Flying Colors - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Relative Range
Autoři: Mike Nagel
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má někdo?

Přemýšlel jste někdo nad Flying Colors? Mě to začalo docela zajímat, ale rád bych věděl víc... jezuro? :-)
8.6.2011 09:36:19

včerejší test
Včera jsme tuhle fešandu konečně poprvé otestovali s Hrabiněm (v rámci naší akce "Alespoň jednou za měsíc novou wargame") a strašně se nám to líbilo. Dali jsme si jen takový cvičný skirmish se třemi lodičkami každý, abychom pochopili základní pohyby a akce, ale i tak to bylo naprosto skvělé. To co psal jezura o důležitosti větru je naprostá pravda, člověk se musí naučit, jak s lodmi manévrovat a hlavně kdy se vypaltí střílet. Navíc jsou tam možnosti střílet do plachet (snižuje manévrovatelnost lodi) nebo do trupu (snižuje útočnou sílu a v ideálním případě pošle loď ke dnu). Co je parádní, že lodě nejsou žádné ořezávátka, vydrží docela hodně, takže se pálí o106, poškozenou loď můžete i zahákovat a pak rozhodne boj muže proti muži, je tam i driftování, v závislosti na směru větru, můžete zakotvit a kolem kotvy se otáčet, no je to prostě jedním slovem nádhera :) A to jsme se ani nedostali k systému commanderů a vysílání rozkazů, lodě do určité vzdálenosti od admirála jsou in command a můžou se hýbat spolu, osamělé lodě se pak aktivují zvlášť a můžou mít různá omezení.

Je mi jasné, že na to budu celý dnešek myslet...ach jo! Honem další hru, ideálně už plný scénář, ta atmosféra je naprosto skvělá.

21.9.2011 09:49:30

Kandelabr
Co k tomu jiného říct, než DĚKUJI!!!!!! :D Zase v tom pojedu.. úplně to cítím v kostech! :D

21.9.2011 10:17:33

SSZGSA
a dobře uděláš, je to skvělé. nemůžu se dočkat další hry. A přitom pravidla nejsou nijak šílená. Ale možností je tam požehnaně :)

21.9.2011 10:35:20

kandelabr
Problém je, že těch dobrých her je v poslední době opravdu moc. Vetšinu her si člověk zahraje 1-2x a jde na další hry. A pak se za půl roku musí učit pravidla znova.

21.9.2011 10:59:00

parxel
ale tahle je fakt vynikající :)

21.9.2011 11:13:45

kandelabr
No vzhledem k tomu, že jsem přemýšlel o War galleys, tak si to dávám do hledáčku jako alternativu. Jenom mít čas a peníze. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se přísun nových her na chvilku rok zastavil.

21.9.2011 11:36:13

No ty jo
GMT, wargames, prostředí plachetnic? Ooooohhhh - měl jsem v hledáčku 4 hry, mám 5.....
A nebýt toho, že tohle nebudu mít s kým hrát, nekoupím si ji jako první. Nicméně i kdybych ji měl mít jen jako suvenýr, tak si ji koupím, tohle je totiž "srdcovka".

21.9.2011 11:45:45

Hmmm
Že já vůl klikám na linky od GMTgames.. :D Už to dělat nebudu! :D Je jasné, že tohle pujde do řady..

Mě ta hra nezajímala.. nojo.. pak si něco člověk přečte a je to v tresce! :D

21.9.2011 12:05:02

Parxel
"Problém je, že těch dobrých her je v poslední době opravdu moc. Vetšinu her si člověk zahraje 1-2x a jde na další hry. A pak se za půl roku musí učit pravidla znova"

Jo tak v tomhle s tebou absolutně souhlasím.

btw War Galleys mám taky v merku (možná někdy...:) )

21.9.2011 12:11:21

kandelabr
Uz delsi dobu po tyhle hre koukam, dlouho se vyhybam jeji koupi, ale po tomhle to uz dal nezvladnu. Dekuju pekne.

21.9.2011 12:20:38

bezy
rádo se stalo :) v tomhle jsme všichni na jedné lodi :)

21.9.2011 13:00:16

Kua práce sakra dete uz nekam
Flying Colors jsem tak trosku zamerne prehlizel.. No jo no. Asi jsem taky v tom :-( Ale bylo by fakt fajn po vzoru hrabinha a kandelabra ty hry i hrat... :-)

21.9.2011 13:06:21

Kandelabr
Takže lod plná zatrolenců jako já , polda, ty, hrabinom bezy atd... hmm.. tak to pujdeme ke dnu dřív než zafouká vůbec větříček. :D

Rozhodně chci být zástupce kapitána.. ten se po prkně jen tak neprojde.. :D

21.9.2011 13:20:02

4 hraci
Celkem by me zajimal multiplayer.. To pak muze byt poradna rezba. Vic lidi, vic lodi, vic zabavy. A co herni doba?

21.9.2011 13:33:42

přijeďte dneska do brna
budem to asi s hrabiněm ukazovat. já se tak těším!

SSZGSA: jestli ty jsi kapitán tak já budu dirigent lodního orchestru. loď se poápí, ale kapela stále vesele hraje.

21.9.2011 13:34:27

Polda
tak multiplayer bude určitě fest řežba, i když jistě to bude dva na dva. Ale i tak to bude jistě zajímavé, rozhodně musíme zkusit.

herní doba bude dost záležet na velikosti scénáře a počtu lodí. Jsou tam menší scénáře, které podle mého za dvě hodinky jdou odehrát, ale pak jsou tam macci-trafalgar např. je na všechny tři mapy! jedna mapa má cca 90x60cm. to už bude na dýl. ale dá se hrát i jenom skirmish, jako jsme hráli včera my, tj. vezmeš několik lodí, dáš je proti sobě a bojuješ bud do úplného vítězství nebo na daný počet kol.

A v druhém dílu série (jo, už to má druhý díl) Serpents of the seas jsou i menší lodě a scénáře zaměřené i na menší bitvy-duely atd. Samozřejmě nejenom.

A takové ty drobnosti, u kterého zaplesá srdce každého wargameraNapř. Můžete si samozřejmě dělat své scénáře, ale pravidla pro vítr jsou dělané pro severní polouli. Takže tam píšou, že pokud byste chtěli mít své scénáře na jižní polokouli, změnte prosím otáčení směru větru z clockwise nad counterclockwise. Plus to, že lodě mají různý dostřel v závislosti na roku scénáře (hráči ASL jsou na tohle zvyklí, viz. rostoucí pšenice, žeano :) ). jo a taky je důležité jestli střílíte po větru nebo proti, jsou z toho pak taky bonusy či postihy. krása.

21.9.2011 13:48:00

Takže jako v reálu
Střílíš proti větru? Menší dostřel. Máš flotilu na návětrné straně? Sice určuješ přiblížení, ale je ti to houby platné, protože spodní (nejtěžší) děla si moc nevystřelí....

2 na 2 to být nemusí - zrovna ten Trafalgar bych si dokázal představit jako bitvu jeden proti dvěma.

21.9.2011 13:54:27

Soliter
Ako to vyzera s pravidlami pre soliter? Viem, ze hra je 1-4 a na stupnici GMT Soliter je uplne na vrchu ale skusali ste niekto? Ake to je?
Zaujima ma to, lebo by som to asi hraval najcastejsie sam. Napiste mi prosim, ze to ako soliter za vela nestoji, nech to nemusim hned objednavat ;)

21.9.2011 19:56:10

včera další hra
tak se nám opět včera podařilo zahrát, tentokrát už jeden z menších scénářů (6 španělských lodí proti 5 britským). A byla to paráda, i když tedy mí britové značně utrpěli. Velmi důležité je držet formaci a hlavně čekat s výstřelem na tu nejlepší chvíli, z blízka dokáží být děla opravdu velmi silná. Vynikající hra, doufám, že co nejdříve zase zahrajem.

22.9.2011 12:37:58

a další hra
tentokrát jsme zahráli s eyronem, on za frantíky, já za anglány. Francouzské 4 lodě se vracely trošku pomlácené od Trafalgaru (vlajková loď už začíná s 6 poškozeními trupu), když tu je překvapí anglán (3 lodě). Malý scénář, délka 12 kol. Hráli jsme tři hodiny a fous a byla to zase paráda. Lodě začínají scénář velmi blízko sebe, takže se střílelo už od prvního kola. Eyron mi hlavně šil do plachet (francouz na to má bonus), takže mé lodě měly brzy velmi omezené manévrovací možnosti, já mu zase šil do trupu a snažil se mu snížit útočnou sílu. Ze začátku měl frantík celkem navrch (plachty je snazší zasáhnout a je třeba jen 3 poškození plachet, aby se to projevilo na lodi), ale pak se mi podařilo zasáhnout mu jednu loď a té bouchla prachárna a šla hned ke dnu, čímže jsem vyrovnal náskok. Sice pak jednu mou loď krásně vlíkal do smyčky a zbavil ji plachet, takže jen smutně driftovala po směru větru, ale stále byla palbyschopná a vytrvale mu sázela poškození, i když ji nakonec dostal. Pak jsem mu potopil další a další poškodil, ale tou dobou už byly všechny mé lodě bez plachet, takže manévrovat jsem už moc nemohl :) vytrvalým vyčkáváním na správný okamžik jsem nakonec zvítězil, ale lodě byly tedy dost v katastrofálním stavu a navíc jsem měl zraněného kapitána.

Nádherná partie, sice pořád nemůžu tvrdit, že bych věděl, jaká je dobrá strategie, ale bylo to hrozně napínavé (eyron si koncem hry musel házet na to, jestli se nestáhne kvůli morálce a nedá mi automatické vítězství) a v jeden okamžik hořely asi tři lodě zaráz, k tomu ty moje bez plachet, no byl to impozantní pohled. Nebo útěk mého kapitána z poškozené obklíčené lodi, no krása :) a konečně jsme partii dohráli až do konce. vynikající.

4.10.2011 09:40:00

kandelabr
Já vůl se nepodíval sem do diskuze a splácal zápis ze hry :-) Takže zájemci mohou okusit i můj úhel pohledu na bitvu :-)

6.10.2011 15:10:53

chjo
vy me stvete panove...

6.10.2011 15:21:51

El Ferrol
Taky jsem hrál v pondělí El Ferrol - scénář napadení španělů angličany, který zmiňoval kandelabr. A opět super zážitek. Drtivě jsem prohrál a to jen kvůli jednomu špatnému admirálskému rozhodnutí na začátku. Prostě jsem zvolil špatnou formaci, neodhadl vítr a udeřil ve špatném místě španělské formace. A to je na tom úžasné. Hru vyhráváte a prohráváte kvůli velkým rozhodnutím (platí to tím víc, čím větší bitva to je). Mikromanagementem lodí, který pak nastane v bitevní vřavě už toho tak moc neovlivníte. Prostě tam jste, pálite, co to jde, manévrujete, co to jde, ale ve skutečnosti, už jste obvykle vyhráli nebo prohráli podle toho, jak jste navedli svou formaci jako celek.

6.10.2011 21:36:58

cape henry
Vzali jsme s Jendou první bitvu pár překlepů v pravidlech hromada nepříliš dobrých taktických manevrů a dvě vybuchlé lodě užasný hned bych dal další, jak řekl brtský severní generál je to něco úplně jiného než bojovat na zemi loď prostě jede a když se rozjede nejde zpomalitzase pokud si najedete špatně do větru tak neuděláte vůbec nic

18.1.2012 08:54:39

nové living rules
http://www.gmtgames.com/living_rules/Ship_of_the_Line_RULES-2012.pdf

18.1.2012 10:16:38

Vybíráme z Bazaru

Citrusy - insert
Citrusy - insert
Akt. cena: 49 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas