nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ghost Stories: White Moon

Rozšíření pro hru: Ghost Stories
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Slunce opět zapadá nad vesnicí ukrývající prokletý popel Wu-Fenga. Tato noc bude jiná než všechny předchozí: nehybná, bílá Luna zalévá temnotu zneklidňující bledostí. Bezbranní obyvatelé se třesou strachy za vesnickými zdmi. Hrozí vypuknutí paniky. Pán devíti pekel ukryl své příšery nedaleko.  Ztrácejí trpělivost, podněcovány pachem lidského masa. Taoisté budou mít plné ruce práce a uvítají pomoc tajemné Su-Ling a měsíčních krystalů.

 

White Moon je rozšířením kooperativní hry Ghost Stories, do které přináší několik nových prvků:

  • Su-Ling byla vesničanka, která se obětovala, aby umožnila zajetí Wu-Fenga. Nyní je strážkyní vesnice a její duch pomáhá taoistům v boji. Hráči ji umisťují nebo přesouvají ve fázi Buddhy, poté, co nastane 1 ze 3 negativních událostí: zabití vesničana, hod kostkou kletby nebo vystrašení jednoho dílu vesnice. Su-Ling ruší prostřední schopnost ducha, před kterým je umístěna, ale není dostatečně silná na to, aby čelila inkarnaci samotného Wu-Fenga. Navíc pokaždé, když je umístěna před díl, který neobsahuje ducha, mohou hráči vzít ze zásoby měsíční krystal a umístit ho do podstavce v rohu vesnice.
  • Vesničané skrytí ve vesnici jsou pro duchy snadnou obětí. Taoisté se je snaží zachránit a odvést skrze portál do bezpečí. Pokud se jim to podaří, dostanou odměnu, v opačném případě postih. Ve hře představují vesničany kartičky, které obsahují název rodiny, počet členů, bonus a postih. Na začátku hry hráči náhodně zamíchají vesničany a rozdělí je do skupin po třech. Poté tyto skupiny umístí lícem dolů na jednotlivé díly vesnice s výjimkou dílu, který obsahuje portál, a vrchní kartička se otočí lícem vzhůru.  Vesničané se mohou pohybovat společně s taoisty, ale nikdy jich nesmí být více než tři na jednom dílu. Pokud taoisté odvedou vesničana na díl s portálem, mohou ho za jednu akci portálem provést a tím ho zachránit. Provedou-li portálem všechny vesničany z jedné rodiny, získají odměnu v podobě magického artefaktu. Duchové však mohou vesničany také zabít a v tomto případě hráči obdrží postih. Mrtvé vesničany lze oživit na hřbitově stejným způsobem jako mrtvé taoisty. Zabijí-li duchové 12 vesničanů, hra okamžitě končí a hráči prohráli.
  • Duchové s vlastností Devour sežerou prvního vesničana na polích před sebou, pokud hráči připustí, aby byla aktivována jejich vlastnost. Jsou-li pole před duchem prázdná, tak sežerou libovolného dalšího vesničana, kterého hráč zvolí.
  • Měsíční krystaly lze získat třemi způsoby: od bylinkáře, pokud na tao kostkách padne bílá, jako odměnu za vymítání ducha nebo za záchranu rodiny. Lze je použít při vymítání jako žeton libovolné barvy, ale přitom nejsou považovány za tao žetony. To znamená, že se na ně nevztahují pravidla, která se těchto tao žetonů týkají (např. o ně nemůžete přijít, když házíte na kletbu). Dále je lze taoistou nebo pomocí Su-Ling umístit do rohu vesnice a vytvořit tak mystickou bariéru.
  • Mystická bariéra je tvořena čtveřicí soch, které byly postaveny za úsvitu času na okrajích vesnice a zůstaly jediným svědkem magických rituálů na počest Luny. Pokud Taoisté umístí 4 měsíční krystaly na svá původní místa, získají nebeskou sílu, která jim pomůže zahnat duchy zpět. Ve hře je to reprezentováno tak, že pokud umístíte 4 krystaly na podstavce v rozích vesnice, tak se na konci Yang fáze zahraje speciální kolo ve kterém každý taoista může buďto zachránit vesničana anebo vymítat duchy na svém hracím plánu. K záchraně vesničanů ani k vymítání nelze používat tao žetony, ale pouze měsíční krystaly. Na konci této fáze se Su-Ling a krystaly vrací zpět do zásoby.
  • Nové Inkarnace Wu-Fenga. Mezi 6 novými inkarnacemi Wu-Fenga najdete např. ducha, který se při každé aktivaci přesouvá a zároveň mění barvu, kterou potřebujete k jeho zdolání nebo ducha, který při své aktivaci odstraňuje duchy zespodu balíčku a tím ubírá taoistům čas potřebný k vymítání poslední inkarnace atd.
  • Škola Kung-Fu je novým dílem vesnice, který po aktivaci dává hráčům možnost vymítat na své desce všechny černé duchu nebo všechny duchy v barvě vašeho taoisty. Při využití této akce ovšem nesmíte používat tao žetony mnicha, který je s vámi na stejném poli.

Autor: Parxel

Vybíráme z aukcí

Descent Queen ariad
Descent Queen ariad
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>