Gosu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Moonster Games
Autoři: Kim Satô
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Novinka

Tak koukám, že se nám objevila na pultech obchodů další novinka...takže klasický dotaz: zná někdo?
Při prvním ohledání jsem měl asociaci na Chaos Marauders, ale asi to nebude tolik o náhodě...tipuju...
10.9.2010 12:12:00

rbx

aneken
ono to chce nechat ulezet, ale interakce, kdy nicis druhemu jeho vylozene karty Constructu, je tam taky dost. Taky mu muzes brat karty z ruky, to je tak na prvni pohled, co jsem se docetl pri prohlizeni karet. Ale jak rikam, ja uz se do krasy tech karet prokoukal, chce to vic casu, maji hodne detailu. Gosu se mi libi vizualne na prvni pohled, ma krasnou krabici a je skladnejsi, stejne jako Graxia.

13.9.2010 10:28:46

ella
no pravidla se překládat nechystám... pokud by se ti to povedlo, tak by ti asi byla spousta lidí vděčná. Zběžně jsem je projel a asi by to nebylo tak složitý. JInak ta soutěž mě taky dost láká. :D Asi na prvním kroužku řeknu klukům ať si každý něco povinně koupí, a že jim to zařídím.

13.9.2010 11:39:28

Elenistar
tak já se do toho pustím, bude to sice neumělý a bude to chvíli trvat

13.9.2010 11:42:05

Elenistar
Ne, pravidla jsou relativne strucna a kratka. Na druhou stranu pokud si nekdo stezoval na radobyvtipnost pravidel Vlaadi Chvatila, tak tady na tech by si smlsnul:) Me prijdou Vlaadovy vtipny, ale tyhle teda vubec:)

13.9.2010 11:54:00

to Elenistar
Přeji hodně štěstí při nesení kompletního Arkhamu z jejich prodejny. Než bych se s ním dostal do Ostravy, tak by mi upadly ruky (stačí mi, když ho občas vláčíme po Brušperku) :-)

13.9.2010 11:57:52

kadaver
Toho se bojím. Arkham by mi asi radost neudělal. Ten bych jim tam asi nechal. :D Hrál jsem ho párkrát a uplně moje kafe to enbylo. Ale možná to bylo tím, jak se to tu řešilo, špatnou atmosférou a partou. Třeba, kdyby mi někdo ukázal jak má vypadat ta správná atmoška, tak bych si rval vlasy, že jsem ho prodával. Jinak ty pravidla asi tak vtipný nebudou, ale stručný jsou. A co se týče vláďových pravidel, tka jsem se u nich taky celkem nasmál.
To ella: fandím a držím palce do 14 dnů musím udělat kompletní seznam na odměnu za uzavřený semestr :D

13.9.2010 12:13:16

Zahráno
Tak jsme goblínky dneska zahráli a musím říct, že ilustrace jsou fakt podařené, texty fakt zatraceně malé a hra poměrně dobrá. Po první hře ve dvou jsem byl nadšen, druhá hra ve třech byla už taková hodně kombinovačka, což se mi moc nelíbilo, ale bylo to poměrně napínavé (a poměrně zdlouhavé). Obě dvě hry ale v podstatě skončily na vítězství pomocí třeťolevelového goblina Victhory. Zajímalo by mě, jestli se to občas vyhrává i normální cestou přes tři vítězné body :-)

15.9.2010 23:27:34

Problémy
Jo, a ještě jsme občas narazili na problém časování jednotlivých efektů a pár věcí, které se nedaly vyčíst z pravidel (současné splnění Overall podmínek dvěmi hráči, apod.). Asi by to chtělo nějaký FAQ, ne všechno je tam úplně jasné.

15.9.2010 23:31:31

DD

casovani
No v pravidlech je uvedeno ze casovani voli aktivni hrac.
Jinak nejake FAQ jsou uz tady:
http://www.moonstergames.com/gosu-faq-us/

15.9.2010 23:33:26

to DD
Thanks, je tam pár odpovědí na problémy, které jsme při hře měli. Některé tam ale stále chybí. Ale asi jediný, který si pamatuju, je následující: Co se stane, když je ve hře např. Victhory a na začátku kola mají dva hráči oba po 8 goblinů z jednoho klanu a tak oba splňují podmínku pro vítězství? Vyhrávají oba, nebo nevyhrává nikdo a hra pokračuje dál, až bude jen jeden oprávněný vítěz?

15.9.2010 23:47:49

Kadaver
Ja mam za to, ze hra umoznuje sdilene vitezstvi, ale nemam ted pravidla po ruce...

16.9.2010 09:45:53

Kadaver
Nemám také po ruce pravidla, ale možná je to vítězství opět určováno přes Advantage Token,který jinak rozhoduje vyrovnané Great Battle.Tj.kdo má za těchto podmínek AT tak by měl vyhrát.

16.9.2010 09:57:28

DD

Kadavar
Kdo ma Advantage token vyhrava. Je to v pravidlech str. 15.
"In case of a tie during a Great Battle or for special victory conditions of the Özekis, the token bearer has the advantage and wins"
"V pripade remizy v prubehu Velke Bitvy nebo pri vyhodnocovani specialnich podminek pro vitezstvi u Özekisu, je drzitel tokenu ve vyhode a vitezi."

16.9.2010 10:26:33

DD
No ale ve trech ci ve ctyrech nemusi mit token nikdo z dotycnych;)

16.9.2010 10:29:44

DD

vyhra
No rekl bych ze v tomto pripade muzou skutecne vyhrat 2 hraci, jelikoz se to rozhoduje podobne jako u Great Battle, kde v pripade ze maji 2 hraci nejsilnejsi armadu a ani jeden nema Adv. token tak VP ziskavaji oba a v pripade ze je to 3ti token u obou hracu, hru vyhravaji oba.

16.9.2010 10:37:23

DD

i 3
No a ve velice vzacnych pripadech i 3 hraci :).

16.9.2010 10:40:33

aneken
ta rádobyvtipnost - máš recht, poněkud to nepobírám ... vtipný to není ani trošku

to už je vtipnější taťkův nejoblíbenější:

Jede maminka parkem s kočárkem, najede do díry, kočárek se překlopí, dítě se zabije.
Vidí to druhá a říká To nasere co?

17.9.2010 13:57:50

Dalsi dojmy
Tak mam za sebou dalsi dve hry a bylo videt, ze Hrabihno ma nahrano, uz vedel, jak to hrat. Z ceho jsem nemel dobrej pocit byla prvni hra, kdy mi neprislo nic na naber karet a celou hru jsem byl hodne pozadu. Ale to je holt karetka, tam ta nahoda dycky je a je navic tak rychla, ze mi to tolik nevadi. Nekoho taky muze iritovat to, ze kdyz jeden clovek passne, tak druhej muze dal hrat, dokud chce, obcas to muze byt i nekolik minut a ten druhej s tim nemuze nic delat, bo mu zrovna nedosly karty. Takze prvni drobna negativa se objevila, ale porad me to hodne bavi:)

19.9.2010 14:37:24

DD

prvni 2 hry
Tak musim souhlasit s anekenem ze kdyz neprijdou karty na naber karet, tak je clovek troska ztracen a horko tezko s tim muze neco delat. To ze nekdo passne a druhej porad hraje je holt o tom ze vetsinou passnes ve chvili kdy uz s tim vazne nemuzes moc delat, a doufas ze az se dostanes v dalsim kole k nejakym kartam tak te to troska spasi.
Nasi prvni hru vyhrala zena 3:2. Byla to hodne vyrovnana hra, clovek si musel hodne uvedomovat, ze ke kartam se proste dostane jen skrze jine vylozene karty a tudiz s tim tak nejak pracovat. Mutace je krasna vec ale musi si clovek spocitat jestli ty vynalozene karty se nekde vrati. 2. hru jsem vyhral 3:0, mel jsem armadu vicemene ciste na zeleno-cernych a ukazalo se jak ZombieMutace dokaze zmenit jazycek na vahach.
Kazdopadne nas to oba bavi a az bude mit clovek troska v krvi jednotlive karty, tak to bude jeste krvavejsi boj :).

19.9.2010 20:16:09

dotaz
to časté srovnávání s MtG mě přivádí k otázce jestli u GOSU má každý hráč svůj koupený balík GOSU (jako v Magicu), nebo se hraje s jedním a ten se jen rozdělí mezi hráče (jako u Race for the galaxy)?

20.9.2010 13:12:34

DD

to Rachmael
Oba hraci sdili jeden balik uprostred stolu (aktualne citajici 100 karet). Takze oba berete z toho sameho baliku a odhazujete taky oba na jeden balik. Takze ti staci jedno baleni GoSu pro 2-4 hrace.

20.9.2010 13:28:25

expanze
tak jsem koukala a vypadá to na expanzi(teda pokud jsem správně pobrala popisek pod obrázkem na BGG)
překlad je nahrán - teda doufám

6.10.2010 12:40:37

Gosu
Já to včera hrál s Elenistarem a moc se mi to líbilo. Může někdo porovnat s Dobyvateli Vesmíru? Prý je to podobné a jelikož přítelkyně nemá ráda, když ji hru kazím (když ji v Ingenious blokuji nejmenší barvu, tak se mnou nemluví), tak jsem zauvažoval o těch Dobyvatelích. U Gosu se mi to prasení moc líbí, možná proto, že jsem Elenistarovi udělal bakuto-genocidu :)

6.10.2010 12:46:19

moc se těším
až si hru pořídím, ta pravidla mě navnadila - jenom prosím všechny, kdy mají hru vyzkoušenou a´t si je přečtou, protože někdy to byl hodně kontrbatý překlad a nakonec, aby to neznělo divně jsem použila notnou básnickou licenci

6.10.2010 12:51:25

přečtou
až budou nahrána - bojím se aby tam nebyly nějaké boty

6.10.2010 12:52:04

Vybíráme z Bazaru

Detektiv Po stopách zločinu
Detektiv Po stopách zločinu
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas