hráč, který zvolal „guláš!, nezíská žádné body, zatímco všichni ostatní hráči získají po 1 vítězném bodu.

Hra pokračuje novým kolem, kde se karty zamíchají a začíná další hráč.

Konec hry:

Hra končí, když některý hráč dosáhne 5 vítězných bodů. V případě shody v nejvyšším skóre se hraje další kolo pro rozhodnutí o vítězi.

Autor: Zanty

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Senjutsu: Bitva o Japonsko
Senjutsu: Bitva o Japonsko
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas