Fairy Tale - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Heidelberger Spieleverlag
Whats Your Game?
Z-Man Games
Autoři: Satoshi Nakamura
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře


Zcela zasadni varianta pro dva hrace

Nejdriv trochu omacky okolo: Az v poslednich dvou mesicich jsem teto hre zvolna prisel na chut. Jako hru pro dva hrace jsem ji pokladal ale stale za zabitou - dokud jsem si neprecetl o nasledujici variante na BGG...

WINSTON DRAFT(puvodne pro MtG a dva, max tri hrace)
1) Umistete tri karty na tri hromadky po jedne karte, licem dolu.
2) Hrac si v dohodnutem poradi zacne hromadky jednu po druhe prohlizet. Pokud se rozhodne, ze si hromadku nevezme, prida se na ni z baliku horni karta(licem dolu).
Pokud si hrac jednu z hromadek vezme, na jeji misto se polozi nova karta z baliku(licem dolu). Pokud projde vsechny hromadky a zadnou si nevybere, dostane horni kartu z baliku.
3) Toto hraci opakuji, dokud nemaji v ruce oba vice nez pet karet, pote kazdy odhodi tolik, aby mel prave pet. Dale se hraje dle pravidel.
13.9.2009 20:10:04

zásadní varianta
Tak mi nějak nepřipadá, že by se tím zásadně hra měnila. Za zásadní bych považoval takovou úpravu, že bych nevědal jaké karty dostává protihráč k dispozici. Podle mě je toto jen trochu jiná variace na stejné téma, možná i zbytečně komplikovaná.

13.9.2009 20:18:38


Mecenáš trolíků

Uhel pohledu
Me na tom klasickem zpusobu vadilo pri hre dvou hracu par veci. Napriklad, za celou hru si clovek prohledl jen 45 karet, neustale se predavaly karty z ruky do ruky a moznosti vyberu pro jedno kolo byly omezene - napriklad kdyz jsem se vyberem rozhodl uskodit souperi, nemusel jsem tim zaroven prospet sobe.
Tady se meni vic veci - muzu vic riskovat a nevzit si hromadku ktera se mi hodi v nadeji, ze ji souper nevezme a ja tak ziskam tucnejsi korist, nebo naopak muzu vzit hromadku kterou by souper chtel a presto nemusim prijit zkratka, muzu si vubec pockat az bude na hromadkach spousta karet... Myslim, ze je to vic nez "jednu si necham, zbytek predam". Kazdopadne, aspon pro me to bylo ve dvou hracich vyrazne osvezeni hry.

A jeste mimo tema: je mozna skoda, ze ve stovce karet je jich jen sest, kterymi se da skodit i ostatnim, plus tri lovci.
(Z cehoz podle me plyne, ze teziste hry je v draftu, protoze pak uz se souperi nic moc nenadelam - obzvlast, kdyz si sami vybiraji, kterou kartu si chteji zavrit.)

14.9.2009 09:59:30

Automaticky logout
Oba prispevky jsou moje, akorat jsem je psal s prilis velkyma prestavkama.

14.9.2009 10:20:21

Vybíráme z Bazaru

Stone Age: 10th Anniversary
Stone Age: 10th Anniversary
Akt. cena: 1690 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas