Game of Thrones LCG, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 50x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones LCG, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ostrava

Hraje AGoT i někdo v Ostravě? A kde?
28.4.2009 11:39:43

Cauly
Lumir;):D Delam si srandu, tusim tam probehly i nejake turnaje, mrkni se na AGoT.cz.

28.4.2009 11:45:00

rypoune z Brna
snad ve Štokách zahrajem :-))

29.4.2009 06:33:52

Cauly
Tak sem si psal s Andrem z AGoT.cz a v Ostrave je uz docela komunita asi, tak se s nima muzete spojit pres jejich sajtu;)

29.4.2009 11:17:42

Anekene
ale oni ještě budou hrát asi tu CCG ne? Ja do toho nějak právě nevidím ty hry se nějak asi rolínají. 4etl jsme tam nějaké popisy decků a výhody rodů, atd. a připadlo mi jakoby mluvili o úplně jiné hře :-)

29.4.2009 11:50:28

Lumirius a Cauly
Zdravím :)
Komunita v Ostravě je plně funkční a dokonce bych řekl, že velmi aktivní (je dobře spravovaná) a pravidelně se účastní ligy a turnajů. Ale jsou přístupní i dohodnutému nezávaznému hrání, učení nových hráčů a jejich podporu.
Ano, hrají ještě CCG, nicméně i tak si s nimi můžeš rozhodně zahrát. To, že hrají tzv. "standard" formát (herní formát) znamená juen to, že kromě všech karet z Core setu a Chapter packů (rozšířující malé sady) hrají ještě karty ze dvou nejmladších edic bývalého CCG. Suma sumárum si i tak s nimi můžeš zahrát, případně mohou vypomoci - někteří hráči mají více balíků, tak jsou schopni rovněž půjčit a vysvětlit balík :) Občas si také zahrají pouze LCG, tak není žádný problém.

Chcete-li, mohu vám dat kontakt na Lady tamější komunity :)

P.S. co se týče CCG, tak po mistrvství evropy, které se bude nejspíše konat v pozdním podzimu, tak provedu rotaci CCG karet. Co to znamená? Formát se přetočí z CCG pouze do LCG, čímž se vám to usnadní :)

1.5.2009 15:01:28

Andre
takže po tom mistrovství už se bude hrat jen LCG. To znamena že ten kdo měl CCGb tak trochu probere karty podle nějakých indexů a může pokračovat v hraní a bude srovnatelný s LCG balíky? Já to totiž pořád nechápu :-))

2.5.2009 07:46:03

Lumirus
Pokusím se ti to trochu objasnit. :)
V současnosti se hrají karty z těchto edic: A Clash of Arms(první vlna šesti chapter packů), Core Set, A Time for Ravens (druhá vlna šesti chapter packů), Five Kings Edition, Iron Throne Edition, A House of Thorns a A House of Talons.

Potom, co bude mistrovství, tak odrotují karty z edic: Five Kings Edition, Iron Throne Edition, A House of Thorns a A House of Talons.

To znamená že se bude hrát jen s kartami z edic: A Clash of Arms(první vlna šesti chapter packů), Core Set, A Time for Ravens (druhá vlna šesti chapter packů) plus mají vyjít ještě 2 core sety, z nichž obsahuje jeden rod Greyjoyů a druhý rod Martellů.

Ostatní edice, které odrotovaly se hrát už nebudou, což znamená že všichni hráči, i ti, kteří začali hrát až po tom, co se vydal Core Set, budou mít stejné šance.:)

2.5.2009 18:48:38

.
To znamená že se bude hrát jen s kartami z edic: A Clash of Arms(první vlna šesti chapter packů), Core Set, A Time for Ravens (druhá vlna šesti chapter packů) plus mají vyjít ještě 2 core sety, z nichž obsahuje jeden rod Greyjoyů a druhý rod Martellů.
....
Zapoměl jsem ještě napsat že se zde budou hrát i další chapter packy, které budou teprve vycházet. :)

2.5.2009 18:50:05

Andre
takže chapu správně že CCG je vlastně LCG okleštěná o některé karty že princip hry je vlastně stejný jen nebudeš kupovat na slepo boostery. Oni vlastně FFg jen změnili systém vydávání hry.

3.5.2009 12:08:42


Přechod z CCG na LCG
Lumirius:
V zásadě to chápeš správně, ale řekl bych, že výstupy z té změny jsou trochu zásadnějšího charakteru.
Herní komunita se obvykle dělí na dvě skupiny - "příležitostné" a "turnajové" hráče. Každá z těchto skupin má poněkud jiné požadavky. Tím, že FFG vydali Core Set, který se v sobě snaží sdružovat čtyři významné "knižní" rody, tak se velmi přiblížili "příležitostným" hráčům. Zároveň se tak v balení, které jak komponenty, tak charakterem trochu připomíná deskovou hru snaží apelovat na mnohem širší publikum tj. nehrající fanoušky ságy a hráče deskových her, kteří se nevyhýbají jistým experimentům (což Core Set, stjí na rozhraní - je to karetní hra, zabalená do deskových komponent). A u toho to může skončit. Nic Tě nenutí, aby sis kupoval něco dalšího a můžeš si plně vystačit s Core Setem, což by se Ti v CCG světě nikdy nepodařilo. Dřívější CCG startery by z tohoto hlediska byly naprosto nedostatečné. Zároveň je Core set také solidním startem do hry, pokud to míníš hrát i nějak více.
"Chapter packs", které Ti popsal Vašek, jsou malé 40 karetní rozšiřující balíčky (vždy se 20 novými kartami, 10 vzácnějších je v 1 kopii a 10 méně vzácných ve 3 kopiích), které postupně vycházejí a jsou variantou, jak balíky z Core Setu obměnit. Přidávají do hry variabilitu, ale je na každém, rozhodne-li se s touto nabízenou variabilitou experimentovat.
Někdy tedy změna systému vydávání může proměnit i samotnou hru.

Rozdíl mezi CCG a LCG bych shrnul v dvou bodech pro představu:
1. Celé je to o variabilitě, které je odvislá od potřeb hráčské obce. Někdy je variabilita vyžadována v komunitě více a tehdy se púravděpodobně jedná o hráčskou obec orientovanou spíše do "turnajového" hraní. Někdy stačí menší míra variability a ta může být zpravidla typická pro obec příležitostných hráčů.
Prozatím má CCG ještě vyšší variabilitu, kteroužto se snaží LCG přidáváním Chapter packs dohnat. Aby i LCG bylo atraktivní pro "turnajové" typy hráčů. Základní devízou LCG však bylo přiblížit "příležitostné" hráče těm "turnajovým" a obě skupiny sblížit, umožniť těm "příležitostným" snažší naskočení do komunity Samozřejmě, že je to vždy nakonec o jedné každé komunitě, ale už i tato změna ve výchozích podmínkách je nezanedbatelná.
2. Další devízou LCG je výrazně nižší cena oproti CCG a vzhledem k tomu, že karty jsou fixně dané v balíčkách, tak máte jistotu, že získáte, co chcete. (na druhou stranu pro milovníky CCG z toho odpadá onen silný pocit napětí a překvapení - "rozbalím Robba krále či nikoliv, rozbalím Královnu Trnů?")

To jsou změny, které mohou z LCG činit velmi životaschopný formát karetních her.

13.5.2009 17:22:20

pro anonyma
dobře napsané shrnutí. díky.
Včera jsme to zkoušeli opět hrát s Caulym a máme z toho rozporuplné pocity. Ta hra se líbí, atmosféra dobrá, ale kde je těch 30 minut na zahrání hry, jak tvrdil Aneken? :-))
Textu na kartách je mrtě ale věřím že si musíš pročíst celý svůj balíček a pak s tím až hrát.
Chtělo by to nějakou schůzku s někým zkušeným v Ostravě. Nehlásí se někdo?

14.5.2009 07:10:39

Lumirius
Délka hry je různá, můžeš hrát 15 minut stejně tak jako přes hodinu. Záleží na tom, jak tobě a soupeři přijdou karty, jak moc přemýšlíte...

14.5.2009 12:13:26

Lumir
No ja uz svoje Lannistersky karty znam, to to urychli:) Ale i s Andrem sem hral tak pul hodky a multi v peti tak hodinku, bych si tipl. Dneska si jdu zase zahrat, pujcim si zas neco od Andreho;)

14.5.2009 13:37:53

Lumirius
Ten anonym jsem já, nějak jsem se zapomněl přihlásit poté, co jsem se ponořil do shrnování :)
Kontakt na Ostravskou lady jsem už dal Caulymu :)

15.5.2009 02:29:59

Dandali

Ostrava
Zdravím pánové :-)
Andre mne upozornil na vaši debatu a hlavně na zájem o hraní v Ostravě (za který jsem moc ráda). Na ostatní otázky jste snad již odpovědi víceméně dostali. Co se týče Ostravské komunity, jsem připravena odpovídat :-) A hlavně, pokud se nějak domluvíme, ráda vám pomůžu se "zasvěcením do tajů" hry :-) Ostrava má nějakého zástupce v podstatě na každém turnaji, kromě toho se setkáváme v rámci "Ligových večerů", ale i u her "jen tak" či při vzájemných konzultacích při stavbách balíků. Takže možnosti rozhodně jsou i v Ostravě :-)

21.5.2009 21:57:50

Dandali
kontaktoval jsem tě v poště na agot.cz. když tak napiš kdy a kde se schazite. mohli bychom se domluvit.

22.5.2009 06:34:09

Dandali

Lumirius
odpovím Ti v poště, ale v krátkosti i tady - nescházíme se takhle pravidělně, ale přizpůsobujeme to momentálním možnostem. Většinou to však vychází na konec týdne či víkend. Ani místo nemáme jedno konkrétní, ale střídáme je. Vše je na domluvě.

22.5.2009 09:32:12

Dotaz
Hraje někdo v Ostravě tuhle hru? :)

16.8.2012 00:07:58

Ansacusha
Jasně že jo. Je nás zrovna lichý počet jeden další hráč by se hodil. Hrajem obvykle v Šatlavě na zastávce Daliborova. Termíny domlouváme na diskuzním foru Hofyland, když mi pošleš SZ s mailem pošlu ti pozvánku na registraci. 4 z 5 hráčů totiž pracují na směny. Já jediný dělám jen ranní.
Jinak není problém se sejít solo a zahrát nebo dovysvětlovat pravidla atd. Ostatně když si zajdeš koupit chapter do Fantasyobchodu ve Výškovicích měli by tě o nás informovat, máme to s nima domluveno.

16.8.2012 06:19:27

Vybíráme z Bazaru

Space Hulk: Death Angel (karetní) + 2x rozšíření
Space Hulk: Death Angel (karetní) + 2x rozšíření
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas