Glen More - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alea
Autoři: Matthias Cramer
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Ahoj, najde se někdo, kdo tuto hru již hrál? Zaujala mě na netu, zde na Zatrolenkách jsem si pročetl pravidla a chtěl bych vyzkoušet, má i docela slušné hodnocení na BG, ale nějaké české recenze jsem neobjevil. Ví někdo, jak se to hraje? A zda se to dá hrát dobře i ve dvou lidech? Díky za případné zkušenosti :-)
31.1.2013 14:06:22

Greyhound
Já ji mám už docela dlouho a po cca 30 odehraných partiích s různě pokročilými hráči jsem snad ještě nenarazil na negativní reakci. Jde o kratší hru s jednoduchými, snadno vysvětlitelnými pravidly, ale s několika neokoukanými mechanismy. Je to dobrý kandidát, když si po nějakém ukrutném trápení mozků chcete dát něco oddechovějšího, ale zas ne úplnou "blbinu" jako jsou třeba party hry.

Základní mechanismus je přikládání destiček ke svému panství tak, aby z toho při třech bodováních během hry a jednom závěrečném vypadlo co nejvíce bodů. Hráči se nestřídají v tazích pravidelně, ale podle toho, kdo je zrovna poslední ve "frontě", která se tvoří na miniaturním herním plánku. Kdy si chceš vybrat destičku, která je pro tebe hodně dobrá, ale je v té frontě hodně vpředu, musíš počítat s tím, že si nějakou dobu nezahraješ. (Funguje to tak, že se svým panáčkem skočíš na místo té destičky, kterou sis vybral.) Na začátek fronty se přidá nová destička a pokračuje hráč, který je zrovna na konci. Pro přikládání destičky ke svému plánku platí ještě pár dalších pravidel, takže si musíš trochu dopředu plánovat, jak to tam budeš chtít skládat. V nabídce je vždycky cca 12 destiček, takže nějakou dobu dopředu vidíš, k jakým se asi tak dostaneš, ale musíš dobře odhadnout tahy protiháčů.

Ve dvou jsem ji zatím nehrál, takže zkušeností nemůžu sloužit, ale hádám, že vůbec nebude špatná. Stejně jako ve třech hraje i ve dvou nějaký imaginární hráč, který trochu náhodně (ale ne zas nějak moc) krade destičky v nabídce, takže je tam o něco více náhody než ve čtyřech. V pěti už bych ji spíš nedoporučil. Než se člověk dostane na tah, může se stát, že se nabídka destiček výrazně obmění, takže je těžší něco plánovat.

31.1.2013 19:11:46

M

ve dvou
Jen doplním, že je výborná i ve dvou (narozdíl od mnoha jiných, které sice deklarují Pro 2-x hráčů, ale ve dvou něčím drhnou).

31.1.2013 21:28:04

Díky za info
Moc díky za reakce, hru jsem objevil náhodně, když jsem "lustroval" nabídky velkých e-shopů her a připadne mi, že není moc rozšířená, nicméně k sehnání naštěstí je. A jsem rád za Zatrolenky, přiznám se, že stolní hry jsem objevil už před cca 8-9 lety, rukama mi prošlo několik desítek her, ale až letos jsem zjistil, jak super je tento web a nikde jinde nenajdu tolik informací v češtině :)

31.1.2013 22:28:07

Vyzkoušeno
Ahoj, tak hru mám od včerejška doma, vyzkoušeno ve dvou lidech a nezklamala, díky za doporučení, otestovali jsme první 3 hry, každá byla jiná, člověk musí pokaždé reagovat na jiný vývoj hry (podle toho co mu protihráč vyfoukne), navíc v každé hře nemálo řádila kostka jako 3.hráč a nezřídka vyhodila nějakou dobrou kartičku (hrad, jezero, jarmark), takže pokaždé jiný průběh a výsledek hry :-) Super, zatím se velmi bavíme, už teď vím, že jsem touto hrou neprohloupil a teď ještě zvažuju nějakou solitér hru, takže brzo budu opět utrácet :-)

8.2.2013 18:38:33

Super hra
Tahle hra je super. Mám odehráno pěkných pár partií na yucatě i naživo, a zatím se mi neohrála, spíše naopak. Pro plné vychutnání je potřeba znát kartičky a počítat s tím, co v které fázi hry přijde. Díky poměrně silným kartičkám, které chodí v třetí fázi hry, je napínavá až do konce. Skládání vlastní osady do hry vnáší prostorový "puzzle" prvek, rondel s kartičkami je perfektní centrální mechanika, obchod s dynamicky se měnícími cenami surovin je pak takovou třešničkou na dortu. Doporučuji!

11.12.2016 22:22:53

Vybíráme z Bazaru

Caylus
Caylus
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas