Field Commander: Napoleon

xxxxxxxxxo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Field Commander: Napoleon - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: DVG
Autoři: Dan Verssen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Napoleon x Rommel

Ahoj, aktuálně hraju Field Commander Rommel - dle pravidel je Napoleon trochu složitější, aspoň mi tak přijdou bitvy - hrál někdo oboje a dokáže porovnat, zda když mě hrozně baví Rommel, bude mě bavit i Napoleon? Díky.

 

1.10.2023 21:43:51

Ahoj, hrál jsem Rommela, Napoleona jsem koukal spoustu lets play, četl recenze. Asi takhle. Záleží, jak moc velký fanda napoleonského období jsi. Někdo považuje “taktickou” mapu za výhodu a rozšíření hry oproti řešení bitev v Rommelovi a Alexandrovi. U mě je to zase naopak a jediný důvod, proč jsem si hru nepořídil. Ty bitvy na “taktické” mapě jsou hrozně repetitivní, zdlouhavé a únavné. Kdyby tam nechali tu “rychlokostkovanou” z Rommela a Alexandra, udělali by mnohem lépe. Protože síla hry je v těch “strategických” pohybech po mapě. Já jsem fanda napoleonského období, takže zjednodušení typu artilerie i jezdectvo mohou tvořit kolony, stejně jako pěchota, prostě nedávám. Bitvy jsou taková předstíraná, výsledek i taktizování je podobný, jako v Rommelovi, jenom to trvá roztahovat pořád dokola. Za mě tedy ne. Když chci jednoduché napoleonské bitvy, zahraju si C&C Napoleonics, když chci složité bitvy, na trhu je mraky úchylných simulací od úrovně bataliónů, přes divize až k armádám. Když chci sólo, asi bych sáhnul spíš po Vive l'Empereur nebo N: The Napoleonic Warsod White Dog Games nebo ty C&C Napoleonics s oficialním solo modem. Když chci něco netradičního napoleonského, lze sólo (ale ve více je to super sranda) Legion of Honor.

2.10.2023 10:34:26

ad Vive l'Empereur: To není ta série of Legion Wargames? To je klasická hex&counter wargame pro dva ne?

-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

2.10.2023 13:36:02

Marabu: Díky za obsáhlý popis, mě se líbily všechny tři hry ze série, Alexandr teď na českých shopech k sehnání není, Rommela hraju (a baví mě moc), a Napoleonovi jsem se nakonec rozhodl dát šanci, tak uvidím :)

2.10.2023 15:09:55

Richmond: Jsou 2 hry s tímhle názvem. Já myslím tuhle:

https://boardgamegeek.com/boardgame/390651/vive-lempereur

2.10.2023 15:50:14

Jo, o téhle vím (Hermann o tom dokonce psal, že to asi bude stažené z prodeje, zřejmě se nějak nepohodl s WDG). A taky koukám, že her s tímhle fracnouzským názvem je víc a krom toho ještě to slouží pro název série. Je to náročné někdy :)

-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

2.10.2023 16:08:47

@Greyhound  - Tak pak dej vedět, mám to doma, ale ještě jsem se k tomu nedostal. 

 

BTW: Nedávno byl na KS Lee, ale to asi fandové série vědí. :)

2.10.2023 21:59:45

@Miner @Greyhound Ahoj, už jste stihli dát hru? Nějaké osobní dojmy z Napoleona? Díky.

17.10.2023 13:43:52

Marabu: Zatím jsem dohrál tři scénáře a jsem spokojený. 

U Rommela mám rád to, co popisuješ - rychlé bitvy, hodně přesunů jednotek, a hra je poměrně krátká, delší čas zabere jen D-Day.

 U Napoleona je to jiné, člověk musí vymýšlet taktiku jinak, bitvy jsou delší, ale je jich méně, u kratších kampaní jsem zažil průměrně 4-5 bitev a bitvy mají větší dopad na dění v mapě, protože většinou každá bitva znamená výrazné ztráty, zejména pro poraženou stranu.  U bitev se mi líbí, že jsou vzácnější bojové plány, u Rommela stačilo nasyslit zásoby a koupit x plánů navíc, tady zpravidla víc než 1 plán nad stanovený počet (většinou 2-3, bez přítomnosti Napoleona méně) koupit nelze, člověk musí v každém kole pak rozvažovat, jaký bit.plán mu dá v daném kole největší výhodu, stejně tak díky tomu, že některé typy jednotek nemají redukovanou stranu a první zásah je zničí, se musí víc rozvažovat nad využitím těchto jednotek (zejména u jízdy) a nad jejich ochranou. 

Takže - když chci zahrát hru, co běží rychle a má sled rychlých bitev, dám si Rommela, a když chci víc přemýšlet nad každým tahem a nad každým kolem bitvy, tak Napoleona, jsem spokojen u obou her a vyhlížím vydání Field Commandera Lee :-)

17.10.2023 14:23:35 | Upraveno autorem (porovnej)

@Greyhound Díky moc za dojmy.

31.10.2023 11:40:12

Vybíráme z Bazaru

Tales of the Arabian Nights - cz
Tales of the Arabian Nights - cz
Akt. cena: 2025 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas