Fallout Shelter: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 102x (Seznam vlastníků)

Fallout Shelter: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Andrew Fischer
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Zkoušel někdo? Jaké jsou dojmy?
18.6.2020 21:39:21

Leech / Addis
"Mi přišlo, že vždy hráč či hráči s více pracovníky mají výhodu a čím déle hra trvá, tím více je to znát."

No to samozrejme áno :)
Lenže kým ten jeden hráč verbuje nových pracantov, druhý môže zbierať suroviny a stavať. Preto ten druhý (s menším počtom pracantov) musí hrať rýchlo, a čo najskôr hru ukončiť postavením 6. miestnosti, aby ten prvý tých svojich 7 trpaslíkov nestihol využiť. :)

A toto mi príde zatiaľ veľmi dobre vybalansované v tejto hre. Aj na BGG sa rieši tento "problém", ale problém to nie je, len ešte asi moc všetci nepochopili, že táto hra sa dá hrať na viacero stratégii.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

22.6.2020 15:25:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe

Více pracovníků
Taky jsem si do včerajška myslel, že je to výhoda, ale můj mladší syn mi ukázal, že to tak nemusí mít. Hru uzavřel v 7 kolech jen se 2 pracovníky. Nakupoval natolik zajímavé místnosti, že jsme mu na ně pravidelně chodili a on tak měl stále přísun drahocených surovin. Se starším synem jsme se ze začátku zaměřili na nové pracovní síly (více pracovníků = více akcí), ale než jsme mohli tuto výhodu využít, zazvonil konec a Fallout Shelter byl konec. I takhle se nechá tahle hra vyhrát


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

22.6.2020 16:16:22

Pracovníci
Věřím, že vaše zkušenosti jsou v tomto směru potírající teorii výhody více pracovníků.

Nicméně když vezmu například srovnání s Dobou Kamennou.
Tam lze získat 5 pracovníků nad rámec 5 startovních.

Zde jsou to 2 startovní. Což je v momentě rozrůstajících se možností ve střední a pozdní fázi hry dosti málo. Když vezmeme v úvahu, že v Době Kamenné možnosti a pole zůstávají neměnné.

Takovýto hráč bude muset více tlačit na pozici prvního hráče a musí mu přijít právě ty místnosti, které budou hojně využívány.

Zkušenost: Hráli jsme ve čtyřech. Kolega hrál často první a stále se dvěma pracovníky. První polovinu hry byl výrazně vepředu a přicházel mu i zisk z místností jím postavených. Nicméně postupem času ztrácel zisk a byl přejet.

Rád se nechám v budoucnu přesvědčit o opaku.

Jen abych to upřesnil. Není to pro mne vůbec problém. Přijde mi to velmi tematické a hra se mi opravdu líbí. Už jen proto, že nemám rád eura bez náhody.

24.6.2020 10:24:26

4 hráči
Včera sme hrali v 4 hráčoch, výsledné skóre 15/14/14/11.
Vyhral som so 4 pracantami, druhý hráč mal 5, tretí ich mal 7. Štvrtý tiež 4.

Hru som ukončil ja postavením 6 miestnosti, pretože keby sme hrali ešte jedno kolo, hráč so 7 pracantami by ma už predbehol. Skvele vybalansované!

Hra nadchla všetkých pri stole, a keby bol čas, dáme hneď druhú. Musím ale povedať, že rovnako ako ďalší pracanti sú dôležité karty (!), a aj stavba vlastných miestností, na ktoré budú často chodiť súperi, a kŕmiť ma tak zdrojmi. Pri finálnom skóre 15/14/14... je karta, ktorá dá ďalšie 2 alebo aj 3 body, veľmi silná!

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

24.6.2020 10:44:16

balance
Souhlasím.

Trochu podobný pocit mám třeba z Res Arcana, kterou jsi zmiňoval v top hrách 2019 (a kterou jsme díky tomu pořídili do klubu).

Prostě si uchop cestu a hrej, jen buď na pozoru, že to může najednou skončit ;)

24.6.2020 12:12:14

Za mě je to parádní filler plnej krásný grafiky stejně jako měla původní předloha. Ohromně žeru ty hrozby jak jsou průhledné.

Jako zatím nezkušený hráč vidím hodně snadnou cestu k vítězství skrze karty bonusů na konci hry, které mě oproti ostatním dali 15 bodů navíc.

Taky je to první hra, kde jsem po jejím otevření a zahrání nešel okamžitě kreslit insert. Karty se vejdou obalené, jen na ty prsty mohli nechat trochu víc místa… Takže i k insertu chvála!

 

Ale teď vážně: Všiml jsem si, že žlutá barva má v zásobě dva stejné panďuláky. Je to obecná chyba, nebo jsem vyjímkou? :(

17.5.2021 07:36:18

Já mám všechny žluté odlišné, žádná dvojčátka.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

17.5.2021 10:28:29

Hráli jsme to zatím ve dvou s přítelkyní, a líbí se nám to. Já jako milovník série Fallout na PC tohle prostě mít musel. A jí se to začalo líbit vcelku rychle. Pokud máš rád Fallout, tak jasná volba.
Navíc se na tu krabičku fakt hezky kouká. :)

Milan

18.8.2021 16:43:10

Vybíráme z Bazaru

Střední čechy
Střední čechy
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas