Frostpunk: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Frostpunk: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Jakub Wiśniewski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

6.10 štartuje Ks na túto adaptáciu do deskovky, asi je skoro sa pýtať, ale bude niekto zo svk backovat ideálne Bratislava?
1.10.2020 22:58:02

Postovne
Ano, postovne doplatis az v PM, kde si zakliknes rovnez jazykovou verzi a pripadne addony. Cenu za addony muzes navysovat i v zadanem pledgi pres tlacitko manage your pledge. Rozdil je v tom, ze druhym zpusobem zvysujes vybranou sumu v KS a tim muzes ovlivnit i otevreni dalsich SG. Tady je to ale asi jedno, vybran bude tak jako tak majlant. Vse bych nechal az na PM.

6.10.2020 21:10:58

saiwer
Však tam zatiaľ žiadne adony nie sú, tie ešte prípustnú podľa teba?

6.10.2020 21:14:10

Jahmansvk

Ano, pocas kampane mozu pribudat addony, rozsirenia a ine platene ci neplatene bonusy.

6.10.2020 21:20:44

ludomyl
Budeš backovat, pôjdeš do toho?

6.10.2020 21:22:52

Info
Tak nové info které mám po projítí nových příspěvků v diskuzi:

Miniatura generátoru bude přepracována s více detaily
Desky jsou zatím z 1,5 mm kartonu, možná budou z 2 mm a možná dokonce i dvouvrstvé (aby se neposouvaly žetony).
Jazyk bude vybíraný v PM, vše má být 100% lokalizované.
Aplikace na mobil bude umožňovat hraní s více lidmi na dálku.
Pro vyprávění příběhu budou použity pouze karty- ne kniha.
Hra bude obsahovat výukový scénář pro rychlejší naučení pravidel.
Ty velké karty budou 70x120 (ne 50x120).
Hra bude upravena i pro barvoslepé.

6.10.2020 21:23:55

Creatides

Ešte doplním že pre tých čo bavlnu základ lebo deluxe bude miniatury tieňovanie v cene, potom PM sa za ne bude priplacat, čo je celkom podstatne.

6.10.2020 21:40:10

Stínování
A já k tomu stínování ještě doplním že kdo si bude chtít namalovat figurky sám, může stínování odmítnout.

A při hře více hráčů to zatím vypadá tak že si hráči rozdělí role které při sólo hře zastává všechny jeden hráč. Ale přemýšlí o tom že by tam dali hlasování o různých činnostech/akcích které budou navzájem vylučující (pro jednu roli prospěšné a pro druhou neprospěšné). To by přidalo právě ten element který by odlišil sólo hru od hry více hráčů.

Další nové info:
Potvrzeno že další doplňky budou přibývat během kampaně.
Vážně uvažují o dvouvrstvých deskách jelikož si o ně hodně lidí psalo.
V případě koupě Deluxe verze dostanete komplet základ a k tomu patřičná rozšíření (žádný obsah se neodebírá).
Miniatury jsou navrženy tak aby nezakrývaly žádný text.

6.10.2020 21:43:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Coop
Ty vypadá silně na solo kooperační - kde vlastník hry bude radit ostatním co dělat... takových už je na světě dost. Téma zajímavé, ale pokud tam nebudou mít lidi alespoň svoje tajné mise o tom který ukazatel má být na konci kde nebo něco.. (snad ale chytřejšího.. zrádce do toho taky moc naroubovat nejde) tak nevím jestli to za to stojí. Respektive - co Vás zaujalo na deskovce vyjma toho, že vás bavila hra na PC?

6.10.2020 23:22:28

dandyy
Tak to sa dá povedať aj o TWoM aj o veľa iných hrách, keď ako skúsený s tou hrou ju hráš s niekým kto ju prvý krát vidí. Akonáhle sa partia zabehnem každý si môže hrať svoje.

7.10.2020 00:42:43

JAHMANsvk
Ano, dá se to říct o spoustě kooperačních her, což akorát říká to, že spousta kooperačních her není úplně dobře vymyšlená. Ideálně bych jako hry znalý měl být schopen nováčkovi dát obecnou radu a naopak nebýt schopen mu přesně říct, jaký tah udělat (pokud úmyslně neporušíme pravidla stylem karty na stůl apod.).

Spirit Island, Gloomhaven nebo Arkham LCG jsou postaveny tak, že ti nikdo v podstatě nemůže přesně diktovat, co máš dělat. Nebo naopak Zombicide či Betrayal které jsou tak prosté a obsahují tolik náhody, že nějaké plánování dost postrádá smysl a je to jen o zábavě z házení kostek. Nebo unikáty jako Kapitán Sonar, Hanabi a Hrdinové bez záruky, ale ty si prakticky zaslouží vlastní kategorii "dramaticky omezená komunikace".

A pak je něco mezi tím, kde máš hádanku jejíž řešení už je zajímavé a vyžaduje víc než jen šťastné hody, ale komunikace je povolena a informace jsou veřejné a není jich tolik, aby to nezvládl pobrat jeden člověk. Typicky Ghost Stories, Pandemic, Zakázaný Ostrov je vlastně úplně jedno kolik lidí hraje, a tady se to rýsuje na totéž. Pak máš zaděláno na problém jakmile to hraješ s někým novým a/nebo s někým kdo si rád bere slovo. Kacířsky si dovolím tvrdit že jeden z důvodů popularity Pandemicu je, že stačí jeden zainteresovaný hráč u stolu, aby ta hra dobře fungovala, což je ale dvousečná vlastnost.

Tady by zrovna skrze témata morálky a spokojenosti šly naroubovat nějaké vedlejší cíle/kritéria dost dobře, nebo to dokonce udělat o soupeření různých frakcí (není to zcela mimo téma, jeden takový scénář v předloze je).

Já mám právě hodně rád PC Frostpunk, ale tady ta desková verze se mi od počátku nezdá, nemyslím si že je to úplně vhodné téma pro koop a už vůbec ne worker placement (ale zdá se mi, že tady ten WP chápou jinak než obvykle?). Poslední budovatelská koop hra co pamatuju taky nedopadla úplně slavně (Cities Skylines).

7.10.2020 04:08:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Potencial
Ja uz jsem to psal. Hra vypadala velmi zajimave, ale ten cisty koop to za me uplne zabil. Imo to je tema, kde onen semi-koop se vyslovene nabizi. Dost se ztotoznuji s Borghalem v tom, ze bude jeden tahoun a zbytek se jen poveze. Skoda. Byt to ala Galactica, tak je to uplne jina liga. Ale jsem zvedavy, co se z toho vyklube. :-)

7.10.2020 09:12:46

Borghal Rantipole
Možno máš pravdu, nie som taký desko expert aby som vedel.toto posudit. No mne tento neduh nemôže vôbec prekazat, lebo na 90% hráme len doma vo dvojici s polovičkou :D. Takže hru sa spolu naučíme a spolu budeme hrať...

7.10.2020 09:24:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Coop
Mě taky plná kooperace vůbec nevadí. Vidím v tom jenom pozitiva. Všichni se můžou během hry i všem bavit, domlouvat se na strategii atd. takže se hraje v dobré náladě a uvolněně. Navíc když hraji s někým novým tak to hodně usnadní vstup do hry těmto novým hráčům. Můžeme hned začít hrát a pravidla a co mají dělat jim vysvětluju krásně při hře a dostanou se do toho krásně rychle. Jasně, ze začátku se hraje v podstatě tak že hraju za všechny ale to i u jiných her ale tady jak jsem psal se do toho rychleji dostanou a začnou hrát sami. Takže toto mě vůbec neodrazuje. Samozřejmě neříkám že by nebylo fajn kdyby tam přidali třeba nějaké scénáře kde by byla semi-kooperace. To by zase hru trochu ozvláštnilo až ji všichni budeme umět.

7.10.2020 09:37:23

minis
chapu spravne, ze ty miniatury budov nahrazuji barevne dlazdice? prijde mi, ze v zmeti sedivych miniatur se bude ztracet prehled, co je na desce ve srovnani s barevnymi dlazdicemi. tim spis, ze je to euro

EDIT: aha, tak ne. miniatury se pokladaji na ty dlazdice. stejne nejsem presvedceny, ze spis nebudou prekazet

7.10.2020 11:39:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Junik
Ty miniatury nejsou povinné a jsou pouze v té Deluxe edici. Stačí objednat obyč verzi a máš klid :)
A osobně mi to taky dává víc smysl. Sice to bude "pěkný", ale dost nepřehledný, dokud se nenaučíš vlastnosti ejdnotlivých budov.
______________________________________________________________
Kalkared: Precizní inserty, které pomáhají hry hrát i připravovat.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

7.10.2020 11:49:33

Miniatury
Tak určitě ze začátku budou víc zavazet než pomáhat ale jakmile si zvykneš co jaká budova s jakým vzhledem dělá tak už nebudeš potřebovat vidět na desky pod nimi ale hned budeš vědět o co jde takže pak už to může být více k užitku. No uvidíme až praxí jak se to osvědčí. Každopádně vždycky můžeš hrát bez toho takže není problém.

7.10.2020 12:27:23

Miniatury

Písali niekoľko krat , že sú navrhnuté práveže tak, aby nezavádzali.

7.10.2020 13:26:28

Core

Ja asi pujdu jen do zakladu bez miniatur, jsou sice hezke, ale je to tam navic a vylotene to nepotrebujes, ale nevylucuju ze to tam neprihodim v PM

7.10.2020 13:35:50

Dnešní nové odemklé cíle
Dnešní novinky:
- již avizovaný snadný scénář pro naučení první hry
- nový hlavní těžký scénář

Obojí dostupné k vyzkoušení již teď na tabletop simulátoru.

Nové karty v expanzi Frostlander - 2 startovací karty pro těžký mód, 6 pro normal a 4 dřevěné žetony pro generátor.

Dále 30 na zakázku vyrobených žetonů dřeva, 10 na zakázku vyrobených žetonů páry.

Deluxe verze - 8 nových miniatur budov.

Nová grafika hrací desky s více detaily.

Také zaslali na nacenění výrobci kolik by stály desky o tloušťce 2 mm a dvouvrstvé desky a uvidí co bude dál.

Již zveřejnili ochutnávku co můžeme čekat zítra - nové karty událostí rána a novou budovu.

Tak se můžeme těšit!



7.10.2020 20:00:10

Novinky z fóra
V základní krabici bude insert na zakázku.
Do krabice se vejdou karty i s obaly.
V krabici od Deluxe verze bude také insert.
Rozměry krabice 300x300x120 (Pro info - Změřil jsem to a je to stejná krabice jak u Taited Grail).
Neplánuje se kampaň na pokračování, jen různé scénáře.
Postupné cíle nebudou podle vybrané částky ale budou pokračovat na denní bázi.
Pokud backneš základní verzi tak později v PM můžeš upgradovat na Deluxe verzi (včetně stínování zdarma). Stínování za příplatek budou mít neúplní přispěvovatelé.

7.10.2020 20:45:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Scenare
Neviete niekto, kto vládne angličtinou viac ako ja ako je to čo sa týka scenárov? Je to niečo ako TWoM že je to základná hra a keď ťa to omrzí môžeš si hrať rôzne scenáre? Alebo je hra založená čisto na scenároch a vždy si musíš nejaký vybrať? Ako napr. Robinson ? Ďakujem

7.10.2020 21:51:28 | Upraveno autorem (porovnej)

to: JAHMANsvk

V kazdej hre si vyberies kartu scenara, ktora ti urci dalsie winning/losing conditions.

8.10.2020 09:37:39

Novinky
Dnešní novinky z komentářů:

Plánovaná herní podložka
Velikosti miniatur: menší mají základnu 20x30 mm, větší základnu 30x40 mm, výška je od 10 do 50 mm.


Dnešní update :

Ranní karty: Přináší vývzy které hráč může buď odmítnout (menší postih) nebo přijmout. Ale v tom případě pokud nesplní cíl tak přijde větší postih. V případě splnění přijde malá odměna. Jedná se o zajištění jídla, tepla, snížení nemocí atd.
Soumrakové karty: Balíček se bude vytvářet a měnit během hry v návaznosti na vašich předchozích činech. Bude zde ověřováno plnění vašich slibů.
V základní hře je 24 ranních a 43 soumrakových karet.
Dnes přidali do rozšíření Frostlander dalších 8 ranních a 14 soumrakových karet pro výšení znovuhratelnosti.

Nová budova - strážná věž (prevence kriminality)


Na zítřek slibují nový setup s názvem Frozen Grove - prý velká změna, změní to styl hraní.

8.10.2020 18:31:47 | Upraveno autorem (porovnej)

vek
odporucany vek - tuna 14 v kampani 16
chcem sa opýtať čo za etike rozhodnutia to budu?
da sa to hrať ako rodinna hra alebo su tam krute rozhodnutia typu zabi toho občana atd,..

8.10.2020 19:07:27

vek
Tu nik nepísal vek -14 len v jednom príspevku to bolo, ale platí to čo je na stránke +16. TWoM je od 18 a tam je to brutalne. Takže predpokladám že Frost punk bude miernejší. Občas ti niekto umrie, občas dáš deti pracovať nadčas a pod. Zabíjať tam nikoho extra nebudeš keďže ide o to uživiť dedinu a prežiť. Ale bez toho, aby hru niekto hral, ti to nikto nepovie čo presne tam tvorcovia dali. Orientoval by som sa podľa toho +16

8.10.2020 22:02:11

Vybíráme z Bazaru

Codeword Cromwell: The German Invasion of England
Codeword Cromwell: The German Invasion of England
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas