Gobblet - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Gigamic
Huch & Friends
Autoři: Thierry Denoual
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hra Gobblet je další strategickou abstraktní hrou z francouzské dílny Gigamic, ve které se hráči snaží vytvořit souvislou řadu kamenů své barvy a opět trochu v jiném světle.

Každý hráč má k dispozici tři naprosto shodné sady čtyř kalíšků své barvy, každou uspořádanou tak, že úplně dole je kalíšek nejmenší a přes něj jsou postupně přiklopeny kalíšky větších velikostí.

Hráči se pravidelně střídají v tazích a pokládají kalíšky na hrací plán o 4x4 polích. Ve svém tahu mohou hrát buďto svrchním kalíškem kterékoli své sady a umístit jej na hrací desku nebo hrát některým ze svých již položených kalíšků a posunout ho na desce.

Základní lišárna spočívá v tom, že pokud přesouváte některý z již položených kalíšků, smíte jím přiklopit kterýkoli menší kalíšek na hrací desce, a to jak Váš, tak soupeřův. A to je chvíle, kdy je až životně důležité, zapojit svou pamět. Často se stane, že na herní desce je jen několik málo kalíšků a všechny ostatní jsou skryty pod nimi. Protože pokud již nemáte kalíšky, které byste nově pokládali, nezbyde Vám, než zvednout a přesunout některý z těch na desce a třást se, čí barva se objeví pod ním.

Hra pokračuje, dokud některý z hráčů nevytvoří horizontální, vertikální nebo úhlopříčnou řadu čtyř kalíšků své barvy.

Autor: aluka

Vybíráme z Bazaru

Děsnej krvák
Děsnej krvák
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas