nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Game of Thrones LCG, A

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

A Game of Thrones LCG je živá karetní hra ze světa G. R. R. Martina. Koncept živé hry se vyvinul z původní hry sběratelské a spočívá v tom, že každý měsíc do hry přibývá tzv. chapter pack, který ji rozšiřuje o celkem 40 karet, které jsou ve všech balíčcích stejné (narozdíl od boosterů například v Magicu, kde zkoušíte štěstí, co v balíku najdete).

V samotné hře hrajete za jeden z mocných rodů z Martinovy série Píseň ledu a ohně - pyšné Lannistery, severské Starky, dračí vládce Targaryeny, královský rod Baratheonů, ostrovní Greyjoye či pletichářské Martelly z Dorne. Hru jde hrát jako joust, tedy souboj dvou hráčů, či v multiplayeru, kde si hráči na začátku každého kola rozdělují funkce, které jim v daném kole mohou pomoci.

Hráči mají v balících karty odpovídající postavám, lokacím či předmětům a navíc karty, kterými mohou zahrát nějakou akci. Postavy mají ikonky  odpovídající tomu, jak jsou silné v bojích o moc (modré korunky), v intrikách (zelená očka) a v normální boji na sílu (červené sekerky). Hráč se kombinacemi útoků před sebe vynesených postav za pomoci předmětů a lokací snaží získat celkem 15 bodů moci, čímž hru ukončí. Body se sbírají za nebráněné akce, díky bojům o moc či speciálními vlastnostmi karet. Zároveň je možno útočit i na "sekerky" a zabíjet soupeřovy charaktery či na "očička" a brát mu tak karty z ruky. 

Autor: aneken

Vybíráme z aukcí

Merchants Cove (Kickstarter) jazykové nezávislé
Merchants Cove (Kickstarter) jazykové nezávislé
Akt. cena: 1790 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>