Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

mh

Dílčí plnění velkého úkolu při neúspěchu ve scénáři

Mám velký úkol, který spočívá v zabití určitého počtu určitých typů nestvůr. Když nějaký scénář úspěšně dokončíme a já tam zabiju daný typ nestvůry, je všechno jasné.

Ale co když jsme neúspěšní? Podle pravidel si v takovém případě nezapočítáme zkušenosti, ani “fajfky” za malé úkoly. Ale nasbírané zlaťáky se i v tomto případě započítají. Jak je to však se zabitými nestvůrami pro plnění velkého úkolu? To jsem se z pravidel nedozvěděl. Mám si je započítat i v případě neúspěchu, nebo ne? Já bych si myslel, že je to podobné jako se zlaťáky (nasbíral, zabil), takže bych si je započítal. Ale je to tak správně? Ví to někdo?

Děkuji.

15.3.2023 09:45:19

Započítat, určitě. Zabil jsi je? Zabil. Tečka:)

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

15.3.2023 10:14:59

Áno počíta sa ti to aj keď scenár neprejdeš. Tak isto si započítaš aj skúsenosti a zlaťáky.

15.3.2023 11:03:47

mh

@Muraddin :

Původně jsem chtěl napsat, že zlaťáky ano, ale zkušenosti právě že ne. Chtěl jsem to doložit formulací pravidel ze str. 33:

“Každý hrdina získá za úspěšně splněný scénář bonusové zkušenosti, které se rovnají: 2× ÚS +4”

Jenže jsem si uvědomil, že se tam nemluví o zkušenostech obecně, ale pouze o “bonusových zkušenostech”, což jsou ty, které hráči získají za úspěšně odehraný scénář.

O zkušenostech získaných při hraní karet se píše na str. 27: “Některé schopnosti obsahují také symbol zkušeností. Jakmile takovou schopnost zahrajete, získá váš hrdina okamžitě daný počet zkušeností.”

Takže ano, máš pravdu a také tyto získané zkušenosti hráčům zůstávají i při neúspěchu.

Možná, že by bylo fajn, kdyby pravidla obsahovala kroky, které je potřeba udělat v určité konkrétní situaci. Např. “úspěšné ukončení scénáře” a seznam kroků, které je třeba udělat, potom “neúspěšné ukončení scénáře” a zase seznam kroků… (podobně jako je na kartě postavy popsán postup kola).

15.3.2023 13:21:05

Ohľadom skúseností je to na str. 33, aj keď tuším, že v cz pravidlách je ta formulácia iná.

“Success or failure, players tally the experience their individual characters earned during the scenario and tally the money tokens their characters looted during the scenario and convert them into gold.”

teda nezáleží na úspechu či neúspechu scenára, hráči získajú skúseností, ktoré počas scenára nazbierali …

 

15.3.2023 13:39:18

mh

@Muraddin :

Formulace z českých pravidel zní:

“Ať už scénář skončí úspěšně, nebo neúspěšně, spočítejte ukořistěné mince a přepočtěte je na zlaťáky podle tabulky na s. 15 a zvolené úrovně scénáře.”

Tam z toho vypadly ty zkušenosti a mluví se tam pouze o mincích.

15.3.2023 13:55:56

Vybíráme z Bazaru

Ankh CZ
Ankh CZ
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas