Friedrich - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 210 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Histogame
Rio Grande Games
Autoři: Richard Sivél
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaká je? dá se sehnat v čr?

nevíte o nějakém obchodě, který tuhle hru má?
Hrozně mě láká, herně, historicky i graficky.

videorecenze například zde
http://www.youtube.com/watch?v=z_mFOyMIdPM
4.12.2009 22:26:57

Friedrich-dojmy
Tak vcera vyzkouseno a dost se mi to libilo, oproti Marii ten hrac navic je fajn, navic treba zasobovani je tu o dost dulezitejsi, protoze nevyzasobovana jednotka po tahu hned chcipne cela. Ale prekvapila me delka hry. Neprislo mi, ze bychom hrali nejak pomalu, ale za vic nez 4 hodiny jsme se dostali tak do dvou tretin. Vyhral nakonec Friedrich, za ktereho hral nejzkusenejsi hrac a dobre si hlidal vsechny barvy, ktere jsme my potrebovali k zabrani mest potrebnych k vitezstvi.

30.12.2010 11:34:17

aneken
Tedy s tou delkou jsi me trochu zarazil, protoze jak pises to vypada na 6 hodin pomalu, coz se mi nechce verit. Nicmene po Friedrchovi pokukuju po tom uspechu s Marii :) Kdyz tam neni politika (tusim se tam jen otaci karty kazde kolo?), je to tedy ciste o taktice, presunu armad a soubojich?

30.12.2010 11:37:18

Richmond
Prijde mi, ze je to daleko vice o barvach. Friedrich drzel me na srdcich (hned dvakrat, jednou u Hannoverskych), Rusovi obsadil klicove krize a Rakusakovi piky. Kule pouzival na dozbrojovani, sikovne ustupoval, bylo videt, ze to ma nahrane. My jsem si vzajemne drzeli karty, ktere jsme potrebovali (ja jsem mel spoustu krizu a pik) a nedokazali se jich rozumne zbavit, cimz se nemohli dostat k ostatnim. Ke konci jsme zkusili par masivnich utoku, ale Prusak vsecky ustal. Fakt mi neprislo, ze bychom to hrali nejak pomalu. A urcite mi to prislo delsi nez Maria.

30.12.2010 11:44:24

All agasint one?
Je to tedy tak, ze vsichni (Svedi, Rusove a Rakusaci) hraji proti Prusku? Ti tri mezi sebou tedy nebojuji? Nemam nactena pravidla, jen co jsem odkoukal z Designer's Notes v pravidlech pro Marii.

30.12.2010 11:55:44

Richmond
jo jo, je to tak. CO se týká délky hry, je to dost proměnlivé, kvůli destiny decku. Jednou za čas se z něho tahá a dějí se různé historické události, které hru ovlivňují. A Friedrich v podstatě čeká, dokud mu nepříjdou ty správné historické události. Čili délka hry může být cokoliv mezi 1-4 h. Což někteří hráči kritizují. Mně se ten koncept ale docela líbí a zkusil bych si zahrát rád znovu. hrál jsem jen jednou, loni na zatroconu, tak doufám, že jsem ty pravidla moc nedomotal. celkově je to jako marie, ale bez té diplomatické tabulky, což je trošku škoda, na druhou stranu ten destiny deck tam zase vnáší prvek náhody, takže hra nebude nikdy stejná. a souhlas s tím zásobováním, ale zdá se mi, že je to až moc kruté, přece jen drobná nepozornost tě může stát celou armádu a pak se z toho člověk těžko vysekává.

13.1.2011 15:02:37

Vybíráme z Bazaru

Pulsar 2849
Pulsar 2849
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas