Game of Thrones, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 65x (Seznam vlastníků)

Game of Thrones, A  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, intriky, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Pegasus Spiele
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

2. vydanie AGoT od FFG

Tešíte sa tak, ako ja?

Fantasy Flight Games oznámilo vydanie 2. edície A Game of Thrones na jeseň 2011!
Má to byť kombinácia základnej hry s niektorými prvkami z rozšírení (prístavy, pevnosti, karty Divokých a obliehacie stroje) plus novinky - zásteny hráčov a karty Zmien boja (tie by mali do deterministických bojov vniesť prvok náhody, vyzerá to ale, že je to voliteľná súčasť hry).

Tiež bude vynovená grafika, vylepšené pravidlá a plastové jednotky namiesto drevených (vyzerá to tak, že tvar figúrok bude zachovaný, takže len zmena materiálu)...

Už aby to tu bolo!!!
23.7.2011 02:47:23

Supr
jen nechapu zmenu materialu figurek. Plastovy meeple je vrchol hnusu.

23.7.2011 08:18:30

...
Jo jo joo... cekal jsem, kdy to prijde :)
EDIT: U tehle hry by mi drevo taky sedelo vic. Zvlast, kdyz se tvar figurek nezmeni.

23.7.2011 11:09:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Už se těším
tuhle hru mám ve wishlistu od té doby co jsem jí hrál poprvé. I když ti plastoví meepli mě trochu děsí.

Jenom taková malinká otázečka: Jeseň je podzim?

23.7.2011 13:20:07

to Raven
jak kde (e;

23.7.2011 14:22:19

figurky
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/agot-bg-2nd-ed/plastic.png dřevěný nebo plastový, furt je to hnus :( nechápu...

7.8.2011 16:47:58

Permon
Ty jo, proc ze hry s jednou z nejsilnejsich soucasnych licenci delaji takovou Popelku?:(

7.8.2011 22:27:27

aneken
no pořídím si to asi tak jako tak, na Warconu mě AGoT fakt nadchl, ale figurky si tam asi dodatečně pořídím nějaký vymazlenější, s těmahle podivnostma je to jak hrát euro :D

7.8.2011 23:52:38

gev

Pravidla jsou online
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/agot-bg-2nd-ed/support/VA65_AGoT2_Rulebook_web.pdf

Okomentuje nekdo zmeny? Ja se zarazil s nakupem prvni edice pri oznameni, ze vydaji druhou, a ted jsem strasne zvedavej, jestli to vylepsili... Mimo figurek, samozrejme, to je humus.

14.10.2011 08:34:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Zmeny
No prebehol som tie pravidla v rýchlosti a myslím si, že na tom zapracovali veľmi pekne. V skratke zmeny, ktoré som postrehol:

1) Zmeny v počtoch komponent(+1 knight, -1 siege engine, -all fortifications)
2) Clony, ktoré zakrývajú pred ostatnými ordre
3) Victory track, ktorý indikuje ako je ktorý rod blízko k víťazstvu
4) Zmena podmienok víťazstva, potrebujete už 7 víťazných bodov pri hre 6tich hráčov
5) Garrison tokeny pridané z rozšírenia ASoS
6) Willdings cards pridané z rozšírenia ASoS
7) Neutral forces tokeny, ktoré prekrývajú už o mnoho viac území v prípade, že je prítomných menej hráčov a domovské hrady nehrajúcich rodov sú nedobytné.
8) V hre 5tich nehrá Martell, v 4roch -Tyrell, v 3ch -Greyjoy
9) Tides of Battle cards, nový prvok, ktorý prináša riziko do boja. Modifikuje proces deklarácie víťaza, porazeného a strát. Tieto karty si ťahajú obaja hráči po odhalení kariet rodov. Následne je možné použiť Valarian blade, pokiaľ ho niekto zo zúčasnených vlastní, na zahodenie aktuálnej a potiahnutie novej karty. Následne sa vyhodnotia efekty. Z ukážky v pravidlách to vyzerá na modifikácie typu pridania sword/fortification ikonky, respektíve modifikácia sily armády. Je tu avšak pridaný aj nový efekt. Ikonka lebky, ktorá spôsobí nepriateľovi stratu bez ohľadu na to, kto je víťaz daného boja. A táto strata nemôže byť ochránená žiadnou fortification ikonkou.
10) Greyjoy začína s jednou loďou v prístave.
11) Majiteľ havrana sa môže rozhodnúť, či si chce zmeniť príkaz, alebo pozrieť kartu Wildingov

14.10.2011 12:31:00 | Upraveno autorem (porovnej)

zmeny
Taky jsem to prolítnul jen v rychlosti.
Tahle edice ve zkratce obsahuje:
1) Základní Game of Thrones
2) 6 rod z rozšíření Clash of Kings
3) Porty z rozšíření Clash of Kings
4) Siege engines z rozšíření Clash of Kings
5) Wildling karty z rozšíření Storm of Swords
6) Garrisony z rozšíření Storm of Swords (ale v něm byly Garrisony jen ve variantě pro 4 hráče, takže je tu menší rozdíl)

Chybí:
1) One-time ordery z rožšíření Clash of Kings (to je podle mě největší handicap této nové edice. My one-time ordery zásadně používáme)
2) Fortifications z rožšíření Clash of Kings (žádná škoda, navíc Garrisony je částečně nahrazují)
3) Leadeři z rozšíření Storm of Swords (druhý největší nedostatek po one-time orderech, ale chápu že s nimi by mohla hra takto rovnou působyt dost složitě)
4) Tactic karty z rožšíření Storm of Swords (žádná škoda)
5) House karty z ostatních rozšíření (to se samozřejmě dalo čekat a nijak to nevadí. Jen prostě chybí trochu variability)
6) Speciální herní varianta z rožšíření Storm of Swords (to se dalo samozřejmě čekat)

Přibylo:
1) Tides of battle karty (to je podle mě výborný přídavek, ale musel bych vyzkoušet)
2) Pár kosmetických úprav (ten zmíněný přebývající rytíř a chybějící siege engine, hraní na 7 měst/hradů,... nic co by v původní hře nešlo upravit, ale tady je to aspoň oficiálně zahrnuto do pravidel)

Pak je samozřejmě otázka jaké přesně se rozhodli použít House karty a jaké Westeros karty (jestli tu lepší variantu ze Storm of Swords nebo tu původní)
Takže když to mám shrnout tak to vypadá hodně dobře a v podstatě mi chybí jen ty one-time ordery (ty ale hodně) a leadeři.

14.10.2011 13:15:53

překlad
Asi nejspíš dotaz na Kubise. Chystáš se na překlad (pravděpodobně úpravu z edice první) pravidel a karet z druhé edice? Strašně rád bych slyšel ano :=).

18.10.2011 15:32:44

Ad zmeny
Ještě jedna drobná úprava tam byla vytvořena. Stejně jako havran a meč dostali vylepšení svých kompetencí tak i trůn dostal. Ve chvíli kdy hra končí v 10 kole a dva hráči mají stejně měst, tak král rozhoduje kdo vyhrál. Otázkou je kolikrát se do toho 10 kola podaří dojít, ale myslím si, že to půjde využít.

2.11.2011 09:37:22

Nova verze
Koukam na obrazky, ono uz je to venku?

4.11.2011 08:24:31

sydo
podařilo se mi to sehnat v pátek ráno v Essenu:), hned jak ráno otevřeli tak jsem letěl ke stánku Heidelbergru a měli tam posledních 5 kousků - já vzal jeden do ruky a kamarád taky, během další minuty byly zbylé tři kopie koupené, takže jsme drželi poslední kusy - to se muselo koupit :D

4.11.2011 08:38:03

Seils
Sakrys, dobre ty :)

4.11.2011 09:04:06

sydo
nj propásl jsem tam Titána tak aspoň něco vezu domů :D, ale když ten prodavač řekl, že už nejsou a my drželi ty poslední kusy, tak to byl nezapomenutelný pohled :D teď ještě najít čas a hlavně lidi na zahrání:D

4.11.2011 09:28:07

Preklad 2. edice
Tak jsem vyslysel prosby Sasy a Klopika a pustim se do prekladu druhe edice pravidel... Ale vzhledem k tomu, ze hru nemam a neplanuji si ji zatim porizovat, tak nejspis nebudu delat preklad karet... Leda ze by se nasel nejaky "dobrak" a poslal mi skeny :D

4.11.2011 12:56:25

Fotky
Moc pěkné fotky nové verze! Nevíte, kdy se to tak dostane k nám? :)

4.11.2011 21:57:09

to Kubis
Díky, díky. Až mi hra dorazí, tak by neměl být problém udělat skeny karet. Až to bude aktuállní tak se ti ozvu přes SZ a domluvíme se.

4.11.2011 22:13:16

překlad
Ahoj. Nevíte někdo jak pokračuje překlad? Kdy by tak zhruba mohl být hotový?

29.11.2011 18:26:42

Vybíráme z Bazaru

Mini Rogue + všechna rozšíření
Mini Rogue + všechna rozšíření
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas