Fungi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Pegasus Spiele
Two Lanterns Games
Autoři: Brent Povis
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vyrazili jste brzy ráno, ještě za svitu měsíce. Zhluboka vdechujete čerstvý lesní vzduch a cítíte, že dnes Vás čeká krásný den. Minulý týden hodně pršelo a hub se urodilo spoustu. Až budete mít košíky plné, připravíte si za odměnu chutnou smaženici. To bude báječný den!

Fungi je karetní hra, v níž dva hráči - houbaři sbírají v lese houby, které následně mohou prodat či usmažit. Za přípravu hub získají vítězné body: kdo jich nasbírá více, stane se vítězem.

Příprava hry:

Hru tvoří karty lesa, představující houby, pánve aj., dále noční karty s houbami dvojnásobné hodnoty, karty hůlek a karta páru bot. Každý hráč obdrží jednu pánev, jíž položí před sebe, a tři další karty lesa. Ostatní karty lesa tvoří dobírací balíček. Vrchních osm karet se otočí a vyskládá do řady, ke dvěma nejvzdálenějším od dobíracího balíčku se přiloží karta páru bot. Dále se na dosah hráčů umístí noční karty a karty hůlek.

Průběh hry:

Hráči se při hře střídají v tazích, z nichž v každém hráč provede jednu z níže uvedených akcí:

  • Hráč si vezme jednu z odhalených karet lesa ‒ za normálních okolností si smí vzít jednu ze dvou, které leží u karty s botami, ostatní pouze s využitím hůlek. Vezme-li si hráč kartu Měsíce, odloží ji výměnou za jednu z nočních karet.
  • Hráč si vezme do ruky všechny karty z balíčku shnilých hub (viz níže).
  • Smažení hub: hráč vyloží z ruky tři nebo více stejných hub spolu s pánví a případně s máslem či moštem, které přidávají body navíc.
  • Prodej hub: hráč odloží z ruky dvě nebo více stejných hub na odhazovací balíček a získá za ně odpovídající počet hůlek.
  • Hráč vyloží před sebe jednu pánev.

Po odehrání tahu se vyložená karta lesa nejvzdálenější od dobíracího balíčku přesune na balíček shnilých hub. Těch nesmí být více než čtyři, pokud by měla být doplněna pátá karta, předchozí čtyři se odloží na odhazovací balíček. Následně se vyložené karty lesa posunou směrem k páru bot a doplní se do počtu osmi karet.

Konec hry:

Hra končí ihned poté, co je odebrána poslední karta z balíčku karet lesa. Poté se sečtou vítězné body za houby usmažené na pánvi a připočtou bonusové body za máslo a mošt.

Autor: Ondřej Podavka

Další názvy této společenské hry

  • Morels

Vybíráme z Bazaru

Rhino Hero: Super Battle
Rhino Hero: Super Battle
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas