Forceball - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gigantoskop
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidla

Mam ve hre jednu nejasnost... priklad: Obrance zahral manevr se silou 7. Ja jako utocnik si na svem tahu vezmu jednu kartu, zvysim si rychlost a nejsem schopny (nebo nechci) na manevr odpovedet. Pokud nebyl manevr Interception, tak si vezme obrance odmenu a ja utocnik zacinam dalsi utok. Je to tak? Zacinam tedy tah dobranim dalsi karty? Jde mi o to, ze si utocnik pri ustupu dobira dvakrat tu pocatecni kartu a nejsem si jistej, jestli to hrajeme dobre. Diky za nazory a odpovedi.
14.1.2011 17:44:54

.
jj dobre
tahat na zaciatku (svojho) tahu moze aj O aj U // a tahu nemusi, ak nechce

btw, preco vobec zvysovat silu, ak chces pustit manever? ...speedpile ide predsa na ruku.)

16.1.2011 22:27:44 | Upraveno autorem (porovnej)

.klopcik
No pokud vim, tak speed pile se bere do ruky, jen kdyz padne gol. O to mi moc neslo. Jde mi o tu posloupnost tahu. Neni to v tech prvidlech vubec reseny. Kdyz teda jako utocnik pustim manevr, tak jak to funguje dal?

Muj tah: vezmu kartu, zvysim rychlost a nechci odpovedet na manevr.

co dal?
Napadaji me tyto moznosti:
---------------
a) Obrance si vezme odmenu, sklidime karty s manevry a ja okamzite musim okamzite zahrat novou kartu manevru (bez toho aniz bych si znovu bral kartu a menil rychlost)
b)Obrance si vezme odmenu, sklidime karty s manevry a ja jedu od zacatku cely svuj tah (karta,rychlost,manevr)
c)Obrance si vezme odmenu a jelikoz jsem ja odehral svuj tah, tak je na rade obrance (karta,rychlost,manevr)

Prijde mi, ze neni v pravidlech presne napsany jak postupovat v takoveto situaci.

17.1.2011 12:50:35

oplprokop
fuha,..no mam za to (mozem sa mylit) ze si beru vzdy speed-piles (inak by hand-table menezment bol o polovicu chudsi)..zistim to od autora, dam tu vediet.

postupnost, ak viem, ze nechcem odpovedat na obrancov manever: vezmem kartu (takticky mozem a nemusim vziat stresovu, pozor!) a vyhlasim, ze neodpovedam na manever- nehram ho. Okamzite potom sa vyhodnocuje nasledok superovho manevru.
Potom zacina v novom utoku utocnik, nech je to ktokolvek.

a) - nie, cele zle
+ kartu si na zaciatku svojho tahu MOZES brat vzdy.
"a ja okamzite musim okamzite zahrat novou kartu" -preco, odkial toto? :)
..ako utocnik v nasledujucom utoku (lebo obranca, ktory vyhral manever, nezahral Interception alebo iny manever nezmenil Brankarom na Intercetion), MOZES v dalsom utoku zahrat manever a pred tym si (ako vzdy) mozes zobrat kartu.

b) -ano

c) -nie, novy utok zacina VZDY utocnik, obranca reaguje. (ak by U passol manever, O ziskava loptu a je v dalsom utoku uz utocnik)

:)snad som to jasne napisal, ak nie, ospravedlnujem sa, este jeden spanok po ZC a napravim to;)

17.1.2011 19:19:25

.klopcik
Ok, diky moc.

17.1.2011 20:17:28

Můj dotaz
Pokud jsem fauloval a přistihl mne rozhodčí - může soupeř zahrát úspěšně Štastnou střelu?

14.5.2011 19:19:59

rozšíření dotazu...
A co Šťastná střela po dobrání stresové karty?
Na což navazuje dotaz třetí... pokud si v rámci fáze "Rychlost" měním například 3 karty z ruky za nové. V pravidlech je, že akce stresové karty se projeví. Jenže já vidím jen vrchní kartu balíčku. Mám si tedy po jedné vyměňovat, než řeknu stačí a nebo si nechci vzít "stresovku"? Nebo vyměním všechny karty zaráz a doufám...

14.5.2011 20:16:29

jankie
odzadu:
nie, nemoze (odporuje definici pouzitia s.strely a aj def. faulu)
nie, podobne..
tusim sa moze prejavit stres, pravidla menuju pripady, toto je tusim jeden z nich:)
(+karty sa beru vsetky alebo ziadna)

15.5.2011 14:14:39

.opčík
Vycházím z překladu (tvého?) a slov "vyhrává útok"...

Z definice faulu:
Ak je to karta s rozhodcom, rozhodca faul videl. Manéver je neplatný a súper -vyhráva útok- so svojím posledným manévrom.

Z definice stresu:
Ak si potiahneš stresovú kartu, tvoj ťah okamžite končí a súper -vyhráva útok- so svojím posledným manévrom.

Z definice šťastné střely:
Ak si útočník a -vyhráš útok- s Dribble alebo Pass, môžeš z ruky zahrať kartu so šťastnou strelou.

A k třetímu dotazu: vtip stresové karty je v tom, že o ní vím a je stres si ji vzít či ne... líznutím naslepo více karet tento princip poruším (sice výměnou za ještě větší stres, ale připadá mi, že to "naruší" hru)

15.5.2011 14:28:27

jankie
seva..az teraz som si tu vsimol post.. :)
..sa mi dost pozdava Tvoj vykombeny nahlad, len sa obavam, ze by to znamenalo moznost castejsieho a hlavne moc jednoducheho vyuzitia stastnej strely a zalezalo by od zamiesanych karat, kto ich viac dostne na ruku...imho.
Nemam po ruke original, tam su v pravidlach faq, a tusim sa to tam riesi, pak pozrem..mozem sa samozrejme mylit..ale ..vychadzam z nasledovneho:

1.Hrá sa na manévre, na kt. sa reaguje vylozením iných manévrov, ak neodpovies/nezareagujes (nechces al. nemozes), prehras manever. (zakladna liga, podmienky vylozenia manevru,vyhra/pehra manevru)
2.Mozes vyhrat manever, aj ak super odpovie (faul sa viaze na vylozenie manevru)
3.Stastnu super zahra, ak neodpovedas na manever (dva krat zdoraznena nemoznost zmeny rozhodnutia na ‚reagovanie’..
..no mne to pride ako nesplnenie podmienky vylozenia stastnej strely..resp. viaze sa to na ine okolnosti slov 'vyhrava utok' ..:D

Stres: obavam sa, ze to je tak ... a jedina moznost, ako sa vyhnut stresu, je liznut ho v ramci odmeny za vyhraty manever. (toto je imo aj jediny pripad, kedy karty nevdi super a beru sa skryte, v ostatnych sa dokazuje, ze je to bez stresu.. aspon mne to tak pride a hral som to zatial tak.. : -)

26.5.2011 10:52:29

Speed pile
Ahoj, chci se zeptat, zda se koukáte do svého balíčku rychlosti, nebo ne. V pravidlech jsem to nenašel a docela dost to ovlivní hru, když útočník vystřelí např. se silou 12 a vy vyprázdníte na obranu svůj speed pile a zjistíte, že mátej jen obranu 10. My se na složení balíčku nekoukáme, ale chci se ujistit.

když místo rychlosti měním např. 3 karty, tak lížu postupně, když je např. 2. stresová tak si mohu zvolit, jestli ji vzít a soupeř je na tahu, nebo ji nevezmu a měním takto 3 za 1, je to tak?

6.7.2011 14:40:19

Elnie
kukam/e, poradie sa nesmie menit

imo najprv odhodis isty pocet kariet a az potom beries tento pocet. ak takto dobrana nejaka stresova, konci doberanie a super vyhral poslednym manevrom lebo stres.. to iste 'rychlost na manevre'.

inak finta: v tychto pripadoch pri doberani posuvame o1cm nahor postupne karty tak, aby bolo vidno len, ze to nie je stres, super tak nevidi hodnoty.. :-)

6.7.2011 20:27:40

.opčík
to není finta, to je podvod :-D

a my asi koukat na balík nebudeme, aspoň bude člověk pozornější :-)

6.7.2011 21:26:56 | Upraveno autorem (porovnej)

základní otázka
Měl bych po první hře jednu asi hloupou, nicméně důležitou otázku. Jak vlastně probíhá vykládání manévrů. Vyložím útok síly 2 - obránce obranu 4. Musím teď:
a) vyložit útok 2 (a nebo více) abych alespoň dorovnal rozdíl síly manévru obránce
b) vyložit útok alespoň 4 abych dorovnal sílu manévru obránce

předpokládám správně je b)
A může tedy nastat varianta, že např. během celého jednoho útoku oba hráči dorovnávají např. sílu 2 stále dokola až jeden pasuje ?

3.9.2012 21:54:57

panzer
jj, přesně tak jak píšeš. Stát by se to mohlo, stejně jako když vyházíte celou ruku při úvodním vhazování :-)

3.9.2012 22:48:58

Elnie
Díky za rychlou reakci.

3.9.2012 23:25:12

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions: The Once and Future Kang
Marvel Champions: The Once and Future Kang
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas