nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Fairy Tale

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Heidelberger Spieleverlag
Whats Your Game?
Z-Man Games
Autoři: Satoshi Nakamura
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Cílem hry Fairy Tail je vyložit co nejvíce, nejlépe hodnocených karet. Přičemž některé karty získávají svou bodovou hodnotu až na základě pravidla, které je uvedeno na kartě. Tato různá pravidla, respektive podmínky, jsou na kartách vyobrazeny jednoduchými symboly, které se hráč rychle naučí. Hra probíhá na celkem 4 kola, která se skládají z výběru karet, vykládání karet a aplikování efektů na kartách. Poté, co má každý hráč vyloženo 12 karet, dojde na sčítání bodů. Některé efekty karet způsobí, že je karta vyložena rubem nahoru a potom se taková karta nezapočítává. Proto je důležité správně volit tu kterou kartu, neboť dobře bodovanou kartu zpravidla po vyložení otočíme (v závislosti na podmínce) lícem dolů a pak se snažíme získat zase kartu, která vrátí takovou kartu lícem nahoru, abychom si jí mohli započítat.

Ve hře je celkem 110 karet, příčemž některé karty se opakují. Zejména ty, které se opakují vícekrát, nemají svou předem danou bodovou hodnotu, ale ta závisí na počtu takovýchto karet. Tzn. že když máme vyloženou takovou kartu například 3x, potom je hodnota každé vyložené karty 3 body. Proto hráč musí takové karty shromažďovat, aby měl více bodů, neboť pokud má takovou vyloženou kartu jen jednu, potom má hodnotu 1 bodu a to není zrovna mnoho.

Vzhledem k tomu, že na kartách není v podstatě žádný text, kromě názvu karty, tak hru jsou schopné pochopit i menší děti, ale bavit se u ní budou dobře i dospělí.

Autor: Deth

Další názvy této společenské hry

  • Feenland