Game of Thrones: The Board Game (Second Edition) - A Dance with Dragons, A

xxxxxxxxxo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones: The Board Game (Second Edition) - A Dance with Dragons, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidla

Hledal jsem v pravidlech, ale nenašel jsem odpověď:
1) Když pomocí příkazu "march" vjedu lodí do prázdného přístavu, který náleží k prázdné oblasti, získám tím pod kontrolu tuto oblast?
2) Když poté přístav opustím, můžu v dané oblasti nechat power žeton pro ustanovení kontroly?

EDIT: uklikl jsem se a vložil ke špatné hře, odpověď ocením, jinak vznesu návrh v diskuzi pro základ hry
26.7.2013 17:25:36 | Upraveno autorem (porovnej)

hpy

re Ellenar
NELZE vjet lodí do přístavu, který není tvůj (= když není tvoje přilehlé území)!

V pravidlech to úplně přímo napsané není, ale viz FAQ str. 3:
"A player must control the connected land area to move Ships (including retreating) into a Port."

29.7.2013 10:20:54

Dotaz na pravidla 2
A. ) Souboj- mance s popiskem - konečná bojová síla se rovná síle divokých, proti margery - konečná bojová síla nepřítele je 2.
Margery v tomto případě tedy přebíjí manceho nebo ne?

Chápu efekt - ignoruj textové popisky, ten to přímo říká. Ale tyhle vlastnosti odkazují na něco jiného, jeden říká a´t máš třeba 4 rytíře tak stejně tvoje konečná bojová síla bude jako maj divoký a druhej tvoje konečná bojová síla bude 2.


B. ) Dotaz ke starým kartám. útočil s kartou lorase, který má schopnost při útoku a výhře přesuň žeton rozkazu pochod do dobité oblasti. (žetony rozkazů je možné dávat JEN do oblastí kde má hráč jednotky - všeobecné pravidlo) zahrál jsem kartu za dorne ariane se schopností - pokud bráníte a prohrajete nesmí soupeř přesunout jednotky do dobité oblasti a musí jednotky vrátid zpět odkud přišly, ale vy musíte ustoupit.
-- důsledek oblast sice dobil nepřítel a mohl by si do ni přesunout žeton rozkazu, jenže němel ke komu, protože jednotky musely ustoupit.
Celou situaci jsme vyřešili tím, že si žeton vrátil k jednotkám do původní oblasti a nikdo po této bitvě nevlastnil území o které se bojovalo. Ale nevím jak je to správně, jestli se něměl znegovat žeton rozkazu úplně.

11.6.2014 09:43:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Zasz B)
My sme to teda hráli natvrdo - o ten rozkaz přišel, protože v danym území nebylo komu rozkazovat....

11.6.2014 11:28:31

Zasz
my to hráli úplně stejně jako CedSW (a to jsme nehráli spolu :) )

11.6.2014 14:49:22

hpy

re Zasz
ad A) Mance x Margaery
Platí pravidlo o pořadí vyhodnocení karet rodu (viz str. 19).
V tomto případě bude síla Baratheona určena kartou toho hráče, který má horší postavení na Trůnu (= jeho karta rodu se vyhodnotí jako druhá a "přebije" tak první kartu rodu).

ad B) Loras x Arianne
Tato situace je popsaná ve FAQ na str. 2.
Rozkaz se prostě přesune do dobyté oblasti a pak se odstraní, protože tam nebudou žádné jednotky.
Nějak mě vůbec nenapadá důvod, proč by se měl rozkaz k pochodu přesouvat zpět do oblasti, odkud Loras vyšel.

12.6.2014 08:55:53

dotaz na lodě
Jsem rád, že odpovědí se tu dočkám velmi rychle. Ještě jeden dotaz. pokud mám v přístavu loď a např a na území mi jde útok, počítá se síla lodě(lodí) také k síle území, nebo loď stojí stranou v tomto počítání. (příklad mám v bílém přístavu loď a pěšáka- jde na mě rytíř, moje obrana je tedy 2 za lod a pesaka nebo jen 1)?


A aby toho nebylo málo ještě dotaz. Jak je to ve hře s oživením jednotek. Při prohrané bitvě jednotky ustoupí a jsou položené, kdy se opět zvednou a vrátí do boje? V naší upravené hře pro to máme jisté pravidlo, ale zajímalo by mě oficiální.

13.6.2014 22:23:43

hpy

re Zasz
Imho je zbytečně se ptát víckrát :-)
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/hra-o-truny-deskova-hra-druha-edice-2532/otazky/lode-a-oziveni-jednotek-8332/

14.6.2014 10:05:39

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět Deluxe CZ
Zaklínač: Starý svět Deluxe CZ
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas