Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidlá

Mám pár otázok, ktoré mi stále nedajú spávať. :)

1. Ak mám dve rovnaké karty lokácií tak môžem tú druhú tiež použiť ako vybavenie pre prvú zahranú?
2. Ako je to s akciami? Mám k dispozícií ľubovoľný počet akcií? Môžem ich hrať kedykoľvek (samozrejme podľa hrubo vytlačenej fázy)?
3. Ak vyhrám mocenskú výzvu proti hráčovi, ktorý nemá žiadne žetóny moci, tak získavam tieto žetóny z banku?
4. Ak je na karte napísané: "Vyber si charakter, do konca fázy stráca tento charakter Renown a Stealth a získava to...." Ak je takto koncipovaný text, tak to znamená, že takto stratí tieto schopnosti charakter protihráča, alebo niektorý z mojich, ktorý si vyberiem?
5. Targaryeni majú plot, ktorý dáva protihráčovi možnosť zabiť nekontrolovaný charakter. Načo je to dobré? Stále na to nemôžem prísť.
Zatiaľ všetko. :) Ďakujem vopred.
19.2.2012 19:46:11

Rickon
Hmmm... Raiusi nepotěšils mně. :) Já jsem to právě celou dobu hrával jako kopírování těch top X karet. V kombinaci s Famyli duty and Honor plotem a dalšími top kartami.
Ale díky za opravu herní mechaniky.

29.7.2012 18:31:30

Jarwiks
No není zač. Já jsem se to naštěstí dověděl docela brzy, ale taky mi s tím ten deck fungoval trochu lépe :D

To je důvod, proč doporučuji raději agotcards. Člověk se u pročítání karet občas dozví i zajímavosti ohledně pravidel.

6.8.2012 18:55:44

Siege of Winterfell
Měl bych dotaz k této agendě... Kdy vlastně získávám a nezískávám body... Hraju přes OCTGN a v několika hrách jsem to (i po konzultaci s protihráči) hrál následovně

Body získávám 2 za vyhraný military, za jakýkoliv Renown, za unoppossed military a během power challenge jako claim
Body nezískávám za unoppossed power a intrigue a za dominanci.
Podle protihráče, který mě na to upozornil, beru claim v modrém souboji, protože tam se jedná nikoliv o CLAIM power, ale MOVE power z protihráčovy rohové karty. I proti dalším hráčům jsem to hrál tímto způsobem a nikdo si zatím nestěžoval.

No a dneska jsem narazil na hráče, který se se mnou do krve hádal, že ty body za POWER prostě nězískávám. Jak je teda s wordingem týhle agendy. Pomůžete? Dík

A jinak díky i za toho Rickona, už je vyřazen :)

7.8.2012 16:38:38

libor
Je to tak, jak říkáš. Power tokeny bereš i po vyhrané power challenge, protože je přesunuješ z housu na house a to neni popsaný jako "claim power", ale jako "move power".

7.8.2012 18:23:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Lino 22
Díky moc. Ted ještě jak předsvědčit někoho, kdo mi nevěří...

7.8.2012 20:04:10

libor
No na OCTGN mu to asi blbě vysvětlíš, ale ve fyzické hře mu ten power prostě z housu vemeš a zeptáš se ho " Přesunuju ten power nebo beru ze zásoby ?" Některým lidem to stejně nevysvětlíš.

8.8.2012 06:35:49

Locked away
http://www.cardgamedb.com/index.php/GoTCards.html/_/princes-of-the-sun/locked-away-pots

Můžu tuhle kartu aktivovat za influenci i v průběhu challange? Tzn. soupeř útočí např. na military, já zaplatím 1 vliv a řeknu, že tato postava ztrácí ikonu military. Jak se to dál počítá? Že ta postava má nula a military challange se účastní? Nebo pokud ztratila military ikonu se považuje jako že se challange vůbec nezúčastnila? (obdobně jestli mohla bránit nebo nemohla pokud po vyhlášení challange ztratila ikonu?).).

8.9.2012 11:18:23

Sinuhet
Ikona dává charakteru právo iniciovat challange, ne se ji účastnit. Takže pokud nechceš, aby ten charakter byl v dané chalange tak ji musíš sebrat ikonu dříve než je deklarována jako útočník nebo obránce. Ja už jednou je v challange tak ji vyřadí jen efekt, který vyřazuje charaktery z challangí.

8.9.2012 14:06:08

Painted Table
chlapci moji zlatí, můžete mi někdo poctivě vysvětlit jak teda funguje /nefunguje/ ten painted table? :) Děkuji

8.9.2012 23:18:04

Jarwiks
Triggered efekt je všechno za dvojtečkou, jak často nejlehčeji vysvětlujeme. Prostě klekneš Painted table a první triggered efekt který někdo od té chvíle spustí, včetně tebe, tak to bude zrušen.

9.9.2012 10:36:42

dodatek
No a vtipná část je ta, že i efekt, kterej PT nemůže zrušit ho deaktivuje. Kupodivu to má logiku, ale neni zprvu úplně zjevná.

9.9.2012 10:53:24

PT
Děkuji, právě o ten dodatek mi šlo ;)

9.9.2012 22:17:27

Trapný dotaz
No teď nás třeba napadlo, jestli když mám např. na eventu napsáno: kneel a ring charakter to choose and kill non stark charakter (karta quilty!), jestli třeba nemůžu pokleknout soupeřův ring charakter, abych tuhle kartu mohl zahrát ..... asi ne co?

16.9.2012 19:53:19

Sinuhet
Sahnes prstem na cizi kartu a dostanes pres prsty. Pokud to na karte neni napsany, tak na cizi karty nesahas.

16.9.2012 20:26:38

formáty
mám otázku ohľadom formátov a ich špeciálnych pravidiel.
na nete som narazil na Melee a Joust formát, Melee je asi multiplayer, no nejak nič viac o tom neviem. Taktiež som sa stretol aj s mechanikami Melee a Joust - tiež by som ocenil aj ich objasnenie.

Len dodám že my s kamošmi hrávame po podnikoch, čiže žiadny turnaj a máme akurát tak Core set a ostatné karty si proxíme. čiže možno ani nehráme podľa nejakých turnajových pravidiel no snažíme sa to naučiť.

27.11.2012 17:12:34

Faarha
Melee je mulťáková hra jak jsi poznal a Joust je hra mezi dvěma hráči.

Keywordy na kartách Melee a Joust nemají s těmi formáty nic společného.

Joust - pokud útočí charakter s joustem samotný tak může být deklarovan pouze jeden bránící charakter.

Melee - charakter s melee keywordem dostane sílu +1 za každou oponentovu jednotku, která se účastní souboje. Použitelné jak v útoku tak i v obraně.

27.11.2012 18:20:34

Lumirius
dik

ešte by som chcel vedieť pár veci :

1, Mirror match a unique postavy : Hraju proti sebe 2ja starkovia. Jeden má vyloženého Eddarda Starka - môže druhý zahrať svojho ? Druhý variatn prvý hráč má v hrobe Eddarda , môže oponent zahrať svojho ? Celkovo pre každú unikátnu kartu .

2, U greyjoy sa vyskytuje tzv. Mill mechanika, kde sa diskartujú oponentovi karty priamo z knižnice do discart pilu. Ked pri tejto mechanike diskartnem oponentovi celý deck tak prehral ? (v magicku je to aspoň tak) alebo len nevie ďalej ťahať - čiže oplatí sa hrať vôbec túto mechaniku ?

3. Karta Iron Throne : If you are the only player to control The Iron Throne it gains: "Response: Kneel The Iron Throne to cancel a character ability just triggered. Then kneel that character, if able." - tu ma to zaráža , ako je možé aby viacerí hráči kontrolovali rovnaku kartu (to už som zmieňoval v prvej otázke) no táto karta je aj pre Lannister house aj pre Baratheon house - je to tá istá karta , keďže nesú rovnaký názov alebo sa berie aj rodová príslušnosť do úvahy ... čiže Baratheon si vie vyložiť svoj Iron throne a Lannister svoj ?
a k abilite - viem tým zastaviť aký typ ability ? lebo ako magickár rozlišujem aktivačnú a trigger abilitu no tu v AGOTe neviem ako to je s abilitami

4, Aeron Damphair - If Aeron Damphair would be killed, instead attach him to your House card as your only agenda with the text: "Response: After a [Greyjoy] character is saved, draw 2 cards." ak mi zomrie a pridám si ho ako angendu viem zahrať jeho kópiu potom ? kedže nie je v dead pile tak by som teoreticky mohol ..

vopred ďakujem za trpezlivosť a za odpovede, prakticky som v tejto hre nováčik no snažím sa naučiť pravidlá aby som to seba a kamošov mohol dobre naučiť a aby sme to hrali dobre :)

27.11.2012 19:39:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Faarha
1. Ano, oba hráči si mohou vyložit svého Eddarda nehledě na soupeře. Mohou tedy být 2 Eddardi ve hře (u každého z hráčů jeden) nebo jeden u tebe v dead pilu a druhý u soupeře na stole.

2. Pokud si to dobře pamatuju, tak ten, kdo nemá karty v balíku neprohrává, ale jde o to, že Greyjoyové z té mill techniky mají různé výhody a také soupeř přichází o spoustu užitečných karet a má méně možností co dělat.

3.Tady jde právě o výjimku z odpovědi 1. Pokud máš jako Lannister jejich kartu The Iron Throne ve hře a soupeř je Baratheon (nebo i ten Lannister) a má taky ve hře kartu s názvem The Iron Throne (i jinou verzi), tak už nejsi jediný, kdo kontroluje The Iron Throne, takže nezíská tu svou abilitu. A ten cancel je v podstatě na vše, co má u sebe napsáno "Response: bla bla" nebo místo response jiné názvy fáze. Musí to být character abilita, která se nějak aktivuje (a soupeř si tedy může vybírat, zda ji aktivuje na rozdíl od pasivních, které proběhnou vždy)

4. Ano, můžeš.

Už jsem nějakou chvíli nehrál, ale doufám, že odpovědi jsou pořád správně. Kdyžtak mě snad někdo opraví:)

27.11.2012 20:32:22

Coewolf
woho dík za odpoveď
to s iron thronom si ma potešil, parádna karta do môjo Lanni Intig decku :)

27.11.2012 20:35:11

Akcie
Ak prvý hráč neurobí žiadnu akciu, tak potom nemôže nikto začať akcie? V pravidlách je, že 1. hráč má vždy možnosť urobiť akciu ako prvý v každej fáze.

9.12.2012 12:16:38

Santorrinni
Ne, normalne da pas a dalsi hrac ma sanci zahrat akci.

9.12.2012 12:22:44

Balerion
Tento pěkný dráček má na kartě napsáno: "Response: After you play Balerion the Black from your hand, kneel all non-Dragon characters and locations. "

Tím all jsou myšleny i charaktery soupeře a lokace soupeře nebo jen hráče, který Baleriona dává do hry?

20.1.2013 12:03:35

Sinuhet
all je myšleno all. Takže i soupeřovi jednotky a především jeho jednotky, proto ho taky hraješ. ;-)

20.1.2013 12:20:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Myr
Ahoj, hraju Lannister house card, mám ve hře Myr a jako první kartu vykládám Arrogant Contender, jde do hry za jedna díky kartě Myr? Díky za odpověď.

22.5.2013 10:19:55

to Kodlik
Myslim, ze ne. O jedna levnejsi nebot je to prvni knight, ale karta je zaroven Lannisterska + Baratheonska. Tudiz bude stat 2, nebot neni vylucne out-of-house.

28.8.2013 08:55:14

Vybíráme z Bazaru

Beast Kickstarter Edition EN
Beast Kickstarter Edition EN
Akt. cena: 80 €
Končí za: 12 dnů

Offcanvas