Frostpunk: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Frostpunk: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Jakub Wiśniewski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Mám za sebou první hru. Jsem nadšen! Zvolil jsem na začátek lehčí setup (z dostupného rozšíření z BGG) a podařilo se mi vyhrát. Hra trvala 3,5 hodiny a to jsem pravidla znal. Samotného mě ten čas překvapil. Vše ve hře krásně funguje. Komponenty jsou kvalitní, i když velké karty mi přijdou měkčí. Obaly vše vyřešily. 

 Pár poznatků:

  • Chce to opravdu velký stůl :D
  • Setup zabere tak 15 minut, když víš, co kam dát
  • Vylepšení generátoru je nutnost
  • Ze začátku potřebuje člověk hlavně dřevo, ale na konci hlavně uhlí 
  • Výpravy se vyplatí
  • V posledním kole přibydou mrtvoly téměř na 100 procent
  • Rozšíření s plastovými surovinami a stromy udělá hru hezčí
  • Pozor na kartu scénáře I/05, český překlad tam má poměrně zásadní chybu ("Pokud byla otočena #SC03", má tam být pokud nebyla)

 

Jaké jsou vaše dojmy?

24.1.2023 08:16:04

Jinak jsem včera nakoukal Braňa z Nihranie a objevil jsem ještě jednu věc co jsme hráli špatně: při úmrtí se žeton s lebkou otáčí na stranu s injekcí a posouvá se o jedno pole dolů - logicky když zemřel už není nemocný… Původně jsme žeton neposouvali… tak snad už jedeme bez chyb.

20.2.2023 13:54:03

Netvrdil bych, ze je hra o štěstí. Muže pomoct, to ano, ale ze by to kvůli němu neslo vyhrát pochybuju. Teda pokud se bavíme o normální obtížnosti.  chce to jen všechno dělat maximálně efektivne. Hra to určitě není pro každého, jinymi slovy, je to těžký jak prase. Dneska je móda koupit hru, dat max 10 her a jít od toho. Frostpunk chce hrát a poznávat poradně do hloubky, myslím ze tenhle rok nepotrebuju jinou hru. Fakt jsem ze hry nadšený, když vezmu v úvahu, ze je to čistá sólo hra, tak super práce, nikdy bych nevěřil ze bude sólo tak bavit. Podle toho co jsem zatim nahrál, tak mi přijde nejdůležitější okamžik po setupu, když se podíváte co přišlo za zákony, technologie, lidi, jak to vypadá na mapě a podle toho zvolíte strategii, pokud zvolíte špatně a nebo to v průběhu hry měníte, tak je to jistá prohra. Je to brutálně zábavnej hlavolam, ze kterýho ale nebolí hlava. 

13.3.2023 21:56:28

k tejto hre by sa hodila neoprénová podložka zo všetkými deskami, lebo tých je riadne

24.3.2023 12:29:38

Pokiaľ niekoho deptá, že je hra moc ťažká nech si upraví začiatočné nastavenie, pozrite si kartu společnosti na normální a na ťežkou a podľa toho si upravte začiatok na lehkou úroveň.

29.3.2023 18:49:24

Vybíráme z Bazaru

Mice and Mystics (německá verze)
Mice and Mystics (německá verze)
Akt. cena: 1190 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas