Fields of Arle - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Feuerland Spiele
Filosofia Editions
Z-Man Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DC

Dojmy

Hrál někdo, jak se vám líbí?? Já to hrál cca 5x , přijde mi to jako mix několika Rosenbergových her, ale dobrý .-). Zajímaly by mě názory ostatních .-)
17.8.2015 16:47:18 | Upraveno autorem (porovnej)

já hrál asi 3x
a nepřijde mi to jako mix, ale čistokrevnej rosenberg :)

Líbí, taková HC agicola :) ale méně zlá

17.8.2015 20:12:56

DC

Pelly
Mě to přišlo jako Agricola, Glassroud a Caverna dohromady. Spousty možností, jen ta grafika se mi vůbec nelíbí :-(. A možná to mohlo být o 2 kola kratší, ale jinak fakt super :-)

18.8.2015 10:11:20

DC

všem
Hráli jsme po dlouhé době a je to fakt parádní hra :-)

2.2.2016 18:03:34

DC

všem
Zkusil jsem i solo verzi a opět hra nezklamala :-)

10.12.2016 15:12:37

hráli jsme
jednou ve dvou lidech a je to fakt pěkné, pokud je tomu ten Feast of Odin podobný, tak se mi to líbí. Jen variabilita opět minimální, si myslím :)

10.12.2016 15:43:11

DC

kew
Odin mi přijde ještě složitější, komplexnější, promakanější... :-). Už se těším, až ho budu mít doma :-)

10.12.2016 17:12:32

variabilita a agricola ve dvou
Ahojte. Jak vnímáte variabilitu a ohratelnost této hry? Trochu zvláštní otázka - hra téma pěstování, chování... prostě farmaření - raději Agricola ve dvou nebo tato hra? Díky.

30.7.2017 09:02:53

hm
a je to už niekde dostupné?

30.7.2017 11:34:44

stOKYi
...u nas asi nie, ale v zahranici mimo cz alebo sk sa da zohnat.

30.7.2017 13:20:42

Tak mame za sebou 13 hier v dvojke. Urcite to nie je lepsie ako moj kraľ € agricola, avsak stale je to vysoko nadpriemerne euro. Stale je priestor k zlepsovaniu a motivuje to, rekord mam 119,5 bodu, videl som skore cez 130. Je to poriadny sandbox, ciest ako to hrat je neurekom. Ano, 1-2 kolo su trochu naskriptovane, uvital by som trochu viac nahodneho setupu, takto to je myslim ze 9 budov z 18, ktore prichadzaju nahodne. Od nich sa potom dost vyrazne meni cesta ako hrat. Som naozaj prekvapeny ako to cele funguje. Super a odporucam, v dvojke nie je vela euro hier lepsich, ktore sa daju takto ohrat az na kost a stale je co objavovat. 

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

12.6.2021 08:26:50

@stOKYi I ve dvou máš pocit, že je Agricola lepší? V momentě, kdy máš karetní rozšíření, už aspoň netočíš jen těch 14 stejných profesí, takže pak je to hratelné (samotný základ už jsem pak ve dvou kvůli tomu nedostatku karet prostě hrát nechtěl). Ale stejně mi přijde že Arles jsou jako dedikovaná dvojkovka lepší. Ale hrál jsem to jen jednou, no :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

12.6.2021 13:22:22 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kew tak neviem či je to lepšie, ale mňa Agricola baví viac. Je pravda, že vždy hrávame so všetkými balíčkami a s rozšírením, ale aj keď je tých kartičiek profesií menej, tak malých vybavení je neúrekom a tie sa kombia s profesiami. Čiže tam tá variabilita je väčšia plus herný plán je náhodnejší. 

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

12.6.2021 21:48:19

Po odehrání mnoha her na sólo a několika ve dvou musím přiznat, že variabilita je opravdu minimální. Resp cest jak si hrát je tam spousta, ale některé se mi zdají prostě a jednoduše ostře lepší než jiné. To podobné platí i pro budovy, které se v rámci přípravy hry losují. Mimo to mi přijde škoda, že v základu není více “hlavních” budov, aby se i ty mohly losovat. Nicméně pořád mi to přijde jako hodně solidní hra, a to i v sólo hraní.

Rekord mám 126,5 bodu na sólo, 122,5 ve dvou (ale soupeřka se to učila, takže mi to docela zjednodušila). K vysokému skóre je dle mého potřeba vhodná konstelace nalosovaných budov. 

8.7.2022 09:48:56

tak jsem se po nějaké době zase vrátil k solo hraní a podařilo se mi posunout TOP na 130,5 VP!

Zajímavostí je, že jsem nepostavil žádnou akční (žlutou) budovu, kterou jsem doposud považoval za klíč k dobrému skóre…

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

21.7.2023 15:01:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Nový rekord: 135 VB

Oblečení a stavební materiál:    27
Vybavení stodoly:    13
Cestování:    10
Nástroje:    8
Zboží:    0
Body na desce:    77
Zvířata:    0

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

18.8.2023 21:09:05 | Upraveno autorem (porovnej)

tak jsem se překulil přes další metu: 141 VB!

a už toho nechám…

každopádně pecka hra i na sólo; libí se mi, jak postupně přehodnocuji jednotlivé strategie - to co jsem dříve považoval za nekonkurenceschopné se ukazuje jako dobré a naopak. Jen orání polí mi zatím přijde jako slabé. Dále jsem ještě nesebral odvahu na strategii na nástroje, takže zatím netuším, jak ta si stojí.

Pro úplnost:

Oblečení a stavební materiál:    3
Vybavení stodoly:    2
Cestování:    8
Nástroje:    6
Zboží:    24
Body na desce:    68
Zvířata:    30

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

24.8.2023 12:04:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Zvolil jsem trochu jiný přístup a 144,5!

Oblečení a stavební materiál: 3,5
Vybavení ve stodole: 6
Cestování: 9
Nástroje: 7
Zboží: 26
Body na desce: 75
Zvířata: 18

---------------------------------------------------------------
překladatel deskovek na volné noze a ZOD club member

18.3.2024 15:54:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Raptor
Raptor
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas