Forceball - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gigantoskop
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Po odpoledním čtyřhodinovém tréninku florbalu v tělocvičně jsme si se speedym zahráli pro změnu florbal doma na stole ... a to prostřednictvím této malé karetky. Obrázky jsou na můj vkus příliš "pokémoního" charakteru a ani tvrdost a kvalita karet není bůhvíjaká. Ovšem co mě naprosto "šokovalo", je neuvěřitelná náročnost téhle hry. Moje představa rychlé a pohodové oddechovky vzala záhy za své. Neuvěřitelné taktické manévry, spousta přemýšlení, propočítávání, taktizování. Spousta věcí, na které člověk musí myslet. Dobyvatelé vesmíru se mi po této první hře jeví jako oddychová záležitost :) (nebrat zase až tak vážně!)
Jde v podstatě o tohle:
dva hráči, jeden útočí a snaží se zahráváním různě silných karet přihrávek, driblinku a střel vstřelit branku, druhý brání a snaží se pomocí karet blokování, zachycení či vypíchnutí získat pomyslný míček na svou stranu a zaútočit, protože pouze útočící hráč může vstřelit branku. Pomocí vyložených karet ještě hráč získává rychlost, která ovlivňuje vykládání karet, navíc hráč může odebráním karty z rychlostního balíku podpořit vyloženou kartu. Dále jsou ještě na kartách ikony náhodné střely, rozhodčího, brankáře, časové tísně... je toho dost :) speedy se v tom vyloženě rochnil a užíval si to, tohle je hra přesně podle jeho gusta. Taky nakonec zvítězil 4:3 po třetinách 1:2,2:1,1:0
V naší, florbalem postižené rodině, tahle hra prostě nemohla chybět....
5.11.2010 23:09:28

to The Hammer
To musel být napínavý mač, který byl rozhodnut až v poslední třetině. Pro příště Ti přeji přesnější mušku.

5.11.2010 23:52:36

The Hammer
Prave si ju idem vyzdvihnut a tesim sa jak male decko:) Dnes som to cele cekoval na BGG a forceball.net a som fest zvedavy!)
..tiez som si najprv myslel, ze to je jednoducha vykladacka (za tu cenu akurat) ..ale je tam toho viac... (juchuu!:))
grafika sa mi praveze moc pozdava (koli nej mi udrela do oci, hend som objednal), taka amero-manga:D
skoda,tej tvrdosti karat..ale snad to bude oka..

anyway, ktorou ligou ste zacali? -zmakli ste tu najvyssiu hned na prvy krat?

Edit: ..a dame turnajik na zatrocone? ;)

23.11.2010 15:55:03 | Upraveno autorem (porovnej)

.klopčík
začali jsme tou nejjednodušší verzí, když ale po půlhodině nepadl ani jeden gól, přešli jsme raději hned na profiligu :) Nehráli jsme jen tu poslední verzi, kdy se góly tak nějak divně násobí, to už nám klasický sport moc nepřipomínalo...

že bychom na Zatrocon vzali florbalky? :)

23.11.2010 20:15:11

The Hammer
musia sa nasobit! no jemine, ved je to sci-fi sport!;)) [napr. ten worm-hole pass alebo black-hole shot..tak to uz je ine kafco. moc kvitujem:]..inak som nadseny, uz len z tych obrazkov samotnych, som si ich listoval namiesto pravidiel vecer pred spanim, nesklamalo, naopak;) ..a tvrdost karat nie je az tak katastroficka, ale hodil som to uz do obalov pre istotu;)

..imho by sme mohli-mali vziat, mozno by sa nazbieralo aj na nejaky ten turnaj ako sprievodna akcia:) a prva cena bude 'putovna opica'-hra Forceball:))

24.11.2010 08:38:10 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

Koupe
No 10teho jedu do svedska, takze se tam asi po tom podivam :o)). Docela mne to zaujalo.

24.11.2010 11:47:12

..prve dojmy po hrani..
Som prave (konecne!!) po prvom zapase predposlednej ligy (dablovane skorovanie je fakt extra level, to sa neda na prvu supu, uznavam uz) a som nadseny, ako som hadam z malej hry nikdy v zivote nebol!! (prehral som 5:4, nevadii)

Tato gameska mala urcite vyhrat nejaku medzinarodnu cenu a miesto toho je neznama, zastrcena.. fakt nechapem.. Pritom s prehladom 'strci do vrecka' kazdeho Kniziu, co poznam, nic sa mi na to nechyta ani len zdaleka!... (mozno prilis krute slova, ale tak to prave citim hehe:))
.. tolko toho je v nej 'na hranie'! ..a to sme ani nepreskumali (nehrali) vsetky jej takticke moznosti, hlavne vo faze Rychlosti..
..keby boli v hore hier diamanty, toto je jeden z nich imho urcite! Ciste, dokonale, v podstate jednoduche, akcne, funkcne...GENIALNE! Neviem teda, ci mam sam na to taky nazor..snad nie;) a ak ano, nenecham si ho len tak vziat!:))
(a aj artwork mi sedi ako maloktory, pocas hry desny RP, +kazdy vecer listujem obrazky, neveriim:))
euforia uplna...
(zehnam Ti Anekene!:)

28.11.2010 00:29:08 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

zpadla hra
No kdyz jsem nejak hledal nejake info o teto hre, tak ji spousta lidi objevila a zahrala si na Essenu 2007 a vsichni ji velice chvalili. Prijde mi ze pak musela nejak selhat distribuce nebo nevim protoze ta hra upadla v zapomneni. Treba na BGG je dotedka nezodpovezene jestli a jak lze tuto hru sehnat v US, a zda nekdo z evropy ji do US je ochoten zaslat.

28.11.2010 10:29:07

njn
ale par amikov, co si ju pochvaluju, ju ma, ale mozno ju maju z essenu.. ta distribucia tomu malemu publisherovi asi fakt zlyhala, skoda prevelika.. ale tusim aneken sa s nimi 'pozna', ked uz nic ine :D

Btw, mam pre Teba tu adresu (mozno aj pre inych, ak tam zavitaju): Dragons Lair, Kungsholmstorg 9, http://www.dragonslair.se/ ,malo by to byt v centre blizko stanice, maju otvorene aj v sobotu, este im napisem, ci to vsetko fakt maju a za kolko..
dalsi typ by moho byt Science Fiction book shop, tiez tam niekde v okoli..

28.11.2010 13:41:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Obaly na karty
Mate nekdo obaleny karty forceballu? Normalne jsem si nikdy zadny karty neobaloval, pac mi to neprislo potreba, ale tady je kvalita karet nic moc, tak bych si je i obalil. Nejak jsem nenasel na netu odpovidajici velikost obalu. Diky za pripadne rady

30.11.2010 20:05:43

..obaly
kary maju velkost MTG karat (bez 1mm) hodil som ich do ultra-pro (2-5/8"x3-5/8") a fici to zatial oka..
(rozmyslal som aj nad laminaciou, necham si to este prejst hlavou:)

30.11.2010 23:15:00

pravidla
Prelozil som pravidla, ked som sa cez vikend nudil s horuckou v posteli, len tak z cireho nadsenia:D
..neviem, ci ma vyznam zaberat tu tym miesto, kedze je ta hra v celom CSR asi tak 5x..:))
Ak by ale nahodou niekto chcel, staci ozvat, poslem .doc :)

May the forceball be with you!

30.11.2010 23:23:52

Pravidla
Ja s pravidlama problem nemam, ale urcite je sem nahod. Myslim, ze od toho tu tento srver je ;)

30.11.2010 23:27:51

.klopcik
A diky za info k tem obalum.

30.11.2010 23:34:08

oplprokop
tak ich este ucesem trochu, zavesim..

Ku tym obalom, upresnim predsa len: ak by boli o 4x5mm(SxV) mensie, sadli by tam presne, takto trochu plavaju, nic hrozne ale..
Nevidim do toho az tak, takze neviem, ci su na trhu nejake vhodnejsie..ale karty aj obaly maju oznacenie standard..

1.12.2010 00:00:56

Zatrocon
Tak díky .klopčíkovi jsem mohl na Zatroconu vyzkoušet a hra předčila moje vysoká očekávání. Lepší první dojem ve mně asi ještě žádná jiná karetka nezanechala. Stihnul jsem čtyři partie a ty stačily k tomu, aby ode mě hra dostala nejvyší hodnocení. Fakt jsem měl při hře pocit jak při lítém sportovním duelu. Škoda, že sehnat ji vypadá na nadlidský úkol...

18.1.2011 07:25:07

assad
No ja bych to videl tak, ze to nekdo naskenuje a kdo bude hru moc chtit, tak si ji doma vyrobi. Protoze je fakt smutny, kdyz si chcou lidi hru zahrat a je nesehnatelna. BTW. ja se ke scanneru dostanu nejdriv tak za dva tydny.

18.1.2011 08:51:33

druhy dojem: reprinted! :D
..tak tato paradna karetka je konecne vonku!

http://www.impactminiatures.com/index.php?option=impactgames_profile&id=IG_FBAL

..toz fajna cena teda ostala.. a povodne ilustracie detto (imo super) + v dizajne kariet pribudla informaca o nasledku manevru, cim odpadava potreba referencnej karty..
Pravidla su udajne podrobnejsie/detaelnejsie a pribudla jedna vyukova liga.

22.9.2011 12:26:41

Vybíráme z Bazaru

World of Warcraft: Wrath of the Lich king
World of Warcraft: Wrath of the Lich king
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas