Goal! Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jirasgames
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Po naprosto nepochopitelném zkratu Tomáše Olejky, po němž musí logicky následovat žlutá karta, zahrávají domácí standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti. K míči se staví Michael Barák a posílá nadýchaný centr do vápna. K míči se dostal Mesut Vozil, od jehož hlavy se však míč odráží jako pingpongový míček a Petr Čich si tak s danou situací s přehledem poradí. Rychlou rozehrávkou nachází Tomáše Rošťáckého. Barák teď v obraně chybí. Rošťácký vysílá perfektní kolmici na Milana Babroše. Babroš se řítí marně stíhán obráncem domácích na bránu, přihrává volnému Neckidovi. GÓÓÓL!!! Tomáš Neckid přidává třetí branku hostí. Vedeme 3:0 a BayArenou začíná vibrovat posměšné „Auf wiedersehen, auf wiedersehen, Deutschland, Deutschland auf wiedersehen!!!“

Fotbalové šílenství na stole

Představovaná hra Goal! Game se svojí tématikou věnuje nejpopulárnějšímu kolektivnímu sportu na planetě – fotbalu. Patříte mezi nadšence, kteří hodiny denně tráví na fanouškovských webech svého oblíbeného klubu? Patříte mezi ty, kteří ještě dlouho po zápase probírají, proč rozhodčí nepískl tamten faul nebo proč proboha vedení prodalo nejlepšího špílmachra vašemu úhlavnímu nepříteli? Jste aktivními hráči a nechápete některé postupy trenéra, myslíte si, že sami byste to vedli úplně jinak a rozhodně lépe? Pak máte možnost se předvést. Karetní hra Goal! Game je určena právě pro vás. Hra kombinuje prvky strategické a taktické s prvky náhody. Částečně lze připodobnit k pokeru.

Startovní balení obsahuje černobílá, oboustranně vytištěná pravidla na formátu papíru A3, karty dvou národních týmu po patnácti hráčích (variantně Česká republika vs. Německo a Slovensko vs. Anglie), karty speciálních taktik a bonusů za obranu a útok, zástěny v podobě tribun, sedm barevně rozlišených kostek a dolarové bankovky, díky nimž jsou prováděny transfery hráčů, udělovány bonusy za vstřelené góly, za výhru či za prodané dresy se jménem hvězdy vašeho týmu fanouškům. To vše je vměstnáno do miniaturní krabičky s rozměry cca 10x10x5 cm. K těmto základním sadám je možno dokoupit ještě rozšiřující balíčky národních týmů Francie, Nizozemí, Španělska a Itálie, a když budete mít dostatečné štěstí, můžete získat jako bonus rovněž kartu Portugalce Kristiána Lotranda.

Honba za kulatým nesmyslem

Hra samotná je vzhledem k malému množství komponentů připravena takřka okamžitě. Hráči se zde vžívají do role manažerů sestavujících si svůj vlastní tým, stejně tak jako do role trenérů, jejichž úkolem je takticky vyzrát nad soupeřem. Hru je možné odehrát v rychlém přátelském módu, stejně tak jako v pohárovém či ligovém nastavení dlouhodobějšího charakteru. Zápasy se dají odehrát jak na klubové, tak i reprezentační úrovni.

Nejdůležitějším komponentem hry jsou samozřejmě samotné karty hráčů. Ty obsahují, krom informací o jménu, pozici, hmotnosti a ceně hráče, až pět kombinací možných hodů na kostkách spolu s číselnou hodnotou síly těchto kombinací (obecně platí, že čím je kombinace statisticky významnější, tím je hodnota síly této kombinace menší). Některé kombinace vybraných hráčů pak obsahují ještě zvláštní dovednosti, které mohou být aktivovány spolu s platnou kombinací (chápej takovou, kterou lze vyhledat na hozených kostkách, viz níže) a které mohou výrazným způsobem ovlivnit vývoj utkání.

Dej minimálně o gól víc než soupeř, toť cesta na fotbalové výsluní

Jednotlivé zápasy pak probíhají zjednodušeně takto:

  1. trenéři si do ruky vezmou z jim dostupných karet předem dohodnutý počet hráčů a zvolí si taktiku svého týmu
  2. hodí se všemi sedmi kostkami, přičemž každý hráč hází dvěma skrytě za zástěnou (tento počet lze ovlivňovat zvláštními dovednostmi jednotlivých hráčů)
  3. na základě viditelných kostek se každý trenér snaží mezi svými kartami najít hráče s vhodnou kombinací (lze zariskovat a kalkulovat rovněž se skrytými kostkami soupeře), následně se vybraná karta hráče nebo hráčů vyloží rubem na stůl (tyto mohou být měněny v závislosti na tahu soupeře, dokud oba trenéři nejsou s výběrem a s počtem vyložených karet spokojeni, hráče lze podpořit rovněž vyložením speciální taktiky
  4. vyložené karty se spolu s kostkami odhalí a s přičtením dalších bonusů za pozici na hřišti a za případně zvolenou taktiku vyhodnotí, strana s vyšší silou kombinace pak vyhrává a za předpokladu, že útočila, vstřílí gól (při shodné síle rozhoduje nejvyšší hmotnost hráče na hřišti)
  5. takto se kroky 2. až 4. opakují, dokud nedojdou oběma hráčům na ruce karty, poté hra končí, vyhrává hráč s vyšším počtem vstřelených branek

Další možnosti, kterými lze ovlivnit průběh matche, jako je například protiútok, střídání základní sestavy hráči z lavičky apod., jsou podrobně rozvedeny v pravidlech hry a jejich další popis by byl nad rámec tohoto příspěvku.

Závěrem nelze než popřát všem fotbalovým fanynkám a fanouškům příjemné chvíle strávené u této hry a mnoho úspěchů jak na poli manažerském, tak zejména na poli sportovním, aby svůj tým dokázali přivést až na samotný vrchol fotbalové pyramidy.

Autor: saiwer

Vybíráme z Bazaru

Podmořská města
Podmořská města
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas