Fairy Tale - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Heidelberger Spieleverlag
Whats Your Game?
Z-Man Games
Autoři: Satoshi Nakamura
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má to někdo?

Chtěl jsem se zeptat zda má s touto karetkou někdo zkušenosti.Jestli jsou od od této hry česká pravidla k mání a jak se to vlastně hraje.Nějaká pravidla jsem sice našel na BGG ,ale zdá se mi ,že nejsou kompletní.
22.2.2009 06:33:50

Fairy Tale
Já to mám, pravidla jsem měl ENG+CZE(asi lidé z Hras.cz). Přijdem i to jako slušná a celkem o originální karetka s mechanismem předávání karet ostatním hráčům.

22.2.2009 13:12:30

To Richmond
Chtěl bych se zeptat zda je to vhodné pro manželku,která deskové hry nemusí,ale žolíky hraje ráda - tz.američáka.Tak jsem hledal něco podobného v čem se přímo neškodí protihráči.Samozřejmě ,že si počkám na Dominion ,až bude v češtině,ale do té doby jsem chtěl něco zkusit jiného a zdá se mi podle dostupných pravidel,že to by mohlo být ono.Karty jsou moc hezké i na oko a pokud to manželku chytne tak mám na dlouhé večery vyhráno.Spíš by mne zajímaly tvé postřehy ze hry samotné.

22.2.2009 18:59:34

re: Alex
No já tomu dávám 7/10. Rozhodně jsem se pokaždé bavil, když jsem to hrál. Akorát jsme to vždy hráli celá rodina, tzn. ve 4 lidech. Nemám bohužel zkušenost jak to funguje ve 2 lidech. Ale řekl bych, že v tomhle případě to bude asi OK. Během hry sbíráš různé kombinace karet, důležité je to předávání karet ostatním hráčům, z toho se dá i trošku dedukovat, kdo co bude chtít sbírat. Grafika karet je pěkná, ale nemusí každému vyhovovat. Ale délka hry je spíše krátká, takže na ty dlouhé večery jen pokud to párkrát zopakujete :)

22.2.2009 20:01:19

To Richmond
Dík za info.Objednávám .Snad se trefím manželce do vkusu a možná se přidá i brácha s ženou.

22.2.2009 21:09:09

To Richmond
Četl jsem pravidla a mám nějaké nejasnosti,snad mi poradíš.
1.Není mi jasné pořadí hráčů,kdo hraje první a kdo pak.
Každý hráč zahraje svou 1kartu a pak se aplikují účinky v určeném pořadí.To se ale může stát,že někteří hráči (nebo všichni) , nebudou moc aplikovat účinky svých karet ,protože je budou mít fliplé od prvního hráče.Pokud je to tak ,tak zahrávají hráči druhou kartu a na řadě s aplikací účinku své karty je druhý hráč? Toto se opakuje podle pravidel ještě jednou.A co hráč č.4 pokud by měl vždy fliplou kartu od předešlých hráčů?Ten přijde na řadu až po druhém plánování?A není trochu znevýhodněn?
Nebo všichni hráči zahrají všechny tři karty postupně za sebou a pak se teprve aplikují účinky karet v pořadí předem určeném?Pak by ,ale poslední hráč podle mne byl opět ve velké nevýhodě.

23.2.2009 16:32:48

To Alex
Jakmile je ukončena výměna karet, tak si všichni hráči vyberou jednu kartu lícem dolů. Najednou ji všichni otočí a aplikují se všechny účinky všech karet. Záleží pouze na pořadí efektů. Nejdříve je aplikován HUNT - platí na pouze právě vyložené karty. Pak se aplikuje OPEN - aplikují všichni, kterých se to týká. Nakonec se aplikuje CLOSE - opět aplikují všichni, kterých se to týká.

23.2.2009 21:32:54

To cauly
Tohle by mi snad bylo jasné,ale v případě,že dva (nebo i více)hráčů otočí najednou karty ,kde budou všichni flipovat(lovit atd.), tak kdo hraje první?

24.2.2009 16:44:51

Alex
jak něco odehraješ ( ve dvou ), tak pak napiš jaké to je. Strašně se mi líbí ty obrázky

25.2.2009 09:28:59

to Beholder
Jasně,dám vědět.

25.2.2009 16:50:31

hra ve dvou...
...nic moc. Pokud se pouziji puvodni pravidla, tak 60 karet ze sta zustane lezet ladem. Resenim je pouzit stejny system jako v Citadele - oba hraci si vezmou 10 karet, jednu si nechaji, jednu zahodi a vymeni si karty. Ale stejne, trebaze je to kratke a rychle, ve dvou me to prilis nenadchlo. A to neustale predavani karet (vlastne jeden z klicovych mechanismu tehle hry) se casem zaji.
Ve trech taky zadna slava, nejlepsi bude asi ve ctyrech az peti hracich.

5.6.2009 12:20:21

tak jsem hru rozbalil
Před chvílí jsem rozbalil tuto hru. Ležela na skříni už dlouho, tak jsem se na to podíval..., hru jsem koupil na hras.cz, protože zde dodávají i český překlad pravidel.
Po rozbalení jsem byl překvapen ze dvou věcí: 1. karty mají jinou grafiku, než znám z BGG (foto jsem již poslal ke schválení) a 2. přeložená pravidla jsou evidentně překládaná z jiné (možná starší) edice, protože jsou v nich používány znaky z karet, které jsou foceny na BGG.
No a kde je problém? Např. v pravidlech se hovoří o tom, že pro hraní jednoduché hry má člověk vyřadit 20 ks karet s hnakem "hunt", jenže takové karty mám jen 3: The Sword King, The Gold Dragon a The Fairy Queen. Jak poznám, že balíčky nejsou špatně namíchané. Nemá někdo náhodou překlad do češtiny k pravidlům s grafikou, které mám já? Obrázek krabičky hry, kterou mám je v sekci Obrázky. Děkuji za reakce.

19.7.2009 22:34:25

jednu dopověď už mám
Tak jsem právě přišel na to, že nejde o vyřazení jen karet Hunt, ale i dalších se symbolem "diamantu", tak tato věc je vyřešena.
Nadále však žádám někoho, kdo by měl překlad pravidel v grafice v jaké jsem hru koupil já, aby se o ně podělil, děkuji.

19.7.2009 22:40:20

c'est passé
další hra co vypadá moc dobře, je japonská a je už neprodejná.
asi jsem už stará škola, ale větčina her co mě zaujmou jsou vydané před 2010.
no škoda. náhodou nevíte kde by se dala sehnat? kromě teda amazon a ebay.

24.11.2015 11:22:54

lze koupit
Dobrý den,
pro ty, kdo by chtěli hru koupit je k mání 1ks v eshopu Černý Rytíř.
Nazdar.

17.1.2017 16:46:11

Vybíráme z Bazaru

Heaven & Ale
Heaven & Ale
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas