Go - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Borras Plana S.A.
Hobby Japan
Ravensburger
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: -2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co říkáte na Go?

Krásný popis ke skvělé hře. Hrajete někdo Go nebo máte s ním nějaké zkušenosti?

Já osobně nejsem žádný profihráč a Go si zahrajem jednou za čas s přítelkyní pro radost. Moje osobní zkušenost je, že jsem s Go začínal asi třikrát a napotřetí jsem teprve alespoň poodhalil v čem spočívá jeho krása.
8.11.2009 18:51:31

jak kdy
urcite taky nejsem profihrac (e; dokonce patrim k lidem, kteri obzvlaste, co se tyce go, ani profihraci byt nechteji

hraju obcasne s par lidma (je to ovsem otazka dojizdeni a koordinace ruznych preplnenych diaru, takze opravdu obcasne). kazdopadne mame za sebou radku docela povedenych her, ktere se povznesly nad pouhe strategicko-matematicke pokladani kamenu
jinak doma provetravam pocitac (posledni dobou Fuego + GoGui)

8.11.2009 19:28:02

Go
Mam rad, hral jsem kdysi na korejskych serverech po absolvovani dvou PC vyukovych programu. Ale musel jsem hrat s Evropanama nebo Amikama, s Asiatama to neslo:) Pak jsem prestal a o zive spoluhrace nejak nezavadil... V Cechach existuje i pomerne kvalitni vyukova literatura. Jinak cely gympl jsem stravil hranim "Zidu" na ctvereckovanem papire, kteri maji ke Go pomerne blizko:)

8.11.2009 20:27:12

ndru
Mě se na téhle hře líbí hlavně, ten intuitivní prvek a pak ty krásné kombinace které se tam někdy vytvoří. Občas když hrajeme s přítelkyní tak jsou to někdy hodně tuhé boje.

Četl jsi knih První kjú. Tam bylo to šílenství okolo Go nádherně popsáno.

8.11.2009 20:27:50

aneken
zidu? Co to je?

8.11.2009 20:29:43

Krapnik
Pozicni obklicovaci hra na ctvereckovem papire. Nevylucuju, ze to muze mit vice nazvu, ja to znam takhle...

8.11.2009 22:43:24

GO
Už jsem ho nehrál hodně dlouho. Rád a často jsem ho hrával na gymplu. Na téhle hře obdivuju to, že má prostě jenom ty 4 pravidla a s tím si vystačí a má skvělou hloubku. Poslední dobou laškuju s tím, jestli koupit nebo nekoupit plnou verzi Igowin. Na mě ten progam zapůsobil, hraju demo a přestává mi ten malý goban stačit.

8.11.2009 23:12:53

go
Má to své neodolatelné kouzlo, jenom je těžké k tomu někoho ze zmlsaných deskovkářů přesvědčit. Ideální hra na ven do přírody, když s sebou vezmete termosku čaje a někoho, kdo je u toho schopný alespoň dvě hodiny mlčet :))

9.11.2009 01:00:47

Dansemacabre
My když hrajem Go, tak ho hrajem třeba dvě hoďky a pak pokračujem další den zase 2 hoďky a tak dál dokud ho nedohrajem. Akorát se pře goban nesmí proběhnout pes.

9.11.2009 08:30:02

Parxel
To s tím psem je super :) v první chvíli jsem si představil, jak vám pes běhá doma po stole :)) ... ale vy to asi máte rozložené na koberci

9.11.2009 09:10:28

go
Osobne jsem ke GO pricichl tak dva roky zpet. Po precteni knizky Prvni kju uz to neslo jinak a byl hned zakoupen goban :) Bohuzel diky malo volneho casu na GO moc casu nezbyva, ale s pritelkyni si sem tam hru dame :) Letos jsem na tabore zkusil maly testik, jak bude tahle hra prijmuta detmi.
No relativne detmi, vek byl kolem 16lidi, zhruba 25 deti.
Tak jsem stylove ozaril mistnost svicky, zapalil vonne tycinky, dal na sebe kostym vcetne ryzoveho kloboucku a jal se do predcitani kapitoly o partii kaslajici krve z prvni kju (ma opravdu sve kouzlo). Jako goban poslouzili jenom vytiskle ctvercove site 9*9 a jako zetony slouzila moje sada, potazmo vystrihane zetony z papiru. Postupne se jal do vysvetlovani pravidel dle metody xxx (nemuzu si ani zaboha vzpomenout na nazev, ale je to vyukova metoda, kdy se postupne pridavaji nove pravidla a deti si postupne veci ohledne svobod, oci atd. uvedomuji sami). No a vysledek: Nechytlo to samozrejme vsechny, nekteri to vzali jako moznost k odpocinuti, naopak ale par deti se me jeste do konce tabora dotazovalo, zda si v polednaku nezahrajeme :)

9.11.2009 09:18:17

edit
vek byl kolem 16let, ne kolem 16 lidi :)

9.11.2009 09:18:48

Tangram
Přesně, máme velký dřevěný goban a když hrajem tak ho máme položený na zemi.

9.11.2009 09:23:45

Bajn
Já se snažil Go vysvětlit otci a nezdařilo se. Pro něj ta hra zůstala pohým pokládáním hracích kamenů a vůbec nechytnul o co v té hře jde. Popravdě, ani se mu nedivím. Ještě dnes si vzpomínám, jak jsem poprvé sednul ke gobanu, pravidla celkem jasná a pak jsem najednoul zjistil, že vůbec nevím co mám dělat.

9.11.2009 09:26:46

Parxel
To ja nevim dodnes :)) Ale mam toho nahrano minimum, ackoli bych rad opak. Sam nejedu na nejakou velkou strategii po cele desce, spise radsi zatim hravam na 9*9 tam jeste dokazi udrzet nejake myslenky a strategie, prece jenom v GO neco dokazat chce hodne casu :)

9.11.2009 09:47:18

Česká asociace go
Pro zájemce o informace o hře go doporučuji server České asociace go:

http://www.goweb.cz/

9.11.2010 14:31:26

stejne jako
spousty dalsich webu. v huhlu staci zadat go

9.11.2010 15:11:22

docela me pobavila
ta rocni prodleva (e;

9.11.2010 15:17:05

ndru
Jo ta prodleva me taky dostala, vidim novy prispevek u Go, tak sup sem a vidim, ze vsechny prispevky ze dneska nebo vcerejska, no a az u meho prispevku mi doslo, ze je to rok zpatky :)

9.11.2010 16:18:26

ndru
já si té prodlevy všiml až, potom co jsi na to upozornil

9.11.2010 16:24:57

Bajn,ndru
Jj, me to taky zmatlo, zvlast kdyz jsem tam videl, ze jsem sam rpispival, tak jsem se mel za schyzofrenika;)

9.11.2010 16:30:24

Nadšení
Řeknu Vám, pár her v hospodě a nadšení maximální. Kam se hrabou šachy :)

26.7.2011 11:23:26

to Qweek
a co teprva, kdyz si to zahrajes nekde jinde

26.7.2011 11:43:41

ndru
Myslíš jako třeva ve vinárně? U nás jich moc není :-)

26.7.2011 13:08:54

to Qweek
zatim vede park s vlastnim prenosnym cajovym barem (e;
na skodu neni ani vrchol kopce
nebo zahrada cajovny pri -20 (ciste jen herne to byl nejintenzivnejsi zazitek)

26.7.2011 13:20:09

Pravda
Věřím, že čajovna je asi nejstylovější

26.7.2011 14:10:55

Vybíráme z Bazaru

Captains of the Gulf
Captains of the Gulf
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas