Fauna - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby na kartách?

Nezdá se někomu divné u Leguána zeleného, údaj o délce 42-48 cm? Není to prohozené s délkou ocasu, která je naopak 1,1-1,5 m? Ve hře postupně objevujeme i jiné nesrovnalosti, máme první vydání, tak možná že jsou chyby jen tam.
9.7.2012 12:36:01

Leguán
já myslím, že to bude v pořádku. Ocas tvoří 2/3 celkové délky, takže teoreticky je možné, že délka bez ocasu je těch 48cm a ocas je kolem metru.

9.7.2012 13:58:44

leguán
to je určitě v pořádku. Leguán může dorůst až cca 1,5m, ale 2/3 z této délky tvoří ocas, takže ty údaje by seděly.

9.7.2012 14:35:55

to hemerojd
Možná by nebylo od věci, kdybyste podle vás nalezené nesrovnalosti konzultovali s nějakou zoologickým atlasem nebo encyklopedií.

Nevím, jestli jste si všimli poznámky v závěru pravidel, cituji:
Informace na kartách zvířat
pocházejí z nejrůznějších zdrojů na internetu
i odborných zoologických publikací. Jednotlivé
zdroje mohou uvádět různé hodnoty. K určení
údajů na kartách byly proto použity průměrné
hodnoty z různých zdrojů.

9.7.2012 15:19:36

chyby na kartách
Když jsem Faunu poprvé (tak rok a půl zpátky) hrála poprvé, nevěřícně jsem zírala na informaci o kaprovi.

Časem jsem se přeptala místního rybáře, tak prý je to správně, akorát ti kapři, co jsou prodáváni před vánocemi, jsou pod míru...

9.7.2012 17:13:32

Leguán je OK
No jo, beru zpět.
Celková délka zvířete může dosáhnou až 200 cm, z toho délka těla je asi 50 cm. Mě osobně by to byl celkem buřt, kolik a jaké jsou ve hře nesrovnalosti, jen to hraji s těmi, co mají pocit, že ví víc...takže to řeší při hře.

10.7.2012 10:49:59

Vybíráme z Bazaru

Successors (4. edice) CZ + prsten
Successors (4. edice) CZ + prsten
Akt. cena: 2250 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas