Gallerist, The  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Eagle-Gryphon Games
Fire on Board Jogos
Autoři: Vital Lacerda
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Doba umění a kapitalismu vytvořila potřebu nového povolání – galeristu. Toto povolání kombinuje prvky obchodníka s uměním, kurátora a manažera umělců. Odhodláte se vzít tuto pracovní pozici? Budete podporovat a rozvíjet mladé umělce; nakupovat, vystavovat a prodávat jejich díla; budovat a rozvíjet svůj mezinárodní vliv. Jako výsledek této tvrdé práce získáte respekt, který je potřebný, aby si cestu do Vaší galerie našli návštěvníci z celého světa. Je potřeba toho hodně odpracovat, ale nebojte se, všechno nezůstane na vaší hrudi. Můžete si najmout asistenty, kteří Vám se vším pomůžou. Na příležitost pracovat s osobností jako jste Vy čeká mnoho nezaměstnaných obdivovatelů umění. Vybudujte si svoje štěstí tím, že vytvoříte nejexkluzivnější galerii na světě.

Ve hře The Gallerist se každý hráč snaží získat co nejvíc financí a tím vyhrát hru. V průběhu hry budou hráči objevovat umělce, podporovat je v tvorbě uměleckých děl a investovat do nich, aby se stali slavnými. Hráči budou nakupovat umělecká díla, vystavovat je ve své galerii a pokud to bude možné, tak i prodávat. Aby to všechno zvládli, mohou si najmout asistenty a využívat je na mezinárodním trhu pro navýšení jejich reputace a účasti na aukcích s uměním. Na konci hry hráči získávají dodatečný finanční obnos za splnění jejich cílů na kartě obchodníka s uměním a kartě kurátora, které získali na začátku hry.

Příprava hry:

Do středu stolu se umístí herní plán. Na ten se připraví komponenty, které jsou nezbytné pro hru. Těmi jsou například žetony vstupenek, karty smluv, desky umělců a jejich umění, figurky návštěvníků nebo žetony popularity umělců. Následně se připraví deska každého hráče. Nyní může začít hra.

Průběh hry:

Hráči realizují své tahy ve směru hodinových ručiček. Ve svém tahu si hráč vybere jednu ze čtyř lokací na herním plánu, do které přesune svou figurku galeristy. Následně se rozhodne pro jednu z akcí, kterou daná lokace nabízí. Typy lokací jsou:

  • Kolonie umělců: V této lokaci je možné objevovat nové umělce, nebo nakupovat umělecká díla těch, kteří už byli dříve objeveni. Každý umělec může mít v jednom okamžiku vytvořená jen dvě neprodaná umělecká díla (reprezentovaná žetony podpisu). Nákupní cena uměleckého díla se odvíjí od toho, jak známý je daný umělec.
  • Obchodní kancelář: V této lokaci může hráč získat kartu smlouvy, která je k dispozici, anebo v případě, že už potřebnou kartu smlouvy vlastní, může prodat vystavované umělecké dílo. Prodejní cena uměleckého díla závisí na tom, na jakém stupni slávy se nachází jeho autor.
  • Média: V této lokaci si může hráč najmout nové asistenty, anebo odprezentovat umělce v médiích, čím zvýší jeho slávu a současně získá bonus.
  • Mezinárodní trh: V této lokaci může hráč poslat svého asistenta na mezinárodní trh a tím získat vliv v závislosti na sloupci, do kterého asistenta umístí. V horní časti mezinárodního trhu si hráč zvýší svůj vliv a současně získá žeton reputace, který mu přidá pomůže v závěrečném bodovaní hry. Ve spodní části mezinárodního trhu se hráč pomocí svého asistenta po zaplacení příslušné sumy přihlásí do aukce vystaveného díla. Ta je součástí závěrečného bodovaní hry. 

Vyjma zobrazených akcí na jednotlivých lokacích může hráč ve svém tahu provést i „Executive“ akci a „Kicked-out“ akci:

  • „Executive“ akce:

1.    Posun návštěvníků s využitím vstupenek: Když hráč dostane figurku návštěvníka do své galerie, může získat vliv a zvýšit slávu umělcům.

2.    Využití bonusu z karty smlouvy

  • „Kicked-out“ akce: Jestliže hráč přesune svou figurku galeristy do lokace, v které se už nachází jiná figurka, posune tuto figurku na „Kicked-out“ prostor v příslušné lokaci. Potom, co hráč dohraje svou akci, získá vyhozená figurka svou „Kicked-out“ akci:

1.    Provedení „Executive“ akce, nebo

2.    Utracení vlivu: Utracením vlivu hráč získá možnost zahrát jednu ze dvou akcí v dané lokaci.


Konec hry:

Při závěrečném bodování se hodnotí několik kritérií: převaha na mezinárodní trhu, žetony reputace, vystavovaná umělecká díla, akce vystaveného díla, vyhodnocení karty kurátora a obchodníka s uměním. Nakonec se vyhodnotí vliv. Vyhrává hráč s nejvyšším finančním obnosem.

 

Autor: CzechWin

Vybíráme z Bazaru

Příšeří EN
Příšeří EN
Akt. cena: 1090 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas