Flying Colors - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Relative Range
Autoři: Mike Nagel
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má někdo?

Přemýšlel jste někdo nad Flying Colors? Mě to začalo docela zajímat, ale rád bych věděl víc... jezuro? :-)
8.6.2011 09:36:19

Objednáno
Objevil jsem jí teprve nedávno. Hru jsem objednal i s rozšířením Ship of the Line a začínám louskat pravidla. Těším se na ní jako malý kluk. Jezura jí chválil :-)

8.6.2011 10:06:55

vs 1805: Sea of Glory
Mě by zas zajímalo, když jste vybírali Flying Colors, jestli jste zvažovali i 1805 a proč jste se jak rozhodli?

8.6.2011 10:31:27

sjone
1805 je blokovka, ty mě tolik neberou.. Navíc tolik nemusím Napoleona a 1805 nemá takové rozpětí scénářů..

FC má podle všeho několik různých bitev.. ale jsou to spíš odhady, moc toho o tom nevím :D

8.6.2011 10:38:14

KungPao
Aha, díky... já jsem si to nepřečetl a rozklikl nálepky v domnění, že to jsou countery.

8.6.2011 10:52:56

to KungPao
Ještě máš další možnost a jmenuje se Close Action a má dva rozšíření :-).Koukni Boardgamegeek.

8.6.2011 10:59:53

Sjone
Mě u této hry fascinuje a jde "pouze" o střet dvou flotil na moři. V tomto případě mi nejde o diplomacii, zajišťování surovin, strategický vliv a podobně, ale o manévry flotil a jednotlivých lodí ovlivněné jejich vlastnostmi, větrem.
Takže o 1805: Sea of Glory jsem neuvažoval a z mého pohledu to není alternativa k FC.

8.6.2011 11:03:18

Trafalgar
Další možnost:
http://boardgamegeek.com/boardgame/41198/trafalgar

8.6.2011 12:45:50

o teto hre
uvazuji velmi, poohlizim se po nejakych lodich a tohle mi bylo ve vlakne o wargamesach doporuceno a hodne se mi to zamlouva. Ted jenom bojuji s tim porusit stop stav:-)

8.6.2011 17:50:37

První dojmy
Mám za sebou tři hry plus jedna soliterní. Zatím se to líbilo všem třem hráčům, ale teprve do toho pronikáme. Myslím, že příště už bychom měli konečně hrát podle pravidel :)

Mě se to samozřejmě taky líbí, ale já už začínám být GMT fanatikem, takže můžu mít zkreslený pohled. Ale pro mne tahle hra má prostě duši!

Je to čistá taktika na hexové mapě. Žádné karty, žádné eventy. Jen moře, vítr a lodě. Každá má jméno, a když do těch scénářů trochu proniknete, začnete si je pamatovat. Pokud nevíte, jak vést námořní bitvu na konci 18. století, nebudete vůbec vědět, co hrát. Ale to na zábavě neubere. Jsou tam scénáře od hodinových po celodenní, možná i víkendové.

Negativem je dost počítání. Tím nemyslím jako v eurovkách, to vůbec ne. Tady můžete hrát čistě pocitově. Ale když vystřelíte z děla budete muset spočítat tři čísla v různých tabulkách s různými modifikátory. To dost spomaluje hraní. Může to někoho odrazovat, ale myslím, že se to člověk časem naučí. Já se to ještě nenaučil :)

Všem, kdo to budete zkoušet doporučuju, stáhněte si Living Rules 2011. Je tam jedna novinka, která odstraňuje některé nerealistické manévry. A kdo váháte, nabízím se k testovací PBEM hře na VASSALu.

8.6.2011 19:51:08

Jezura
je nejaka alespon minimalni sance, ze to zaujme i zenskou cast herni populace?:-)

8.6.2011 21:07:23

Ringo
Ne :D

8.6.2011 21:19:41

Sydo
jeste ze je v nutnem poctu hracu ta jednicka:-)

8.6.2011 21:43:30

To Ringo
Kamarade, perfektni dotaz...:)

8.6.2011 22:24:39

Ringo
Moje drahá polovička by nehrála asi nic od GMT :) A popravdě by mne zkoušet zrovna FC s nějakou babou ani nenapadlo..

9.6.2011 12:33:44

To Sydo
Kamaráde, perfektní odpověď.. :D

9.6.2011 15:21:45

Fotky
Jak koukám na ty fotky, mám hrozné nutkání si to pořídit. Doufám, že to uvidím na warconu. Berete to s sebou někdo?

24.6.2011 09:06:37

sjone
Já taky :D líbí se mi to moc..

Jak moc je to složitý ve srovnání s....čímkoliv jiným? :D

24.6.2011 09:33:10

KungPao
Co jsem koukal do pravidel, tak mi to zas tak hrozný nepřišlo a hlavně tam byla spousta obrázků s příklady. Na druhou stranu, když jsem koukal, k čemu všemu je tam nějaký žeton, tak to asi až taková sranda nebude... ale láká mi to fest.

Hlavně ten začátek kola. Hodíš na vítr a podle toho se pak lodě můžou lodě hýbat. Podle větru úplně letíš, ale proti se prostě nehneš, ale když natočích plachty, tak do stran je to taky paráda.

24.6.2011 09:35:56 | Upraveno autorem (porovnej)

sjone
Jo já znám tohleto "tak hrozný mi to nepřišlo" :D Pak to člověk vytáhne na stůl a vůbec netuší... ale láká mě to děsně moc.. Kdyby to bylo za 750 tak už je určitě moje :D takhle si asi ještě chvíli počkám, ale stejně to jednou pořídím...

24.6.2011 10:02:58

KungPao
Já se znám... To by nebyl jen základ, ale hned rovnou obě rozšíření a alespoň ta dvě C3i kvůli těm scénářům... Co bych dělal, kdyby mi to vyprodali?

24.6.2011 10:19:09

Sjone;KungPao
Je to přesně tak. Domů dorazila nejen hra, ale i rozšíření (jedno) a časopis C3i s trafalgarskou kampaní. Když mi volali z Tomových her, domluvili jsme se, že se zastavím druhý den, ale nešlo to vydržet a byl jsem u nich do hodiny. A to i přes to, že mi bude chvilku trvat, než se svojí angličtinou proberu pravidly.

24.6.2011 10:44:52

hrali jste to uz nekdo poradne
nepodelite se o dojmy? Ja porad vaham a nerad bych koupil neco, co po roce zase budu prodavat v bazaru se znacnou ztratou:-)

24.6.2011 14:50:25

ad vítr
O té změně větru to tak moc není. Pravděpodobnost, že se behěm scénáře změní je celkem malá (a ještě menší dle nových linig rules). Ale jinak, i když je ten vítr statický, je to především o větru a o tom, jak s ním dokážete naložit. Zítra mne v pořadí asi čtvrtá hra (proti někomu) :)

24.6.2011 15:20:23

Zážitek
Mám za sebou konečně pořádnou námořní bitvu: scénář Cape Henry, střet flotil o osmi lodích v rozbouřených vodách. A přestože to nebyla moje první hra Flying Colors, až teď jsem pocítil, jaké to je velet celým flotilám, bojovat ve formacích a dělat špatná strategická rozhodnutí. Pocítil jsem, že na tomhle bojišti nejsou pánem velitelé posunující žetonky, ale vítr! Ne že by se měnil, to ne. Ale tady vyhrává ten, kdo dokáže "cítit", jak vítr loďstvo požene a dokáže toho náležitě využít. Dokonce jsem při včerejší hře měl pocit, že vidím, kdy jsou v té rozbouřené vodě lodě nakloněny tak, že nejsou schopnt pálit ze spodních palub, což při pohledu na linii nepřátelských lodí v opačené pozici není pěkný pohled. Viděl jsem i jak má Britská flotila v chaosu zběsile pálí na všechny strany, aby se ubránila Francouzské utahující se smyčce. Neubránila se...

12.7.2011 15:37:05 | Upraveno autorem (porovnej)

To Jezura
Nádhera.. :) Když jsem to četl, úplně jsem viděl jak se to na tom moři houpe.. :) Jen doufám, že to někdy uvidím na živo.. :)

Opravdu pěkně popsané.. a navnadilo mě to.. :) Děkuji..

12.7.2011 16:47:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Bot factory CZ
Bot factory CZ
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas