Gosu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Moonster Games
Autoři: Kim Satô
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Novinka

Tak koukám, že se nám objevila na pultech obchodů další novinka...takže klasický dotaz: zná někdo?
Při prvním ohledání jsem měl asociaci na Chaos Marauders, ale asi to nebude tolik o náhodě...tipuju...
10.9.2010 12:12:00

rbx

Hammer
Bohuzel jsem nehral, ale pry je to dobre, DD to chvalil. Me se moc libi design tech karet, tahle komixova stylizace mi sedne.

10.9.2010 12:22:07

DD

recenze
http://www.faidutti.com/index.php?Module=ludotheque&id=688
Tady je recenze od Faiduttiho, hral nejakej prototype tesne pred dokoncenim.

10.9.2010 12:41:49

Hammer
Karty vypadaji vynikajicne, ale zahrat to stihnu asi az pristi vikend:) Kazdopadne do toho jdu, vypada to hodne zajimave, pry je to trochu mix mezi Race for the Galaxy a Magicama, coz muze byt hodne zajimavy:)

10.9.2010 13:08:33

design
no právě ten design mně zaujal (narozdíl od názvu)

10.9.2010 13:10:50

DD

nazev
Tak nazev je zkratka z "Goblin Supremacy". Mne prave zaujal i ten nazev. Je to kratky, rozumne vyslovitelny :o).
Jako bude to hodne o tom jak umi clovek kombinovat karty, tvorit komba z toho co mu prislo na ruku.
Tvoril to Kim Sato, coz je MtG player. Grafika je fakt pekna, proste hodne ruznych Goblinu :o).

10.9.2010 13:15:49

Hammer
Tak nazev bude asi neco korejsky, co se holt vyrobce rozhodl nelokalizovat:)

10.9.2010 13:16:15

Hammer
Aha, tak to neni korejsky, bude to tak, jak pise DD:)

10.9.2010 13:16:52

rbx

aneken
nehazej flintu do shita, treba Gosu opravdu neco korejsky znamena :-))

10.9.2010 13:18:38

DD

rbx
No zkusil jsem Google translate - a nic z nej nevypadlo :o).

10.9.2010 13:20:09

název
Já si myslel, že to bude zkratka Goblin + něco...ale úplně první asociace byla přesně v anekenově asijském stylu, a ten já právě vůbec nemusím...karate, judo, kung fu, samuraj...nic pro mně...

10.9.2010 13:27:16

Hammer
Tak ja mam naopak samuraje velmi, velmi rad:)

10.9.2010 13:29:43

rbx

Kim Sato
tak jsem ted ze zvedavosti, protoze o nem Faidutti mluvi jako o "wizkid", vygooglil jeho vek a zjistil jsem, ze mu je 16 :-) Slusne!

10.9.2010 13:40:18

rbx
Jeste porad ani ne, je prosinec 1994;) Hodne respect!;)

10.9.2010 14:37:35

Prvni dojmy
Tak jsem vcera neodolal a misto dopisovani prace jsem vyzkousel Gosu. Konkurenci mu byl sice Ascension, ale vyhralo vyborne zpracovani a goblini. No a prvni dojmy jsou vynikajici. Hra je velmi interaktivni, kazdy klan je uplne jiny a hodi se tak v armade kombinovat, je tam spousta moznosti, jak to hrat, vyrovnavaci mechanismus proti vedoucimu hraci, aby to bylo napinavejsi:) Po prvni hre samozrejme zdaleka nevidim do hloubky hry, ale fakt se mi to moc libilo.
Jedinou poznamku bych mel k designu karet. Pismo na nich je desne male, do hospody se nehodi. A pro novacky muze byt neprijemne to, ze na stole vidite sotva efekty svych karet, na toz souperovych, takze se musi pri vykladani cist i mozne efekty aktivace karet (coz je docela fajn vec, dvakrat za kolo muzete aktivovat efekt, kterej byva docela silnej, pripadne aktivatory smenit za dalsi karty do ruky, kdyz jich mate malo). V tom poctu jednotek (my jsme hrali ve trech) se v tom clovek ale slusne ztraci, protoze efekty karet jsou dost ruznorode. To je na druhou stranu fajn:)

11.9.2010 08:12:32

Gosu v Korunce
Leech včera psal, že si Gosu pořídil, takže určitě budeme odzkoušávat v Korunce. Kdo byste měli zájem se přidat, tak se určitě nějak domluvíme.

11.9.2010 09:49:07

Kadaver
JJ, vcera uz mu to slo, takze v pondeli/utery byste to meli mit v Korunce a muzete testovat:)

11.9.2010 10:09:29

ad korejština
Ono to v korejštině opravdu něco znamená. viz.
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=gosu

I ten korejský význam by se zrovna pro hru hodil.

11.9.2010 14:11:20

Tekket
DIky za podporu me domnenky:) Jinak vysoky skill bude u tehle hry nutny, fakt se tam otevira neskutecne moznosti a pritom pravidla jsou strucna, jasna, vystizna. Co jsem hledal u Heroes of Graxia, tedy karetku s vysokou interakci, jsem nasel nakonec tu. Uz se tesim, az si to zase dam, ale brachu dnes nemam doma a vylezt z baraku a s nekym zahrat by znamenalo, ze bych dneska zas nic nenapsal;)

11.9.2010 14:43:34

dotaz
tahle hra mě strašně zaujala. Jednak hodně hrajem dobyvatele, a teď jsem se zakoukal do magicu. Ne na živo, ale hraju tu novou verzi na počítači. Tohle by měl být mix. Asi do toho pujdu. ALe potřebuju vědět, jestli už ted se hovoří o nějakých častých rozšířeních. A hlavně kdo by mi to v praze ukázal abych se zamiloval a pak se podíval a následně koupil? (Aneken nebo rbx se sydem?)

13.9.2010 00:48:32

Elenistar
Zatim nehovori. Dokazu si predstavit treba jednu rasu navic, ale system je vyladeny tak jak je a nejake caste rozsirovani by mu neprospelo. Spis by se treba musela menit rasa za rasu. Pristi tyden uz budu mit klid od psani, tak se muzeme klidne na nekterej den domluvit;)

13.9.2010 09:02:11

aneken
Protože jsem dneska vubec nemohl usnout. Pořád jsem na tímhle přemýšlel. Hlavně už jsem si pekelně dlouho žádnou deskovku nekoupil...

13.9.2010 09:14:35

rbx

Elenistar
ja ti mozna jeste trochu zamotam hlavu :-) Mam tu uz od patku rozlozenou partii Ascension se Sydem, kdy jsme museli ve tretine prestat a tak porad koukam na ty karticky. Pracuju ted 18 hodin denne a obcas se musim odreagovat, tak si je obcas prohlizim a procitam. Zacalo se mi to libit i graficky. Ma to atmosferu, takovy styl Johna Cartera a Pthuvie z Marsu. Proste to ma neco do sebe, jen to neni tak prvoplanove hezke jako Graxie ci Gosu. Takze tak :-))

13.9.2010 09:14:38

rbx
Rozhodli jsme se s klukama nainvestovat ted neco do warhammeru invasion. Tam ted poputuje moje invence. Ale ještě jsem k tomu něco chtěl. Sleduju diskuze u obou. Tedyi u Graxie i u Ascension. U té první jsem zaznamenal silná negativa a ta druhá mě neláká graficky ani trošku. Naopak tohle vypadá vesele. Ted si ještě tedy pujdu přečíst pravidla.

13.9.2010 09:30:13

rbx
Ja se na ten Ascension taky chystam, ale musim se priznat, ze Gosu me zaujalo na prvni zahrani hodne. U karetek mam rad interakci a tam je ji fakt hafo. Navic jsem se teda jeste neprokoukal do stavu, kdy by se mi Ascension graficky nak extra libil:)

13.9.2010 10:18:26

brzo budou narozeniny
a Dráček láká na soutěž, takže tahle hra určitě - moc se mi líbí a té anjiny tam taky není moc a hlavně už mě štve jak se vždycky rozhodnu si něco koupit a pak to z nějakého důvodu padne takže 31.10. (den před narozkama) prostě do toho bouchnu a něco hezkýho si koupím (tohle na 90%)

btw. překládá někdo pravidla nebo se o to mám pokusit?

13.9.2010 10:23:33

Vybíráme z Bazaru

Detektivka do kapsy: Pád z okna
Akt. cena: 106 Kč
Končí za: 20 hodin

Offcanvas