Fallout - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Andrew Fischer
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

New California

V tieni očakávania českého vydania Falloutu, dnes FFG oznámilo, že bude aj rozšírenie - New california:

Viac info:
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2018/7/13/new-california/


13.7.2018 18:15:53

rozsirenie
Na to je len 5 slov: A ja ja ja jaj.

14.7.2018 21:45:31

Nejsou FFG příbuzní Táni Malé???
Jak jinak si totiž mám vysvětlit, že si jako název pro rozšíření zvolili zrovna New California? Pro ty, kteří se o počítačové hry nezajímají, doplním, že New California je název dlouho očekávané fanouškové modifikace pro výbornou počítačovou hru Fallout: New Vegas. Na této modifikaci pracují její tvůrci už sedm let a v podstatě už byli s prací u konce. Nyní budou muset kvůli FFG závěrečné práce dokončit v co nejkratším termínu, protože mají reálnou obavu, že FFG si značku New California zaregistrují a oni budou muset nejen přejmenovat celou modifikaci, ale předělat i všechny texty a všechna hotová videa, která v sobě tento název obsahují. A i kdyby si náhodou FFG značku New California nezaregistrovali, stejně se s klidným srdcem přiživují na usilovné práci někoho jiného. Za tenhle krok nelze nazvat pány z FFG jinak než UBOŽÁCI.
*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

20.7.2018 05:51:39

Ubožáci???
Veď majú licenciu, bez nej si nemôžu ani písknuť. Tak čo tu riešiš?

20.7.2018 08:07:32

ludomyl
Ja to pochopil tak,že to s licencí Fallout nemá nic splolečného. Je to amaterský projekt.

20.7.2018 08:11:47

to: BuenoExcellente

New California je z Falloutu 1 a 2, takže nikdo nic nekopíruje jen se FFG vrací ke klasice. Ono sice máš napsané, že jsi starý na rock'n'roll, ale v klasice PC her nejsi zrovna moc kovaný.

20.7.2018 08:15:42

Je to amatérský mod
Ano, je to fanouškovský projekt, o kterém už během let vyšla řada článků a bylo uveřejněno mnoho videí na YouTube, jenže tvůrci asi nepředpokládali, že se najde někdo, kdo jím po sedmi letech práce ukradne a na sebe si zaregistruje název jejich díla. Jako by neexistovalo tisíc jiných potenciálních názvů. Souhlasím, tohle zkrátka je ubohost první kategorie.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

20.7.2018 08:17:57 | Upraveno autorem (porovnej)

LokoLG
Vždyť deskový Fallout nemá s prvními dvěma díly vůbec nic společného.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

20.7.2018 08:19:09 | Upraveno autorem (porovnej)

To: MalcomReynolds

Má společnou značku jménem Fallout a proto by bylo divné, kdyby FFG nevyužila veškerý materiál, který ma k dispozici, jako to děla například u Star Wars destiny, kde jsou již snad osoby ze všech dílů Star Wars a můžou se mydlit navzájem.

20.7.2018 08:24:26

Společná značka...
tam sice je, ale sami tvůrci tvrdí, že deskovka Fallout vychází z dílů od Bethesdy (3. a 4.) a mají v ní být i některé věci z New Vegas. Tak proč si najednou vybrali pro název rozšíření něco z druhého dílu? Já na PC nehraju už pár let, ale o existenci téhle chystané a dlouho očekávané modifikace vím i já, takže si myslím, že FFG těží z názvu téhle modifikace a ne z druhého dílu.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

20.7.2018 08:30:47

To: MalcomReynolds

Nebudu nikomu říkat co si má myslet.
Jen sem hodím větičku z wiki Fallout :

New California appears in Fallout and Fallout 2. It is also mentioned in Fallout 3, Fallout: New Vegas, and Fallout 4.

V FFG nemám žádné kontakty, takže se nemůžu zeptat, kde k tomu názvu přišly, ale jak je z výše uvedené věty patrno možností odkud čerpat z oficiální zdrojů a mimo zmiňovaný mod měli přehršel.

20.7.2018 08:39:25

New California
Druhý díl Falloutu jsem nikdy nehrál, ale New Vegas jsem dohrál několikrát a na tuhle modifikaci jsem se těšil několik let. Ani si nechci představit, kolik do ní tvůrci vložili práce a úsilí, a to vše ve svém volném čase a zadarmo. A teď příjde někdo, kdo před pár měsíci vydal hru, která sklízí dost kritik a zaregistruje si stejné jméno, jenom aby nalákal další potenciální hráče z řad videoherních pařanů. Opakuji, za tohle jsou pro mě FFG UBOŽÁCI.
*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

20.7.2018 08:39:36

New California
Tak jeste ze se vzdycky najde nejaky bojovnik za spravedlnost, ktery ma naprosto jasno v tom jak to bylo ;-)

20.7.2018 08:44:26

FFG
Zase na druhou stranu to můžou mít na háku,ať má FFG co chce.
Je to bezplatný pc projekt ,k pc hře.

20.7.2018 10:05:28

Tak prý je to OK
Tvůrci modifikace údajně byli z vysokých míst ujištěni (nevím, jestli od Bethesdy nebo FFG), že nic nebudou muset předělávat. Takže se tvůrci deskovky pouze přiživí na jménu, které posledních pár let někdo jiný udržoval při životě, ale naštěstí nikomu nic nezakážou.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

20.7.2018 10:14:36

No to je teda drzosť...
kúpiť si drahú licenciu a dovoliť si ju využívať... pche, mali by ich všetkých zatvoriť.

Ako vy si myslíte, že im tú licenciu dali zadarmo? Tam išli určite zase nekresťanské prachy, takže nechápem dôvod vyplakávania... teda vidím, lebo zase plačú hlavne takí, čo plačú stále a u všetkého.

20.7.2018 10:57:09

zeptám se na to
Zeptám se na to ze zvědavosti na Gen Conu, třeba na to odpoví. Klidně to může být tak, že jim ten název zištně vnutila Bethesda a zbytečně tu haníte FFG.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.7.2018 11:41:54

přiživení

Tak o té modifikaci, na osm let starou hru, jistě ví desetitisíce lidí. Tvůrci deskovky to roky sledovali a schválně to vydají těsně před dokončením aby se na jejím věhlasu přiživili. Navíc názvem, který někdo vymyslel před dvaceti lety.
Hrál jsem všechny díly Falloutu a o modifikaci jsem nikdy neslyšel, ale vím že to nic neznamená, páč se vesmír netočí jenom kolem mojí p.....

20.7.2018 12:12:24

Hmm
Já chápu to rozhořčení, ale není to víceméně jedno? Mluvit o přiživení se na názvu je podle mě úplně mimo. Pokud to nikomu právně nevadí a ty názvy mohou být stejné tak o co de.

Je to Fallout, který je tou značkou která prodává a ne podnázev. U rozšíření to bude platit dvakrát, pokud bude jedno, tak se bude vždycky říkat: Máš rozšíření k Falloutu? A ne máš Fallout: New California. Pokud jich bude více tak to spadne na dotaz máš 1. , 2. nebo 3. rozšíření a pak se teprve začne specifikovat.

To už bychom mohli rovnou říci, že jsou FFG fakt sfine, že se přiživují na názvu Fallout, i když ta deskovka má s hrou společného prachmálo (kromě vizuálu). Ty FFG jsou fakt hajzli :-), dyť oni vlastne ukradli i A Game of Thrones, The Lord of the Rings a dokonce si dovolili ukrást i Star Wars.

Jinak není to trochu off topic, nechcete se spíše bavit o tom co to rozšíření přinese a zda to z té hry konečně udělá Fallout i pro fanoušky počítačové hry?

20.7.2018 13:06:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Co přinese...
Zatím těch informací moc není, víceméně pouze z oficiálních stránek FFG. Vypadá to na 5 nových postav, 12 mapových dílků, 2 scénáře, nějaké ty questy a určitě i pár nových předmětů, společníků, atd. Ale bohužel to nevypadá, že by mělo přinést něco, co by nějakým zásadním způsobem upravilo původní hru.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

20.7.2018 13:26:35

1 scenár
Najzásadnejším zásahom do pravidiel bude, že jeden scenár bude obsahovať nejaké, zatiaľ bližšie nešpecifikované, kooperatívne prvky.

20.7.2018 14:59:52

BF
Celkem zásadní je pro mě informace, zda to bude BF lokalizovat. Dle toho bych se pak rozhodl, zda pořídím základ v CZ.
*-*

25.7.2018 11:06:22

BladeBrown
Sám znáš odpověď, že se to odvíjí od prodejnosti základu :)
___
redaktor Deskofobie

25.7.2018 11:09:38

Yedle
Věřím v to, že Fallout je silná značka a hra se bude prodávat dobře jako Zaklínač. Tzn., že se rozšíření nakonec vydá :-)
*-*

26.7.2018 13:43:17

Expanze
Základ se dělá v mírně optimistickém nákladu který je vyšší než ten minimální. Takže v případě, že budeme potřebovat dotisk, nebude problém udělat v minimálním nákladu expanzi. Jen pro zajímavost, od 20.5.2015 do 20.6.2015 (tj. první měsíc prodeje) se prodalo +/- 1500 Zaklínačů. Tak uvidíme, jestli Fallout Zaklínače trumfne. Podle předobjednávek na to má. Což by ale znamenalo, že na konci září nebude co prodávat...

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

26.7.2018 19:47:33

Michal-BF

Tak jsem prodejnost podpořil také svým nákupem a budu doufat, že to bude stačit na to, aby vyšlo i rozšíření. (Doteď jsem se ještě nesmířil s tím, že nevyšly všechny rozšíření na civilizaci v češtině :-( ).
Jinak jak vypadají prodeje? Co tak sleduji na eshopech, tak to vypadá, že o hru je zájem, ale pár stránek, které jsem viděl, nemůžu brát jako vypovídající hodnotu :-)

A teoreticky, pokud by se rozšíření překládalo do češtiny, tak je nějaký termín, kvartál apod., do kterého by se hra mohla vejít a také i vyjít? :-)

9.8.2018 12:46:01

Vybíráme z Bazaru

U-Boot KS edice
U-Boot KS edice
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas