Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nový gloomhaven

Cephalofair dnes oznámily nové vydání gloomhaven secon edition, mělo by to být přepracovaná verze základní hry .Mělo by být k dispozici spoustu nového herního obsahu.Přepracovani hrdinové, předměty,příběh, události nové miniatury.

Nevím co bych dělal kdyby to vyšlo český,musel bych to koupit.

1.6.2023 20:52:43

Stránka na BGG: Gloomhaven: Second Edition | Board Game | BoardGameGeek

Článek, kde je také zmínka o nových miniaturách, které by snad mohly dát zapomenout na tu hrůzu u první edice :) 

Gloomhaven: Second Edition revealed, updates overhaul original game - Polygon

Gloomhaven: Second Edition will also include newly designed miniatures — multi-part sculpts with even more detail and dynamic poses — just like the miniatures planned for the RPG line. Childres said that updated minis for the original Gloomhaven will be available to purchase by themselves. But, unlike other hugely successful crowdfunded campaign-style games such as Kingdom Death: Monster, there will not be a stand-alone conversion box that owners of the original game can buy to bring their set up to current. The changes, Childres said, simply run too deep.

Cephalofair will launch its next crowdfunding campaign, including Gloomhaven: Second Edition, on Backerkit starting June 20. Fans can sign up to be notified — already more than 55,800 have, making this the most subscribed-to launch of a crowdfunding campaign on any platform to date.

1.6.2023 22:57:29

Nedávno som si kúpil big GH, k tomu insert od e-raptora + obaly na karty. Všetko ma dohromady vyšlo na vyše 180 €, ale napriek tomu by som do toho noveho vydania šiel ak by to ALBI lokalizoval.

2.6.2023 08:42:02

Dílčí sumář nových informací: 

Brute is now Brusier, scenario complexity, Envelope X, and more notes from today's livestream : Gloomhaven (reddit.com)

  • The Stamina Potion is a prosperity 1 item that allows you to recover one level 1 card and is unrecoverable.
  • This Bruiser definitely has movement as a theme, not only with Balanced Measure with a better initiative but also with two jump 3 non-loss actions at level 1, Skewer bottom boosted to move 7, Grab and Go still move 4, Overwhelming Assault bottom being move 4, and so on.
  • The final boss has been redone, and it is no longer just a one scenario thing. Many of the bosses have been tweaked/redone. 

 

Plus Gloomhaven 2.0 Mercenary Upgrade Pack confirmed!

Gloomhaven Grand Festival Updates - BackerKit /c

 

 

3.6.2023 10:18:13

Muze mi to prosim nekdo sesumirovat co se deje? znamena to ze jako mame glooma ktery mame doma vyhodit a koupit tohle protoze je plny chyb (pokud bylo co vylepsovat tak asi ano)?

 

jen co jsem tak nejak zahledl tak treba surovec ma zmene karty kde ze zmenila i sila utoku apod.

 

budou jine scenare?

 

prijde mi to dost divne jako rict hele cela ta hra stoji za prd dle ohlasu od lidi jsme to cele predelali a kupte si ji znova.

3.6.2023 12:49:43

povedať že hra stojí za prd len kvôli tomu že vychádza nová edícia ktorá na základe feedbacku od hráčov VYLEPŠUJE hru, nie opravuje, je trochu radikálne, nehovoriac o tom, že ak by to bola taká zlá hra tak by nebola niekoľko rokov prvá na bgg:)

ak som dobre pochopil tak sa vpodstate jedná o úpravu pôvodného gh na štýl frosthavenu čo sa týka grafiky, schopností, scenárov atď, takže by sa dalo povedať že to bude nová hra v štýle ako je lví chřtán nová hra k veľkému GH.

určite by som terajšiu verziu nevyhadzoval, jednak preto že 2 ed tu tak skoro nebude, keď ju ešte len oznámili a rovnako nie je oznámená česká lokalizácia, v kaźdom prípade ja plánujem svoj rozohratý GH dohrať a vôbec ma netrápi źe vyjde 2ed - ak ešte po dohraní frosthavenu budem mať chuť tak si kúpim aj tú:)

3.6.2023 16:27:20 | Upraveno autorem (porovnej)

MandatoryQuest má na své kanále asi 2hodinové video ohledně karet startovních postav.

3.6.2023 21:58:43

@Rádioaktívny to ja taky planuju nas rozehrany dohrat a urcite ne ho vyhodit, to bylo jen obrazne, ale vlastne me zajima pokud pujde jen o grafiku a nejake upravy karet hracu tak se na to asi vykaslu, ale pokud by tam byli nove scenare tak to bych o tom asi premyslel.

4.6.2023 09:51:53

Další info o povolání Spellweaver: 

Gloomhaven Grand Festival Updates - BackerKit /c

 

10.6.2023 07:00:55

Dneska večer se rozeběhla kampaň nejenom na druhou edici Gloomhavenu: 

Gloomhaven Grand Festival - BackerKit

 

20.6.2023 22:52:48

tak kdo jste do toho sel a co jste vzali za pledge? ja jsem chtel firgurky, ale nevim asi bych nenasel cas je nabarvit i kdyz bylo by to krasny…co me zarazi ty velke upravy gloomhavenu 1, postavy maji pozmenene karty plus nove nejake dovednosti (mistrovstvi) jestli jsem to dobre pochopil… proc? nemuzu se proste ubranit pocitu jako bych mel doma vlastne jinou hru uz…menit urcite nebudu cekam na frosta, ale takove zmeny me osobne pekne stvou

1.7.2023 01:28:25

Ve FAQ je tato informace :

We are already working with our localization partners to get localized versions of the game into the normal market in a timely manner (around 6-12 months after the English release). Our localization partners are: 

….

 (https://www.albi.cz/) for Polish and Czech

2.7.2023 12:42:29

Tak to vypadá nadějně doufám že se toho albi ujme. 

2.7.2023 22:49:22

Jestli se mi něco hodně líbí, pak je to mapa hry, jež bude po vzoru Lvího chřtánu předtisknutá v knize. Tohle ušetří místo a spoustu času! 

A navzdory řadě negativních hlasů se mi osobně art design zamlouvá a jsem tuze zvědav, zdali druhá edice v budoucnu dostane svůj digitální odraz (PC a konzole), jako tomu bylo u jedničky. 

2.7.2023 23:28:56

Takový pěkný sumář: 

Project Update: What's changed in Gloomhaven: Second Edition?

 

3.7.2023 20:08:53

Gloomhaven: Buttons & Bugs - Official Announcement Trailer - YouTube

Bugs & Buttons is a solo play game, with an all new original campaign story written by Isaac Childres, that gives the player a play style similar to Gloomhaven with its deep, strategic combat, but in a fraction of the size. The compact size, sleek setup, and weight of less than 1 lb allows the player to jump in quickly and play a scenario in under 20 minutes.

Cephalofair Games announces Gloomhaven: Buttons & Bugs

6.7.2023 16:42:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Nedohrál jsem ještě ani Lví chřtán, takže druhá edice velkého GH mě nechává chladným.

Ale moc se mi líbí Buttons and Bugs, ty asi musím mít.

8.7.2023 16:09:23

Já chci secon edition i ten malej ale počkám si až to bude v prodeji na nějakém českém eshopu .Kdo ví Třeba to vyjde v cz.

9.7.2023 07:44:29

Mozno teraz je ta spravna chvila povedat, ak bude Buttons and Bugs v Cestine. Toho textu v hre nie je vela. Na kartach su vacsinou len ikony. 

Takze ak si to niekto kupi teraz na Backetkite, tak je mensia pravdepodobnost, ze si to bude potrebovat kupit este raz v Cestine.

9.7.2023 15:00:01

@Araneo jo kdyby to bylo cesky tak bych si na to asi taky pockal. co na to Albi?

10.7.2023 00:09:59

Já jsem to backnul, přijde mi, že u solo hry je šance na české vydání malá.

17.7.2023 11:52:07

@Torch backol som to tiež, toho textu v anj tam nebude veľa, ale šanca ze si to kúpim potom aj v češtine bude malá, keďže to už budem mať (aj keď v angličtine). 

17.7.2023 16:59:26

Vybíráme z Bazaru

Formule D
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas