nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Game of Thrones: The Board Game (Second Edition) - A Dance with Dragons, A

Rozšíření pro hru: Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

A Dance with Dragons je tzv. Print on Demand rozšířením k druhé edici Hry o Trůny přináší zkušeným hráčům možnost vrhnout se do boj o moc nad Západozemím tak, jak jej popisuje doposud poslední kniha ságy Písně ohně a ledu. Nadcházející popis obsahuje spoilery a není doporučeno jej číst, pokud jste doposud nečetli Tanec s draky.

Za Zdí se šikují armády Jiných, zatímco zima nemilosrdně přichází. Jediný, kdo odpověděl na volání Noční hlídky, je Stannis Baratheon. Ten se na sever stáhnul po prohrané bitvě o Královo přístaviště. Po jeho boku stojí rudá kněžka Melisandra, Mance Nájezdník i samotný Jon Sníh. Většina jednotel rodu Baratheonů je tedy na Zdi, zbytek se tísní v nepřáteli obklopeném Dračím kameni.

Rod Starků zanikl s vraždou krále Robba a lady Catelyn. Jediné dvě dcery lorda Eddarda jsou ztraceny. Ruiny Zimohradu ovládl rod Boltonů. Stejně tak na severu vzrostla moc zrádných Freyů.

Greyjoyové postupně stále sílí a jejich mocné loďstvo směřuje jak za Úzké moře, tak hlavně směrem na jih, kde ohrožují samotnou Vysokou zahradu...

... rodu Tyrellů. Zatímco se Margaery Tyrell snaží o získání čím dál tím většího vlivu na dětského krále Tommena, vojska, která kdysi povstala za krále Renlyho, postupují na dosah Dračího kamene i Králova přístaviště.

Po smrti lorda Tywina jsou Lannisteři zranitelnější než kdykoli předtím. Tyrion unikl daleko na východ, Cersei se chystá chránit svého posledního syna za jakoukoli cenu a v čele rodu stojí ser Kevan Lannister.

Pánové z Dorne stále vyčkávají na jihu, neutrální a se svými tajemnými plány jako vždy.

Rozšíření A Dance with Dragons nabízí nové počáteční rozmístění jednotek a hlavně 42 zcela nových karet rodů. Od prvního kola hráči ovládají území i přes žetony moci a konflikty společně se spojenectvím přicházejí na řadu již po prvních minutách. Rody se výrazně liší jak v počtu obsazených hradů, tak v množství zásob pro budování armády. Délka hry je snížena ne šest kol z původních deseti. Tento scénář je doporučen jen zkušeným hráčum a je hratelný pouze ve hře šesti hráčů.

Hra obsahuje:

  • 42 nových karet rodu
  • 6 karet s pokyny pro rozmístění jednotek a pozice na ukazatelích vlivu
  • stručné pokyny 

Principy a pravidla zůstávají nezměněny (krom počtu kol). Nové karty rodů lze použít i v základní hře. 

Autor: IusedToBeMoony

Vybíráme z aukcí

Nine Years: The War of Grand Alliance
Nine Years: The War of Grand Alliance
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>