Guillotine - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Amigo Spiele
PS-Games
Autoři: Paul Peterson
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Konec osmnáctého století. Paříž. Přestože se začíná teprve rozdenívat, tak se lidé již houfují na náměstí, jelikož je čeká podívaná, o níž budou po desetiletích vyprávět svým potomkům. Před dřevěným monstrem doktora Guillotina totiž stojí řada odsouzenců čekajících na stětí - mezi palácovou stráží, kněžími a bezejmennými chudáky je vidět i legendární postava Marie Antionetty. Odsouzenci ovšem nečekají na svou popravu poklidně, někteří se zblázní, další se pokoušejí převléci za někoho jiného, aby oklamali popravčí... Ovšem, co se to děje, jakýsi muž probíhá davem a rozhazuje plné hrsti zlaťáků. Lid je nadšen a v takovou chvíli se ani o popravu nezajímá...

Viva la Revolución! 

Guillotine (česky „Gilotina“) je karetní hrou, při níž se hráči v roli katů snaží vybojovat co největší prestiž. Tu získávají hlavně tím, že popraví důležité a známé odsouzence a také skrz obratnou manipulaci s přihlížejícím davem zvědavců.

Na začátku hry se postaví do řady 12 karet odsouzenců, hráči se střídají v tazích, hrají akční karty, jimiž ovlivňují pořadí v řadě tak, aby dosáhli co nejhodnotnějšího odsouzence, a popravují toho, který stojí na začátku řady. Každý odsouzenec má svojí číselnou hodnotu, a čím je postava sociálně-historicky významnější, tím je její hodnota větší (bezejmenné páže 1 bod, Robespierre 3 body, hrdina z lidu -3 body, atd.). Hra trvá tři dny/kola (tři řady po dvanácti odsouzencích čekají na to, který kat setne a získá tu kterou hlavu), na jejichž konci se určí vítěz - ten nejlepší kat velké francouzské revoluce, tj. hráč, který má nejvyšší hodnotu bodového součtu všech popravených odsouzenců.

Autor: jo.se

Vybíráme z Bazaru

LOTR LCG The Black Riders ve fólii (EN)
LOTR LCG The Black Riders ve fólii (EN)
Akt. cena: 749 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas